• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

İç Sıkıntısını Hayra Çıkması İçin Cekilecek Zikir

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
İÇ SIKINTINI HAYRA ÇIKMASI İÇİN OKUNAN Dua


İç sıkıntının genelde psikolojik bir çöküntü halinde olduğumuz anlarda ortaya çıkar. Üzüntü anında, işlerimiz yolunda gitmediğinde, sağlık sorunlarımızda, kaygı vs. bizler bu durumdan çıkmak için yalnız kalmamaya ve sosyal ilişkilerimizi arttırmaya çalışmalıyız. Daha sonra Peygamber Efendimizin bol okumamızı hatta dilimizden hiç düşmemesi için tesbih olarak çekmemizi buyurduğu, iç sıkıntısını hayra çevirecek olan tesbih çekeceğiz. Ayrıca bu duanın fazileti çok büyüktür. Hz.İbrahim ateşe atılırken bu duayı okumuştur. ALLAH C.C Hz Cebrail’e koş yetiş dostunu kurtar demiştir.DUA : Hasbinallah ve ni’mel vekil ve ni’mel Mevla ve ni’mel nasir.” (amin)

Bu tesbihi günde en az 100 kere çekmeliyiz.ANLAMI: Allah bize yeter, O ne güzel vekildir, ne güzel Mevla, ne güzel yardımcıdır.” anlamına gelmektedir.

FAZİLETİ: Her türlü sıkıntınız, zorluklar, başınıza ne gelirse gelsin bu zikriyatı sürekli yapın. Allah(C.C) a havale ettiğiniz her şey mutlaka hayırla sonuçlanacaktır.
Bu zikrin anlamını okuyan zaten önemini de anlar.Çok faziletli bir zikirdir.
Yüce Allah’a tam teslimiyet, ona olan sonsuz güven, tam tevekkül, her işinizi ona havale etmek, ona olan bağlılık ve sevgi.
 
Top