İlişkinize Eskisi Kadar Değer Vermediğinizi Gösteren 8 Davranış

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P

Bir ilişkide partnerinizi artık sevmediğinizi hissetmekten daha korkunç ne olabilir ki? Eğer zaman zaman ilişkinizle ilgili derin düşüncelere dalıyorsanız doğru yerdesiniz! Hemen hemen hepimiz, hayatımızda bir kere de olsa içerisinde bulunduğumuz ilişkiyi sorgularız. Halbuki zamanında doğru insanı bulduğumuzu düşünmüş ve yeni bir ilişkiye başlamışızdır. Günler, aylar hatta yıllar sonra, karşımızdaki kişinin bizim için doğru insan olmadığını fark edebiliriz. İşte böyle bir anda yapılması gerekenler omuzlarımıza bir yük gibi biner. Partnerimizi yeterince sevip sevmediğimizle ilgili türlü düşüncelere dalarız. Halbuki ilişkinin gidişatıyla ilgili önemli ipuçları veren bazı noktalar vardır. İlişkinize eskisi kadar değer vermediğinizi gösteren önemli davranışları araştırdık ve yazdık. İşte ilişkinizi gözden geçirmeniz gerektiğinin işareti olabilecek 8 davranış…



1. Partnerinize karşı olan ilginiz azalıyor mu?​

1-38.jpg

Eğer birine karşı güçlü hisleriniz varsa o kişinin ne düşündüğünü, ne okuduğunu, ne izlediğini ve neye ilgi gösterdiğini merak edersiniz. Bu merak duygusu özellikle ilişkinin başlarında zirveye çıkar. Eğer partnerinizin nelerden keyif aldığını, nasıl vakit geçirdiğini ya da ne düşündüğünü merak etmiyorsanız bu durum, ona karşı olan ilginizin azaldığı anlamına geliyor olabilir.


2. Başınızdan geçen bir olayı paylaşmak istediğiniz ilk insan o değil mi?​

2-41.jpg

Yeni bir iş teklifi mi aldınız, işten mi çıkartıldınız ya da sadece gördüğünüz komik bir videoyu mu paylaşmak istiyorsunuz? Bu gibi durumlarda aramak istediğiniz ilk isimler arasında partneriniz yoksa bu durum, artık aşık olmadığınızın bir işareti olabilir. Tabii burada kast ettiğimiz şey her olayda telefonunuza koşup partnerinizi aramanız da değil. Önemli olan dengeyi sağlayabilmek!


3. Kimi zaman “Sevgilim/Eşim olmasaydı hayatım nasıl olurdu?” diyerek hayallere mi dalıyorsunuz?​

3-3.jpeg

Eğer zaman zaman başka biriyle birlikte olmayı ya da bekar olmayı düşünüyorsanız ve bununla ilgili çeşitli hayaller kuruyorsanız bu durum büyük bir problemin işareti olabilir. İlişkiler, sandığımızdan çok daha fazla bağlılık gerektirir. Bununla birlikte partnerinize karşı olan hisleriniz azaldığında bağlılığınız da zayıflayabilir.


4. Ona haber vermeden planlar yapıp duruyor musunuz?​

4-36.jpg

İster gelecekte yaşamak istediğiniz yeri ister yakın zamanda çıkmak istediğiniz bir tatili düşünün… Eğer bu planlarda partnerinize yer vermiyorsanız bu durum, ilişkinize değil kendinize odaklanmak istediğinizin bir işareti olabilir.


5. Partnerinizin eşyalarınıza dokunmasından hoşlanmıyor musunuz?​

ilişkinize

İlişkinizin gidişatının pek de iç açıcı olmadığını gösteren bir diğer işaret de eskiden paylaştığınız eşyaları paylaşmaktan kaçınmanız! Kimi zaman çiftler, buzdolabındaki yemeklerin üzerine isimlerini yazacak kadar ileriye gidebilirler. İşler bu noktaya gelmeden ilişkinizi gözden geçirmenizde fayda var!


6. Partnerinizin duygularını yeterince önemsemiyor musunuz?​

ilişkinize

Eskiden partneriniz üzgün olduğunda onu mutlu etmek için daha mı çok çabalıyordunuz? Eğer ilişkinizde bir empati eksikliği varsa bu durum birbirinizi yeterince önemsemediğiniz anlamına geliyor olabilir. Partnerinizin mutluluğu artık sizi mutlu etmiyorsa ilişkinizi gözden geçirmekte fayda var. Bir düşünün, ilişkinize gerçekten eskisi kadar değer veriyor musunuz?


7. Partneriniz konuştuğunda gözlerinizi devirmeden duramıyor musunuz?​

ilişkinize

İlişkinizin eski büyüsünü kaybettiğini gösteren bir diğer şey de partnerinizden rahatsız olmanız. Yapılan araştırmalar, yaklaşmakta olan bir ayrılığın en büyük habercisi olarak bu davranışı gösteriyor. Eğer partneriniz konuştuğunda ona göz devirerek cevap veriyorsanız bu durum, içten içe onu aşağılamak istediğinizin bir göstergesi olabilir. Takdir edersiniz ki sağlıklı bir ilişkide bu tür duyguların olmaması gerekir!


8. Ondan ayrılırsanız geçirdiğiniz onca zamanı heba edeceğinizi mi düşünüyorsunuz?​

ilişkinize

İnsanlar, genellikle geçmişi bir yatırım olarak görme eğilimindedir. Dolayısıyla ilişkide geçirdikleri yılları da bir yatırım olarak görürler. Uzun süreli bir ilişkiyi bitirme düşüncesi, onca yılınızı çöpe atacakmışsınız gibi hissetmenize neden olabilir. Halbuki işler bu noktaya geldiğinde yapmanız gereken şey daha fazla kürek çekmek değil, ilişkinizi noktalamaktır. Bu kararın herkesin yararına olacağını unutmamalısınız!

Listelist
 
Top