Hyundai i40a Güvenlikte 5 Yıldız

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Hyundai'nin yeni modeli i40, Euro NCAP'in gerçekleştirdiği son çarpışma testinde 5 yıldızın sahibi oldu.

Hyundai i40, yetişkin korumasında yüzde 92 ile en yüksek üçüncü skoru alarak segmentinde bu rakama ulaşabilenotomobillerden biri oldu. Çocuk güvenliğinde ise Hyundai i40 yüzde 86 ile sınıfının en yüksek ikinci derecesini elde etti.

Önden çarpmalarda stabil kalan kabin ve standart donanımdaki diz hava yastığı ile önemli bir başarı elde eden Hyundai i40, yandan çarpmalarda segmentinde en yüksek skoru aldı. Özellikle çocuk güvenliğinde yandan çarpma konusunda sınıfının en yüksek değerlerini elde eden Hyundai i40, çocuk güvenliğinde sınıfının en iyi sonucu olan yüzde 87'nin sadece 1 puan gerisinde yüzde 86 ile ikinci sıraya yerleşti.

Standart donanımında yer alan 9 hava yastığı, ESP, VSM ve ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı gibi donanımlarla aktif ve pasif güvenlik sistemleri ile de öne çıkan Hyundai i40, yaya güvenliğinde de öne çıktı. Özellikle çarpışmalarda yayaların bacak bölgesinde meydana gelebilecek yaralanmaların engellenmesinde en başarılı sonucu alarak segmentinin engüvenilir araçlarından biri olduğunu kanıtladı.

Hyundai i40, Euro NCAP'in çarpışma testlerinden arka arkaya 5 yıldız alan 5'inci Hyundai modeli olma özelliğini taşıyor. Yüksek kaliteye, teknolojiye ve güvenliğe öncelikli olarak yatırım yapan Hyundai, sırasıyla i30, i20, ix35 ve ix20'den sonra şimdi de i40'ın başarısı ile son çıkan tüm Avrupalı modelleri 5 yıldız almış oldu.

İlk olarak station karoseri ile Cenevre'de tanıtılan ve daha sonra Barcelona'da sedan karoseri ile tanıtılan i40, Hyundai'nin Avrupa Pazarları için özel olarak geliştirdiği en güncel modellerinden biri. Euro NCAP çarpışma testlerine 1.7 litrelik dizel modeli ile katılan Hyundai i40 aynı zamanda 1.6 ve 2.0 litrelik benzinli motor seçeneklerine de sahip.
 
Top