İlkokul Öğrencilerine Dağıtılan Kitaptan Tepki Toplayan Satırlar

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
İlkokul Öğrencilerine Dağıtılan Kitaptan: 'Amcamın Kızına Kendisini Bana Teslim Etmesi Karşılığında Altın Verdim'

Ordu'nun Perşembe ilçesindeki Atatürk İlkokulu'nda, içinde skandal ifadeler barındıran "Peygamberimizinden Dini Hikayeler" adlı*kitap*Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni ile stant açılarak dağıtıldı. Küçük yaştaki öğrencilere bu tarz hikayelerin olduğu kitapların dağıtılması ise sosyal medyada tepkilere neden oldu...

Gazeteci Mustafa Hoş'un*Twitter hesabıüzerinden iki sayfasını paylaştığı Mürşide Uysal'ın kaleme aldığı kitapta, Hz. Muhammed'in bir hadisindeki hikayenin örnek olarak anlatıldığı görülüyor.

Olayı Gazeteci Mustafa Hoş Twitter hesabından duyurdu

ordu/perşembe atatürk ilkokulu nda dağıtılan bir kitap ve onun içeriğine bakın ...amcasının kızına göz koyan bir adam ve hikayesi

Öğrencilere dağıtıldı

ensest öykü yeralan kitap, perşembe ilçe milli eğitim müdürlüğü izni ile atatürk ilkokulu'nda stant açılıp bugün önce 5 liraya satıldı..öğleden sonra ise bedava dağıtıldı

6-10 yaşındaki çocuklar için hazırlanan kitabın içeriği ile ilgili de yarışma düzenlenecek

kitabın adı "peygamberimizden dini hikayeler" yaş ortalaması 6-10 olarak yer alıyor...bir de içeriği ile ilgili yarışma yapılacak

İşte küçük yaştaki çocuklar için sakıncalı olabilecek ifadelerin yer aldığı o sayfalar*

c243f1190b834cc3c1e12cd6a2679492.jpg

626fe3f3fe49b87d692f4d96a50aa672.jpg

"Amcamın güzel kızı vardı. Onu herkesten çok seviyordum. Ona yaklaşmak istedim. Ama bana yüz vermedi. Bir süre sonra kıtlık oldu. Amcamın kızı bana geldi. Açlık ve yoksulluk içinde olduklarını söyledi ve benden yardım istedi. Ona, kendisini bana teslim etmesi karşılığında yüz yirmi*altın*verdim. Kabul etmek zorunda kaldı. Arzuma kavuşacağım sırada bana: Allah'tan kork! Allah'ın yasakladığı şekilde bana sahip olma, dedi."

Sosyal medyadan da kitapla alakalı tepkiler geldi: 'Çocuklarımıza bu tür hikayeler okutulmamali