İçimdekileri Söyletme!

Vapurdumanı

Özel Üye
Özel üye
Bir hiçmişim gibi davranma bana; senden önce de yaşıyordum senden sonra da hayata devam ederim. Elbette ömürlüktür aşktan beklentim ama olmuyorsa tadımlık da severim..
İçimdekileri Söyletme!

İlk defa görmedim ormanı denizi; yeşili de tanır gözlerim maviyi de! Senden önce içime çekmişliğim vardır yosunun kokusunu tenime değmiştir denizin tuzu.

Senden mi öğrendim yürekliliği namusu erdemi? Nasıl yürüneceğini yolda nasıl oturulup kalkılacağını bir adamın yanında nasıl durulacağını sen mi gösterdin?

Senden önce öğrendi kalbim sevmeyi. Acıyı ihaneti aşkı kalleşliği dostluğu bilirim. Yıkılmışlığım da oldu savaşlarım da; küfür de ettim kavga da; sarhoş da oldum maşuk da! Senin boyun kadar cebimde anı biriktirdim..

Karşıma geçip ahkam kesme gel didişmeden sevişelim. Egonu besleyip gereksizce boşuna kavga etme. Dilimdekilerin kaç misli cümle tutuyorum içimde.

Ben huzur peşindeyim inan hiç uğraşamam. Birbirimizi çoğaltmayacaksak bu ilişkide yer alamam. Adamlık serde olur yerlerden toplayamam.

Yok saydıkça benliğimi daha çok büyürüm geçemezsin. Kadının güçlüsünü taşımak zordur gölgemde bile eğilirsin. Bırak kıyaslamayı eski defterleri kurcalamayı. Açtırma kara kaplıyı altında ezilirsin.Yolun yasını geçmişim yaşı kemale ermişlerdenim. Çocukça oyunları bırak da adam gibi sevelim; boşa harcayacak zamanım yok benim.
Diyeceğim şudur ki Beyzadem; tıpkı adam gibi kadının da elma ve alma demesini bileni vardır. Koluna takınca yakışanı kolundayken başkasıyla oynaşanı vardır. Bir gözü sendebir gözü cebinde olanı vardır.

Aklını ruhunu tecrübeni koyacaksın önüne. Uzun uzun düşüneceksin bir süre. Karar vereceksen birini sevdiğine; iki yere iyi bak beyim biri gözüne biri gönlüne….

Alıntı..