• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

HTC atağa geçti

VftPHiy.jpg

Dünyanın son yıllarda en hızılı yükselen akıllı telefon üreticisi HTC, mevcut kullandığı Android ve Windows işletim sistemlerine rakip olacak bir yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyor.
Başlangıç itibariyle sadece Çin'e özel üretilecek olan yeni akıllı telefon işletim sistemi Çin'in twittera benzer mikro blog sitesi olan Weibo ile entegre çalışacak.

Aslında HTC'nin tüm dünya için böyle bir niyeti olduğu yeni duyduğumuz bir şey değil. Bundan iki yıl önce şirket yetkilileri kendi işletim sistemlerini istediklerini dile getirmişti. Fakat bu yıl tamamlanmadan Çin'de başlayacağı iddia edilen bu yeni işletim sisteminin, dünya nüfusunun oldukça önemli bir kısmını barındıran Çin'i bir pilto uygulama haline getirecek ve eğer başarılı olursa dünyanın geri kalan ülkelerinde de aynı işletim sistemi kullanılmadan HTC'yi dev rakiplerine karşı çok daha güçlü bir konuma geçirebilecek.

Özellikle Google'ın Çin hükümetiyle yaşadığı problemlerin ardından Weibo'yu da arkasına alan yeni bir işletim sisteminin Çin'den yeni bir akıllı telefon süper gücünün doğmasına yol açabilir.
HTC'nin bu adımına karşı Google, Microsoft ve Apple'ın nasıl bir karşılık vereceği merakla bekleniyor.

İddiaya göre prototipi tamamlanan yeni işletim sistemi HTC tarafından Çİn hükümetine çoktan yollanmış durumda.

Buna karşılık özellikle Android'in yüzde 75'in üzerinde paya sahip olduğu Avrupa ülkelerinde HTC'nin yeni işletim sistemine pek şans vermeyenler çoğunlukta.