imgur.com Resim Yükleme ipuçları - Video

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hayır yaratmaz ancak resimleri direkt ekleyemiyoruz indirip bir yere uplaod etmek gerekiyor. Hepsi katılımcıların eklememesi ile oluşturulmuş telif istenmeyen fotoğraflardır. Gönül rahatlığı ile kullanabilir ve üzerlerinden değişiklikler yapabilirsiniz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bunu deniyecegim aksam eve gidince
Sen konulara eklediğin resimler için zaten imgur kullanıyorsun @yesim434 eminim sistemi en iyi bilenlerden birisin. :D

Cep telefonundan nasıl işlem yapılır anlatırmısın @YoRuMSuZ
Cepten birkaç kez kullandım ama son dönemde uygulama kullanmak için yönlendiriyor. Sitenin uygulamasını kurmazsan biraz zor maalesef. Ama sunucumuza resim yüklemek cepten oldukça kolay. Cepten kullanımlarda direk sunucuya resimleri yükleyebiliriz.

Hatta bir özellik daha. Çektiğiniz resimleri direkt ilgili konuya atmanız da mümkün. Örneğin bir konu açıp daha konuyu eklemeden kameranızı kullanarak canlı olarak çektiğiniz resimleri de konuya eklemek mümkün.

Bunun için konuyu eklemeden önce alttaki "Dosya ekle" butonuna tıklamak ve kamerayı işaretleyerek resim çekebilir, ve çekilen canlı resmi direkt olarak konuya ekleyebilirsiniz.

Ancak burada boyut sınırına takılmamak için (Max boyut: 250 Kb) kamerayı yan kullanmakta yarar var.

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Foruma resim yüklerken sorun yaşamıyorum tek sorun 250 kb den büyük resimler. Bahsettiğin gibi yatay çekilmiş resimlerde sorun yok.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Foruma resim yüklerken sorun yaşamıyorum tek sorun 250 kb den büyük resimler. Bahsettiğin gibi yatay çekilmiş resimlerde sorun yok.
Bunun nedeni şu:
Foruma eklenen resimler otomatik olarak 960px genişliğe ayarlanır. Dolayısıyla yüksekliği daha kısa olduğu için boyut sorunu oluşmuyor. Ama dikey resimlerde genişlik yine 960px ama yükseklik 2000px e kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla boyut sorunu yaşanıyor.

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Deneme bir iki

Eklentiler

• IMG-20201230-WA0017.jpg
    IMG-20201230-WA0017.jpg
    81.7 KB · Gösterim: 182

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
vallahi hic ugrasamam tel ile gözunu seveyim masa üstü bilgisayarin telefon konusunda cok beceriksizim cok :)