• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

İlişkilerde Yaş Farkı ..

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Birbirine aşık bir kadınla bir erkek ve evlilikle gelen mutlu son… Peki ya aradaki büyük yas farkı? İlişkinin geleceği için belirgin bir tehdit mi, yoksa avantaj mı?

Bir kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi? Böyle bir ilişkinin çok zayıf bir ihtimal olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Pek çok kadın bu tarz bir ilişkiyi aklına bile getirmezken kendini 15 yaş büyük ya da 10 yaş küçük bir erkekle birlikte buluveriyor. Yaşanmayı bekleyen güzellikler de, sorunlar da ondan sonra başlıyor.

YAŞLI ERKEKLE AŞK

YAŞLI derken, tabii 25 yasında, genç bir kadının 80lik bir dedeyle değil, kendisinden 20 yaş büyük, 45 yasında bir erkekle olmasını kastediyoruz.

Avantajları: Orta yaşlı erkekler genç kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını çok iyi bilirler.

Genellikle başlarından genç yaşta bir evlilik geçmiş olduğundan bu kurumu da gayet iyi tanırlar. Onların istediği şey, kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak, yani ikinci bahar yaşamaktır. Karşılarındaki kadını memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu tip erkekler yaşına göre çabuk olgunlaşmış ve bu yüzden kendi yaş grubuyla pek iletişim kuramayan kadınlar için idealdirler.

Dezavantajları: Yaşı ilerledikçe erkek ister istemez kadından çok önce yıllara yenik düşüyor. Sosyal ve fiziksel aktivitelerden uzaklaşıyor, gece hayatından elini eteğini çekiyor ve kadın henüz hayatın ortasındayken yapayalnız kalıyor. Bu da arada anlaşmazlıklar çıkmasına, tarafların mutsuz olmasına neden olabiliyor.

GENÇ ERKEKLE AŞK

TÜRKİYE de çok nadir karşılaşılan bir durum olmakla birlikte orta yaşlı bir kadın, kendisinden yaşça epey küçük bir erkekle ilişki kurabiliyor. Bu tarz bir ilişkiye giren kadın kendisinden küçük erkekle genellikle kendi çevresinde değil bambaşka bir çevrede tanışıyor.

Avantajları: Orta yaşlı kadın kendi yaş grubundan erkeklerle kurduğu aşk ilişkilerinde aradığını bulamamış ve hayal kırıklığına uğramıştır. Bu yüzden de genç, yakışıklı ve en önemlisi hayat dolu bir erkekle yepyeni bir enerji kazanmak, taze ve dinamik bir aşk yaşamak ister, erkekse genç kadınlarla yaşadığı olgunlaşmamış, acemilik kokan tecrübelerden sıkılarak ne istediğini bilen bir kadınla daha seviyeli bir ilişki beklentisindedir.

Dezavantajları: Kadının erkekten daha erken çökecek ve yorulacak olması bir yana bu ilişkinin en zor tarafı, çevreye karşı verilen mücadelenin birliktelikte yarattığı sıkıntılar ve yıpranmalardır. Eğer içinde bulundukları çevre ilişkilerini kaldırabilecek kadar modernse, o zaman sorun ancak ileri yaşlarda yaşama aynı oranda ayak uyduramama olabiliyor. Bu da kadınla erkeği zaman içinde birbirinden uzaklaştırabiliyor.
 

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Davul BiLe Dengi Dengine DemişLer..Yaş Farkı olması Bence Mantıksız..DevamLı fikir Ayrılığına Düşebilirsin..Biri Yaşlandığında Diğeride onunla Birlikte Yaşlanmayı Bekleyecek..Tabi Sadakat Varsa arada..vs.vs..En fazla 5 yaş bence..
 

cemree

=)=)
V.I.P
bence erkek kadından mutlaka en az 3 yas büyük olmalı çünkü erkek çok serbest yetişiyo ve olgunlaşması evliliğe hazırlanması alışması buna kendını hazır hıssetmesı sorumluluk alması kıza gore daha geç yerine oturuyo aynı yas asla olmamalı bence çünkü kadın olgun erkek ondan toy kalıyo etrafımda gözlemlediğim bu en fazlada1o yas bence ....
 

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bende katılıyorum yaş farkına. Erkek her zaman kadından biraz büyük olmalı
Erkek biraz daha dışarıya çevreye düşkün olduğu için daha mantıksız hareket eder.
Ve aynı yaştanız ama iki tarafında yaşı büyük oda olmaz çünkü erkek daha genç bayan arayışına girer..
Aynı yaş olunca iki tarafta birbirinin anlaşılmasını bekler. Oysa iki tarafta yerine göre birbirini taşımalı.
Tek faktör yaş değil tabiki de, evlilik sorumluluğunu taşıyabilmeli olgunlaşmış olmalı, laylaylom olmamalı.
Sana sahip çıkabilecek, koruyabilecek, kendi ayakları üstünde durabilecek, baba olabilecek niteliklere sahip olmalı.

 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
benim görüşüm yasdan ziyade hayattan ne kaptığı o erkeğin bana verebilecek bişeyleri olmalı hayat tecrübelerinde. bana + getirmeyen erkek 100 yasında olsun bos yasamıs demektir. bir şeyler öğretebilmeli benden iyi olmalı ki ondan bişiler örenebileyim
 
Top