i-mate PDA2k wm2003 yazılım yardım

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
selamlar
100_1740.JPG

dediğiniz cihaz bumudur
konuya tam olarak hakim değilim yalnız rom dosyası versiyon yükseltmek için gerekliyse
5.0 verisyon rom dosyasını aşağıdan indirebilirsiniz

indirebilirsiniz

içerisinde MemLoad.exe diye bir dosyacık var

kurulumu exe olduğuna göre çalıştırmanız yeterli olur sanırım

not : eğer tereddütteyseniz bana biraz daha açıklayıcı bir cevap yazın bende yardımcı olmaya çalışayım

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
lütfen bir kurulum yapma araştırma yapmaya devam ediyorum geri dönüşü olmayan bir sorunla karşılaşmayalım

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
evet microsoft un yükseltme adresi bulunuyor

buda kurulumu

IMATE PDA2K İÇİN WM5 KURULUMU

Hazırlık :
- Bilgisayarınızda Windows XP SP2 yüklü olmalı.
- Active Sync 4.1 yüklü olmalı.
- Adres defteri ve takvim bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
- Cihazınızı hard reset yapın.
- Cihazınızın sarjının dolu olduğundan emin olun.
- Active Sync programını durdurun.
- Görev yöneticisini açın ve rapimgr.exe, outlook.exe, winword.exe, wcerscomm.exe ve wcesmgr.exe programlarını durdurun.

1. Eğer WM2003SE işletim sisteminden güncelleme yapıyorsanız, cihazın depo (storage) belleğini 60 MB'a çıkartın. Bunu yapmak istemezseniz mevcut 43 MB depo belleğinizi ve 16 MB genişletilmiş (extended) belleğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.
2. ROM'u indirin. microsoft tan indirdiğin dosya
3. SD kartınızda EXTROM isimli bir klasör oluşturun, indirmiş olduğunuz dosyalarda bulunan EXTROM klasörünün içindekileri buraya kopyalayın. Cihazınızdaki klasörün tam yol adı \Storage Card\EXTROM olmalı.
4. Cihazınızı yükleme (bootloader) moduna alın.
5. Cihazınızı ROM ile güncelleyin (BaUpgradeUT.exe dosyasını çalıştırarak).
- Eğer cihazınız tanınmıyorsa Active Sync 4.1 yüklü Windows XP SP2 kullanıyor olduğunuzdan emin olun.
- SD kartınızı çıkartmanın da faydası olabilir.
6. ÖNEMLİ: Windows Mobile 5 hard reseti yapın.
7. İlk yüklemede EXTROM klasöründeki CAB dosyaları yüklenecektir. İmzalı olmadıklarından her programda size devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır, evet deyip varsayılan (default) klasöre yükleyin.

Kurulum sona erdi, hayırlı olsun Aşağıda kurulum esnasında ihtiyacınız olabilecek diğer bilgileri bulabilirsiniz.

DEPO BELLEĞİNİ (EXTENDED ROM) 60 MB'YE ÇIKARTMAK

1. Unlocker.cab dosyasını cihazınıza kopyalayın ve çalıştırın.
2. Start->Programs->ExtROM tools-> 'a gidin ve önce unhide sonra unlock'ı çalıştırın.
3. Soft reset yapın.
4. Repart_DOC.exe dosyasını Preparation\DOC repartitioning tool klasöründen cihazınıza kopyalayın ve çalıştırın.
5. Extended ROM'u 128 kb'ye indirin.
6. Format now! secenegine basın ve biraz bekleyin. Tamamlandığına dair bir mesaj göreceksiniz.
7. Soft Reset yapın.
8. Bellek hakkında bir hata mesajı gelebilir, sadece yes'e basın ve biraz bekleyin.

WM2003SE YÜKLÜ PDA2K'YI BOOTLOADER MODUNA SOKMAK

1. Aynı anda Power + Record + Soft Reset düğmelerine basın.
2. Beyaz ekran üzerinde ****** yazacaktır.
3. Cihazınızı cradle'a koyun. (PC ile bağlantı kurduğu yuvası)
4. Şarj bağlantısının olduğundan emin olun.
5. Ekrandaki yazı USB'ye dönecektir.

WM5'TE HARD RESET

1. Cihazı cradle'dan alın.
2. Power + Soft Reset düğmelerine basın ve renkli çubuklar ekranda görüldüğünde;
- Sağ altta versiyon numaraları çıkmadan hemen Record + Kamera düğmelerine basın ya da,
- Aynı anda Power + Soft Reset + Kamera + Record düğmelerine basın
3. Üç seçenek göreceksiniz. İkinci ve üçüncüsünü yes'e çevirin. Bunu kamera ve kayıt düğmeleri ile yapabilirsiniz.
4. Daha sonra mail düğmesine basın, bir süre beyaz bir ekran görünecektir, bekleyin.
5. Eğer yükleme ekranı görünürse (renkli çubuklar) biraz daha bekleyin.
6. Bir süre sonra karşılama ekranı görünecektir.
alıntıdır kendi uygulamam değildir kafanızı karıştırdıysa denemeyiniz
not : internetten yaptığım araştırmalara göre yükseltme yapanların hemen hepsi sorunlarla karşılaşmış herkes orjinal rom u arıyor büyük bir sorun yoksa sana yükseltmeni önermiyorum
bütün linkler kırıktı sadece microsoft un kendi sitesinden linki bulabildim umarım anlatıma uygun bir rom dur ilk cevabımdaki rom dosyası değil sanırım..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ayrı konu açmadan ben de igo8 navigasyon cihazının işletim sistemini resetlemiştim. Açılıştaki o resim kayboldu bir türlü geri getiremedim :) Pratik bir yolu varsa bildiğiniz halledelim yoksa böyle de kullanmanın bir sakıncası yok. Sadece açılışta görüntülenen o resim yerine siyah ekran çıkıyor.

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
logo82c.bmp adında 24-bit 460*272 bitmap hazırlayıp sd kartın içine atarsanız cihazı resetlediğinizde logo değişir. :) bir deneyin olmadı öyle kalsın sanırım resetleme sırasına resmide silmişsin

olmadı şunu dene

igo8 ise branding dosyasının içinde
primo lar ise data zip içindedir. adı ( loading,bmp ) geçer.
bunu bir kopyasını al ve sil,aynı çözünürlükte bir resim ayarlamalısın.adını aynı diğer gibi loading.bmp yap
açtığın zip içine sürükle ve değişime evet de..açtığında eklediğin resim çıkar.

diyorlar