• Merhaba Ziyaretçi.
    "EYLÜL AYI" temalı fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İngilizce Konuşmak Neden Önemli?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

ABD ofisinde, ana dili İngilizce olan eğitmenleri ile, seviyenize uygun şekilde hazırlanmış, günlük 10/20/30 dakikalık derslerle eğitim almanızı sağlar.​


Derslerinize başlamadan önce eğitmenlerimiz İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırladığımız online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisimizdeki eğitim danışmanlarımız durumunuzu takip eder.

İngilizce Konuşmak Neden Önemli?​

İngilizce, dünya üzerinde anadil ve ikinci dil olarak toplamda 1,8 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Resmî dil olmadığı pek çok ülkede yabancı dil olarak öğretilmektedir. Bu nedenle İngilizce öğrenilmesi gereken bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır.

İngilizceyi Ana Dilimiz Gibi Nasıl Konuşabiliriz?
İlkokuldan itibaren İngilizce öğreniyoruz. Buna rağmen İngilizce konuşurken hata yapmaktan çekiniyor ya da öğrendiklerimizi uygulamakta zorlanıyoruz. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi de İngilizceyi kendimize zorlaştırmamızdır.


Evet İngilizce konuşmak için gramer bilgisine ihtiyacımız vardır. Kelime ve cümle kalıplarını öğrendikten sonra günlük konuşma İngilizcesine ulaşılabilir. Fakat İngilizceyi basit düzeyde öğrenmeden kolay bir şekilde konuşamayız. Bunun için İngilizceyi bir günde en çok kullandığımız kelime kalıplarını ezberlemek ile başlayabilirsiniz. Bu nedenle de sık sık pratik yapılması gerekir. Yani konuşma becerisini geliştirmeyi hedeflemek doğru olacaktır.

İngilizce Konuşma Pratiği Nasıl Yapılır?

İngilizce, ancak yaptığımız eylemleri İngilizce olarak anlam yüklemekle ve onu hatırlamakla pratiklik kazanılır. Dinlediğiniz müzikten izlediğiniz filme kadar her alanda kullanacak şekilde hayatınızın merkezine almanız gerekiyor. Bunu yaparken de İngilizce ders almayı ihmal etmemek ve yardım almak çok önemlidir. İngilizce konuşabilmek için ana dili İngilizce olan ya da İngilizceyi ana dili gibi konuşan eğitmenlerden yardım almak yerinde olacaktır. Konuşarak Öğren online eğitimleri ve ana dili İngilizce olan eğitimenleri sayesinde İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmanıza yardımcı olacaktır. İngilizce konuşma pratiği yapabilmek için ana dil İngilizce olan ya da İngilizceyi ana dili gibi konuşan kişilerle sohbet ederek pratik yapabilirsiniz. Konuşarak Öğren’de de ana dili İngilizce olan eğitmenlerle online platformda konuşarak da pratik yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise aynanın karşısına geçip kendi kendine sohbet ederek İngilizce konuşmaktır. Aynanın karşısında yalnız kendiniz olacağı için rahatlıkla pratik yapabilirsiniz. İngilizceyi günlük hayatımızda ana dilimiz kadar sık kullandığımız için sürekli pratik yapmamız gerekir. Bunun için de Konuşarak Öğren ile gün içinde istediğiniz saatte 7/24 kullanımınıza açık olmak üzere istediğiniz kadar pratik yaparak İngilizce konuşabileceksiniz.

Nasıl Akıcı İngilizce Konuşabilirim?

İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak için İngilizceye maruz kalmamız gerekir. Bunun için yabancı film ve diziler izleyebilirsiniz. Dizi ve filmlerdeki replikler görsel hafızanıza kaydedilecek ve gerektiği zamanlarda hatırlamanıza yardımcı olmuş olacaktır. Diğer bir seçenek ise yabancı müzik dinlemektir. Bu sefer de işitsel hafıza devreye girerek ritimlerle kulak aşinalığı kazanacak ve duyduğunuz cümleler siz konuşurken aklınıza gelecek böylece İngilizce konuşurken akıcılık sağlayabileceksiniz. Herkes İngilizce konuşabilir. İhtiyacınız olan tek şey ise kendinize güvenmektir. İngilizce ana diliniz gibi konuşabilmek için 5 ipucu:
  • 1. Yanlış yapmaktan korkmayın.
  • 2. Sözlük kullanın.
  • 3. Basit cümleler kurun.
  • 4. Yanlış telaffuz ettiğiniz kelimeleri not alın.
  • 5. Konuşma kulüplerine katılın.

Konuşarak Öğren ile 1 Ayda İngilizce Konuşmaya Başlayın

● Konuşarak Öğren 7/24 online erişimi sayesinde ana dili İngilizce olan eğitmenler ile birebir görüntülü olarak diledikleri saatte online olarak derslerine katılabilmektedir.
● Memnun kalmadığınız eğitmenlerinizi istediğiniz zaman değiştirebilir, ders saatlerini ve gününü dilediğiniz gibi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Ders saatleri 10/20/30 dakika olmak üzere dilediğiniz gibi artırabilirsiniz.
● Konuşarak Öğren bir tür algoritma sayesinde ilgi alanınıza göre içerikler hazırlanarak maksimum seviyede öğrenmeniz amaçlanmaktadır.


Araştırmalara göre ilginizi çeken her şey öğrenmenizi hızlandıran unsurlar arasındadır. Sevmediğimiz işi kötü yapmamızın asıl sebebi ona ilgi duymamaktır. Ancak ilgi duyduğumuz işlerde başarılı olabiliriz. Böylece İngilizce öğrenirken algoritmanın size özel hazırladığı içerikler beyninizdeki ilgi alanlarınızla bağlantı kurarak öğrenme hızınızı artırarak İngilizce konuşmanızı sağlayacaktır.


● Konuşarak Öğren %100 memnuniyet üzerine kurulu bir sisteme sahiptir.
● Konuşarak Öğren siz daha derse başlamadan seviyenizi tespit eder ve seviyenize göre izleyebileceğiniz program hazırlar.
● Konuşarak Öğren sizin öğrenme hızınızda ilerler. Böylece örgün eğitimdeki motivasyon düşüren sınıfta kalma olayı olmadan eğitimde fırsat eşitliği sağlar.
● Konuşarak Öğren ile ilk aydan itibaren siz de İngilizce konuşabileceksiniz.
 

pinkyv

Üye
Türkiye'de İngilizce dersleri ilkokuldan beri okutulsa da hala İngilizce akıcı bir şekilde konuşulamıyorsa burdaki neden gramerde hata yapıldığı zaman bu asla olmaması gereken bir durummuş davranılmasıdır bence. Senin konuşma, dinleme, yazma becerilerin o kadar gelişmese de olur yeter ki gramer hatan olmasın der gibiler
 

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Türkiye'de İngilizce dersleri ilkokuldan beri okutulsa da hala İngilizce akıcı bir şekilde konuşulamıyorsa burdaki neden gramerde hata yapıldığı zaman bu asla olmaması gereken bir durummuş davranılmasıdır bence. Senin konuşma, dinleme, yazma becerilerin o kadar gelişmese de olur yeter ki gramer hatan olmasın der gibiler
aynen katiliyorum
 
Top