• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İnsan Büyüdükçe Hayalleri Küçülürmü?

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Bazıları evet der bazıları ise hayır der.Bence küçülmezde olgunlaşır.Ben çocukça hayallerimin devam etmesini isterdim ama olmuyo malesef.Büyüyünce olgunlaşıyo hayallerde.Her insan çocukluğuna dönmeyi ister ama malesef.Masumiyette bi yere kadar.Sen ne dersin hayallerin küçüldümü ?

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Hayallerim küçülmedi..dediğin gibi olgunlaştı..olmayacak şeyleri hayal etmiyorum..yapabilecklerimi hayal ediyorum..sanırım hayallerim küçük sayılmaz..ve gerçekleştirmek için çok yol katetmem gerekiyor..Hayallerim için mücadele etmek çok güzel..Gerçekleştiği zaman çok mutlu oluyorum..gerçekleştiremediğimde de bunda da vardır bir hayır diyip..yeni hayallere yöneliyorum...Ama her zaman mücadelemi güçlü tutacak büyük bir hayalim hep oluyor...

dağcı

Üstat
hayır küçülmez sadece kırmızı arkadaşımında dediği gibi olmıcak hayaller vardır sadece bunun farkına varırız ve küçükken uğradığımız hayal kırıklığına fazla uğramayız birde hayatın gerçeklerini öğrendikçe çocukça hayaller kurmayız

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
İnsan hayatı boyunca hayallerini gerçekleştirmek için çabalar çalışır ve okur... İster gerçekleşsin ister gerçekleşmesin bi hayalin bittiği yerde diğeri başlıyor mutlaka.. Hayaller büyüdükçe küçülmez... Sadece hayali kurmakla kalınıp gerçekleştirmek için çaba gösterilmezse o hayalin boyutunu hiçbir zaman göremezsin.. Ben doktor olucam deyipte derslerine çalışmayıp 0 alıyorsan o hayal sadece bi düşünce olarak kalır... Hayal kurmak gerçekleştirmenin yarısı diyenlerde var ne kadar doğru bilemem ama en büyük ölçüt gerçekleştirmek için gösterilen çabadadır diye düşünüyorum.. :)

Safir

Özel Üye
Özel üye
İnsan büyüdükçe hayalleri küçülür mü? Evet küçülür..
Mantık geliştikçe kurduğumuz hayallerin boyutları küçülmeye başlar çünkü yapabileceklerimizin, imkanlarımızın, sınırlarımızın farkına varırız. Hayalkırıklığına uğramamak için hayallerimizi kısıtlamak zorunda hissederiz kendimizi, hatta hayal kurmaktan bile vazgeçeriz. İyi biliriz ki hayalkırıklığı hakkaten de berbat birşeydir..

Kurduğu mantıklı hayali gerçekleştirmek konusundaysa Zeynep'e katılıyorum.

Okuduğum bir kaç yazıda ise "hayal kurmak gerçekleştirmenin yarısıdır" sözlerini, beynin bir şekilde programlanması ya da motive edilmesi olarak değelendirmişler. Ne kadar doğrudur, denemek lazım tabii :)

Not: Mause tıkandı gene, bugün 3. resetleyişim pc'yi.. Muhteşem ötesi bir bilgisayar hayal ediyorum :D

zeka küpü

Katılımcı
Dönemleri vardır tabi.. gençlik yaşları insanın hedeflerinin büyüdüğü, hırslandığı dönemdir, belli bir yaştan sonra insan artık dünyadan umudunu keser hayali falan kalmaz..

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Tekrar tekrar aynı şeyleri tekrarlamaya gerek kalmamış aslında. Bence de hayaller küçülür ya da olgunaşır herneyse işte. Eskisi kadar hayal kurmuyor insan zamanla. Hayalden sonra gerçeğin yüzüne çarpması çok acı..

MRMİC

Uzman
Hayaller küçülür muhakkakta,bazen hayalin gerçekleşir sonra gerçekleşen hayalini kaybedersin.yeniden aynı şeyi hayal edersin aynı yerde döner durursun.bazen olur öyle işte...

Büyüdükçe görüş alanın açılır , sınırlarını ne yapıp ne yapamayacağını bilirsin hayallerin küçülmez..uçuksan uçarsın zamanı geldiğinde de konarsın.