• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

i pad 2 inceleme

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
İki kamera. iPad'de FaceTime'a büyük bir merhaba.
iPad'de biri önde, biri arkada olmak üzere iki kamera görürsünüz. Bunlar küçük olabilir, ama oldukça yeteneklidir. FaceTime görüntülü arama için tasarlanmışlardır ve birlikte çalışırlar. Öndeki kamera arkadaşlarınızla yüz yüze gelmenizi sağlar. Böylece sevdiğiniz kişilerle konuşurken onların gülümsemelerini ve kahkahalarını görebilirsiniz.3 Görüntülü arama sırasında bulunduğunuz yeri, kiminle birlikte olduğunuzu veya çevrenizde olup bitenleri paylaşmak için arkadaki kameraya geçin. Filme almaya değer bir şeyse, bırakın iPad kaydetsin. Kaydettiğiniz filmler HD kalitesindedir. Yani çektiğiniz her film küçük bir başyapıta dönüşür. İsterseniz Photo Booth'u kullanarak tuhaf ve eğlenceli fotoğraflar da çekebilirsiniz.
overview_facetime_20110303.jpg


iPad ve Smart Cover. Birbirleri için yaratıldılar.
iPad 2 ve iPad Smart Cover birbirine tam olarak uyumludur.4 Smart Cover, iPad'le yan yana (ve onun üzerinde ve altında) çalışacak şekilde tasarlanmıştır. İkisinde de bulunan akıllı manyetik teknoloji birbirlerini çekmelerini sağlar. Smart Cover yerine mükemmel bir şekilde oturur ve ince, hafif tasarımını hantallaştırmadan iPad'i korur. Onu açtığınızda iPad'iniz anında uyanır; kapattığınızdaysa otomatik olarak uyku moduna geçer. Üstelik istediğiniz an mükemmel bir film izleme, oyun oynama ya da internette sörf yapma sehpasına dönüşür. Beşi zengin, anilin boyalı İtalyan derisinden olmak üzere on parlak renk seçeneğiyle gelir. Favorinizi seçin ve her yönüyle akıllı bir iPad'e sahip olun.
overview_smartcover_gallery1_20110302_alt.jpg

Arkadan aydınlatmalı LED ekran.
Göz dolduran görüntü.
iPad'in tamamı büyük ve güzel bir ekrandır. Onunla fotoğraflar, filmler, kitaplar ve daha birçok şey 9,7 inç ve yüksek çözünürlüklüdür. LED arkadan aydınlatma, bir uçak kabini gibi ışığın az olduğu iç mekanlarda bile her şeyi net, canlı ve parlak hale getirir. iPad hem yatay, hem de dikey görüntü için tasarlanmıştır. Her çevirdiğinizde (baş aşağı bile olsa) kendini ayarlar. Yani onu istediğiniz şekilde tutabilirsiniz. Ve sahip olduğu IPS (düzlem içi geçiş) teknolojisi sayesinde, 178°'lik geniş bir açıyla izlenebilir. İster ekrandakini odanın diğer tarafında bulunan birisine göstermek için kaldırın, ister yanınızda oturan biriyle paylaşın. Görüntü herkes için mükemmeldir.
overview_display_20110303.jpg

Multi-Touch.
Her şey parmaklarınızın ucunda.
Bu tamamen doğal hissi uyandıran ileri teknoloji, sanki teknoloji hiç yokmuş gibi düşünmenize neden olur. Bu iPad'in Multi-Touch özelliğidir. Her şey için parmaklarınızı kullanırsınız. Böylece web'de gezinmek, eposta yazmak, kitap okumak ve fotoğraflar arasında gezinmek gibi şeyler daha kolay ve eğlenceli hale gelir. Peki Multi-Touch nasıl çalışır? Dokunduğunuzda, iPad'in ekranı elektrik alanlarını kullanarak parmaklarınızı algılar ve kaydırmak, kıstırmak, itmek gibi hareketlerinize gerçekçi bir his kazandırır. Bu kadar basit.
overview_multitouch_20110302.jpg

iOS 4.
Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi.
iOS 4, iPad'in (ayrıca iPhone ve iPod touch'ın) işletim sistemidir. Sadece parmağınızla işaret ederek her şeyi taramanızı, okumanızı ve görmenizi sağlar. Her gün, hatta günde birkaç kez kullanacağınız tamamı güçlü, yenilikçi ve eğlenceli uygulamalara sahip iOS 4, iPad için üretilmiş 65.000'den fazla uygulamanın yaratıldığı bir platformdur. Son derece güvenilir, sağlam ve uyumludur. iPad donanımıyla sorunsuz çalışacak bir şekilde tasarlanmıştır. Diğerlerinin iPad'in yanına dahi yaklaşamamasının sebebi iOS 4'tür
overview_ios_20110302.jpganında açılma özelliği.
Eğlence hızlı başlar.
Başlangıç düğmesine basar basmaz, iPad'iniz uykudan uyanır. iPad'in hızlı, verimli ve güvenilir flash depolamaya sahip olması, verilerinize kolayca ve çabuk bir şekilde ulaşmanızı sağlar.
Wi-Fi ve 3G.
Bağlantıda kalmanın iki mükemmel yolu.
Gelişmiş 802.11n kablosuz teknolojisi tüm iPad'lerde dahili olarak bulunur. iPad, Wi-Fi ağlarını otomatik olarak bulur ve birkaç dokunuşla bu ağlara bağlanabilmenizi sağlar. Ayrıca 3G bağlantısıyla da kullanılabilir.
overview_gyro_20110308.jpg

Jiroskop, ivmeölçer ve pusula
iPad her hareketinizi bilir.

iPad'i dikey, yatay, hatta baş aşağı döndürebilirsiniz. Dahili ivmeölçerle izlediğiniz, okuduğunuz veya gördüğünüz her şey ekrana uyacak şekilde ayarlanır. İvmeölçer, üç eksenli jiroskop ve pusula birlikte çalışır. Bunlar iPad'in nerede olduğunu, hangi yöne doğru dönmüş olduğunu ve nasıl hareket ettiğini algılar. Yani oyunlar, haritalar ve diğer uygulamalar, eğilme, dönme ve kıvrılma gibi tüm hareketlerinizi 360 derece olarak bilir. Bu, oyunlara çok şey kazandırır. Ve çok daha iyi iPad uygulamaları geliştirilmesini sağlar.
overview_mirroring_20110302.jpg

Video aynalama. Ekranınızdakileri herkese gösterin.
Video aynalama hem iPad, hem de izleyicilerinize göstermek istediğiniz tüm uygulamalar, web sayfaları, sunumlar, videolar, filmler ve fotoğraflar için harika bir yeniliktir. Apple Dijital AV Adaptörünü veya VGA Adaptörünün Dock Bağlayıcısını (ayrı satılır) takmanız yeter. HDTV veya projektörünüz iPad'inizin daha büyük bir versiyonu haline dönüşür. iPad'i dikeyden yataya döndürdüğünüzde veya fotoğrafları yakınlaştırıp uzaklaştırdığınızda bile, ekranınızdakileri herkes görür. A5 çipin daha hızlı grafik performansı, sınıfta, toplantı odasında veya oturma odasında yüksek bir performans sağlar.
 
Top