Honda'nın hibrit modeli Türkiye'de!

BeReNN

Alyam?
Özel üye
CR-Z modeli 55 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak
659736_detay.jpg


Honda, ilk 6 vitesli hibrit otomobili CR-Z modelini, Türkiye'de 55 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sundu.

Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, Türkiye fabrikasında planlanan 10 milyon dolarlık yatırımla, bu yılın sonunda dört kapılı Civic Sedan'ın yeni versiyonunun üretileceğini açıkladı.

CR-Z modelinin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, sportif tasarımlı bir hibrit otomobil üretmek ve sürüş keyfini ön plana çıkarmak için CR-Z modelinin tasarlandığını kaydetti. Yakıt tasarruflu, düşük emisyonlu paralel hibrit sistemin ilk kez, 6 vitesli manüel şanzımanla birleştirildiğini söyleyen Yamasaki, 1.5 litrelik 4 silindirli motorla tamamlanan manüel şanzımanın, CR-Z'nin en önemli özelliklerinden biri olduğunu, bu teknolojinin Avrupa için de yeni olduğunu vurguladı.

YIL SONUNDA TOPLAM 15 BİN ADET SATIŞ HEDEFLİYOR
Türkiye'de aracın spor modelinin 55 bin TL, GT modelinin ise 59 bin 885 TL satış fiyatı ile piyasada olacağını açıklayan Yamasaki, bu yılın ilk üç ayında 60 adet satışının hedeflendiğini bildirdi.

Honda'nın iç piyasaya dönük hedeflerini de açıklayan Yamasaki, Türkiye'de 2010 yılında toplam 18 bin adet satış olan satış rakamının, Japonya'da yaşanan deprem kaynaklı nedenlerle bu yılın sonunda 15 bin adette kalabileceğini kaydetti. Yamasaki, şunları söyledi:

“Deprem sonrası Honda olarak gerek Japonya'da, gerekse dünyanın diğer yerlerindeki üretim merkezlerimizde gerekli tedbirleri zamanında alarak çok fazla bir sıkıntı çekmedik. Honda Türkiye'de önlemlerini zamanında uygulamaya koydu. Üretimi ilk başta bir miktar kıssak da yavaş yavaş normale dönüyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren Türkiye'deki fabrikamız, normal üretime tamamen dönüşmüş olacak.”

HONDA TÜRKİYE 10 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPACAK

Yamasaki, Honda'nın Türkiye fabrikasında planlanan 10 milyon dolarlık yatırımla, bu yılın sonu aralık ayında, dört kapılı Civic Sedan'ın yeni versiyonunun üretileceğini açıkladı. Küresel krizin etkilerinden de bahseden Yamasaki, kriz öncesi 50 bin adet olan üretim adetlerinin, 18 bin adetlere düşürüldüğünü, bu yılın sonunda ise 18 bin adet üretim hedeflendiğini bildirdi. İhraç pazarlarından da bahseden Yamasaki, serbest ticaret anlaşmalarının etkisi ile Kuzey Afrika'nın yanı sıra, Polonya, Finlandiya, Rusya, Ukrayna, Azarbaycan, Dubai ve İsrail gibi ülkelerden de Honda Türkiye'nin sorumlu olduğunu bildirdi.

659736_d99347f6584a7261b47c467e76b59355.jpg
 

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Cok deli bir araba japonlar isi biliyor bende 2002 nissan almera var 6 yildir kullaniyorum tik demedi
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Google işi biliyor hocam :) Bu arabayı insansız kullanıma açan google :)

Ama honda motorlar hakkında haklısınız. Bir otomobil dergisinde okumuştum. Türkiye'de satılan araçların içinde en az motor sorunu çıkaran Honda araçlarmış.

Gerçi ben de yeni arabama yaklaşık 1 yıldır biniyorum ve tık demedi :P (hava atmak gibi olmasın nissan qashqai :D )
 
Top