Ilginç bilgiler öğrendim ?

Artemis

Özel Üye
Özel üye
önceden insanlar günahlarını simgeleyen bir nevi muskaları keçilerin boyunlarına asar ölmesi için çölün ortasında bırakırlarmış. günah keçisi lafı ordan geliyormuş.

eskiden yol yapım çalışmalarında rampa güzergahlarını belirlerken eşeklerden faydalanırlarmış, sebebi de eşeklerin %7 eğimin üzerine çıkmamasıymış

yağmur sonrası aslında toprağın değil toprakta yaşayan bazı bakterilerin üreme esnasında etrafa yaydığı sporların kokusunu alıyormuşuz

telefonunuzu uçak modu'na alıp şarja takarak %50 daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
telefonunuzu uçak modu'na alıp şarja takarak %50 daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.
Bunu pek anliyaamadim bunun icin ucagami binmek lazim veya Eger %50 doluyorsa %100 dolmasi icin yine bir o kadar zamana ihtiyac var? yada benmi anlatamadim ;;H
Bu tip haberleri bekliyoruz. :) Böyle giderse yakinda Gazete Cerez ortaya cikacak ve iki adet A bas yazar olacaklar :) @AybüKe ve @Artemis Bilgiler icin tesekkürler :)

Artemis

Özel Üye
Özel üye
Bunu pek anliyaamadim bunun icin ucagami binmek lazim veya Eger %50 doluyorsa %100 dolmasi icin yine bir o kadar zamana ihtiyac var? yada benmi anlatamadim ;;H
Bu tip haberleri bekliyoruz. :) Böyle giderse yakinda Gazete Cerez ortaya cikacak ve iki adet A bas yazar olacaklar :) @AybüKe ve @Artemis Bilgiler icin tesekkürler :)
Hahhahaa alemsin geceyolcu yaaa çok güldürdün beni ????
Telefonda bir özellik bulunur UÇAK MODU kendi telefonumda bunu göstereyim sana hemen
74449
mesela şuan bende uçak MODU açık durumda.. Telefon bu durumdayken İnterneti i kullanamaz ve sana gelen mesajlar ve aramalar kabul edilmez. Ben sınava girerken telefonumu kapatmak yerine uçak modu'na alırım ?

Artemis

Özel Üye
Özel üye
Yüzde elli olayı da şöyle bir durum mesela telefonun 2 saatte tamamen şarj oluyorsa bu süre yarıya iner telefonun bir saatte kendini şarj edebilir umarım anlatabilmişimdir ?

Artemis

Özel Üye
Özel üye
Dünyanın en çok satan telefonu iPhone değil Nokia'nın 2003 yılında satışa çıkardığı ve 250 milyon satan Nokia 1100'dur.

Türkiye'de Barış ismini ilk olarak Barış Manço almıştır...

Psikologlara göre yalnızlık hissi, kimse sizi takmadığında değil, ilgisini beklediğiniz kişi sizi hiç takmadığında oluşur

Steve Jobs Suriyelidir. Babası Abdulfattah Jandali adlı Suriyeli Arap'tır ve Jobs'u evlatlık vermiştir

Kanalizasyon kapağının kare, altıgen vs. değil de, daire şeklinde olmasının sebebi daire şeklindeki kapağın yan dönse de içeri düşmemesidir.

Cep telefonuyla konuşurken yürüyorsanız, yanınızdan biri geçtiğinde yere bakma eğilimine girersiniz.