• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

ilkbahar Yaz CerezForum Çiçek Bahçesi ne özel Resimler

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Resimleri Kendim cektim En alltakide benim dogum günü cicegim ötekiler bahcemden

Herkesin ruhu kendinindir. Kimse ruhunu bir başka ruhla karıştıramaz. İki kişi buluşabilirler, birbirleriyle konuşabilirler, beraber olabilirler, ama ruhları çiçekler gibidir, her biri kendi bulunduğu yere kök salmıştır, hiçbiri öbürüne varamaz; varmak isterse kökünden kopması gerekir. Bunu da yapamaz. Çiçekler kokularını ve tohumlarını çevreye saçarlar, çünkü birbirlerine ulaşmak isterler; ama bir tohumun konması gereken yere varması için çiçek hiçbir şey yapamaz, bu rüzgarın işidir, o nasıl isterse, nerden isterse öylece gelir, eser gider

ilkbahar ve Yaz CerezForum Çiçek Bahçesi ne özel Resimler

1.jpg

Bir çiçekle karşılaşınca, ona dokununca, koklayınca ne hissedersiniz. Hadi düşünün, anlatın bakalım. Ne kadar anlatsanız bir yanı eksik kalır. Çiçek içinizin pasını alır, siler, temizler sizi. İyilikle güzellikle doldurur kalbinizi
2.jpg

Çiçeklerin umudu yok, çünkü umut yarınlar içindir ve çiçekler için yarın yoktur

3.jpg

Tüm çiçekleri koparabilirsiniz. Ama baharın gelmesine engel olamazsınız

İnsanlar armağan olarak çiçek verirler çünkü çiçekler Aşkın gerçek anlamını taşırlar. Bir çiçeğe sahip olmak isteyen, onun güzelliğinin soluşunu seyretmek zorunda kalır. Ama bir tarladaki çiçeğe sadece bakmakla yetinirsen o hep seninle olacaktır; çünkü çiçek akşamın ve gün batımının ve nemli toprağın ve ufuktaki bulutların bir parçasıdır

4.jpg

En güzel çiçekler kara topraklarda biter, en kuvvetli ve en büyük ağaçlar da kayalar arasında yükselir

Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır, çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdü

Hiçbir zaman gökten gül yağmayacaktır; daha çok gül istiyorsak, daha çok fidan dikmemiz gerekir

5.jpg

Bir çiçeğin çekiciliği barındırdığı zıtlıklardadır: Kokusu çok güçlü ama kendisi nazlıdır, boyutu çok küçük ama güzelliği çok büyüktür, ömrü çok kısadır ama etkisi çok uzundur

6.jpg

Sen çiçek olup etrafa gülücükler saçmaya söz ver. Toprak olup seni başının üstünde taşıyan bulunur

10.jpg

Çünkü çiçek demek, kökü sağlam bir yaşam demek. Çiçek demek en az değişen gerçek demek. En bakımsız çiçek bile açar. Bir yıl önceki gibi açar. En kurumuş, ölmüş sandığın çiçeği bile birazcık çabayla canlandırabilirsin. Eski haline getirebilirsin. Kökü toprakta olduktan sonra her çiçeğin yaşatılma, kurtarılma olasılığı vardır

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Gel seninle dünyanın tüm çiçeklerini sevelim. Toplayıp koparmayalım. Çünkü her çiçek dalında güzel. Nasıl ki sen benim yanımdayken tüm dünyam değişiyor, çiçekler de öyle. Ne çiçekleri ne de beni dalımdan koparma olur mu​

Her çiçek, gül olsun, lale olsun, karanfil olsun, kesilip de kara toprağa düşerken "Ah!" Ediyordu, ama çiçek olduklarından o kadar hafiften çekiyorlardı ki bu ahı kendilerinden başkası duymuyordu.​

Sevdiğinin nazını değil,kahrını çekmektir sevdaOnunla bir ömür değil, Onun için bir ömürdür sevda Eline el değmesini değil, Gölgesine gölge düşmesini kıskanmaktır sevda Yürürken dikenli yollardan darağacına, Son dileğinde onu görebilmeyi istemektir sevda yani demem o ki... Herkesin harcı değildir sevda!​

Dünyada hayatın bir tek mantığı varsa o da sevmektir.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Ne kadar boynun bükülüp solsanda kurusanda seni hep sakliyacagim
komsum sana hayranım
bütün gün çalışıyorsun eve geliyorsun evin çamaşırı bulaşığı temizliği onu topla bunu kaldır
zaten ütü çamaşırları toparlayıp dolaba
bulaşıklar kap kacak toparla
yetmedi daha yetmedi
cerezforumun hemen hemen her kategorisinde paylaşım yap
pes pes bravo komsum senin bu kadar enerjine hayranım paylaşımlarına hayranım

ben bunları sayarken daha garanti yarisini saymışımdır fazlasını düşünmek bile istemiyorum ay düşüp bayılacağım :-)) Respekt
komsum Respekt

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
İlk baharın gelmesi demek benim mutluluğum un çoğalması demektir
Bahçem de busene 23 nıisan 2023 Geç kalmiş bir gül budama günü ve 🌷 lalelerin gülümsemesi mutluluk vermesi
IMG_2691.jpeg

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Mevsimler normal olmadığı gibi artık güller çiçekler sebzelerde normal değil
Bu benım bahçemdeki kişin sogunda açan gülüm ara sira paylaşmiştım buzlu halinide
Ve bu sene ki görünümü
IMG_3214.jpeg
IMG_3213.jpeg