İlk ve Son Gün..

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Yaklaşık 2 haftalık sürede ülkemiz çok büyük felaketlerle boğuşuyor..
Önce terör olayı ve arkasından Van depremi..Kayıplarımız çok büyük..Acımız çok büyük..

Pazar gününden beri İşlerim dolayısıyla Tatvan da bulunmaktıyım...
Bir yanda şehitler..bir yanda depremzedeler..felaketin ortasında bir ilçe...
Herkes deprem korkusuyla geceleri evlerine tereddütle girer halde..Ortalıkta dolaşan asılsız büyük bir deprem olacak söylentisi insanları korkutmak için yeterli olmuş durumda..Ve artçı depremlerde bu korkuya tuz biber oluyor..

Terör konusu ise apayrı bir boyutta..Özerklik peşindeler..
Yollarda gördüklerim Devletin doğu ya ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi..Yol tamiratları..İnşaatlar..vs.vs.O kadar çok paralar aktarılıyor ki..Bu ayrı devlet çabasını anlamak mümkün değil..neyse...

Bu dönemde çok temkinli yaklaşmakta yarar var..Çok hassas O tarafın insanı..

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Çok haklısın bunu ben ve daha bir çok yaklaşık % 95 sağduyulu kürt kökenli vatandaşlarımız biliyor.Bu kalan %5in yarısı olanların gerçekten bir kürt davası olduğuna inanıyor(zannediyor) kalan 2.5da şerefsizleri oluşturuyor.Allah bu 2.5luk şerefsizlerin gayretlerini boşa çıkarsın inşallah.

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Çok haklısın bunu ben ve daha bir çok yaklaşık % 95 sağduyulu kürt kökenli vatandaşlarımız biliyor.Bu kalan %5in yarısı olanların gerçekten bir kürt davası olduğuna inanıyor(zannediyor) kalan 2.5da şerefsizleri oluşturuyor.Allah bu 2.5luk şerefsizlerin gayretlerini boşa çıkarsın inşallah.
,
Amin diyorum..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu oranın % 5 civarında olduğunu hiç sanmıyorum. Doğu'da görev yaptığım için kendi izlenimlerimden biliyorum. Asker öğretmen olarakta Muş'ta görev yapmıştım. Tabii benim asker öğretmen olduğum bilinmiyordu. Benim kanaatimce % 40 civarı bu terör örgütüne inanan kesim mevcut. Diğer % 60 ise korktukları için susmak zorunda kalan grup.

ŞeHaZ

Söyle Derdin mi Var?
Oranın halkını anlamak zor depremden önce sürekli polisleri taşlıyorlardı deprem oldu yardım için gelen polisleri yine taşlıyorlar bırakın size yardım etsinler işte orada sizi ölüme terk etmiyorlar ama hala rahat durmuyorlar

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Hocam %40 olması imkansız.Secimlerde bile adamlar silahların gölgesinde açık oy kullandılar bdpnin desteklediği bağımsız adayların aldığı oy %30 oldu.Bende doğuda 6 yıl görev yaptım.Herkesle her kesimden insanla muhatap oldum.Hemde yaşanan olaylarla en sık ismi duyulan Viranşehir ilçesinde senden benden daha milliyetçi kürtler gördüm.

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Bu oranın % 5 civarında olduğunu hiç sanmıyorum. Doğu'da görev yaptığım için kendi izlenimlerimden biliyorum. Asker öğretmen olarakta Muş'ta görev yapmıştım. Tabii benim asker öğretmen olduğum bilinmiyordu. Benim kanaatimce % 40 civarı bu terör örgütüne inanan kesim mevcut. Diğer % 60 ise korktukları için susmak zorunda kalan grup.

Şahsen %5 den çok daha fazla olduğunu düşünüyorum bende..Örgüt dedikleri olgunun baskısı altında bir çok vatandaş da susmak zorunda bırakılıyor yorumsuzun dediği gibi..

Artık Açık açık örgüte destek verdiklerini söyleyebiliyorlar..Her tarafta özerklik için mitingler düzenleniyor..Boy Boy afişler asılıyor..
Duvarlarında Ahmet türk ün fotolarını duruyor..Ve en kötüsü ayrı bir ülkeymiş gibi yaşıyorlar..