Hipster nedir ve nasıl olunur?

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
''Hipster” kelimesiyle çok fazla karşılaşır olduk sanki son zamanlarda. Aslında yeni bir akım değil ama sosyal medyanın etkisiyle son bir kaç aydır daha fazla yayılmış durumda. Peki nedir bu hipster? Hipster tarihi 40’lı yıllara kadar gider. O zamanlar modern jazz dinleyenler oluşturmuş ve hippie akımına da örnek olmuştur. Temelde bir akım diyebiliriz, yani bir hayat tarzı. İnsanı giyimden davranışlara kadar farklı şekillerde etkileyen bir akım. Eğer siz de bu akıma kapılmak isterseniz yapacağınız şeyler çok basit. Haydi hipster olalım!

Herkesin sevdiği şeyleri reddetme
hipster olmanın ilk kuralıdır. Herkesin sevdiği, popüler bir şey varsa reddedin. Çünkü siz farklısınız, siz hipstersınız!
bcjBANT.jpg


Türkçe mi kaldı?
Türkçe konuşmak çok sıradan arkadaşlar. Hipster dediğin biraz “cool” olur. Türkçe cümlelerinize mutlaka ingilizce kelimeler sıkıştırın.
Zfjfgvp.jpg


Giyim
Fotoğrafta da gördüğünüz gibi kombinler yaparak farklı olabilirsiniz. Dar pantolon çok önemli. Tek başınıza çıkarmanın imkansız olduğu “skinny” diye tabir edilen pantolonlar giymeniz lazım. Üstüne gömlek giyiyorsanız bütün düğmeler iliklenecek. T-shirt giyiyorsanız da kıllar görünecek. Ayakkabılarda ise toms tarzları uygundur.
DC2GBoY.jpg


Kadınlara gelecek olursak da; bir kere tulum çok seksi bu akım için. Kısa şortlu tulumlar giyilebilir. Retro diye tabir edilen her kıyafet uygundur. Annenizin hatta annannenizin dolabından ne bulursanız giyin. Ayrıca mini şortlar ve garip şekilli külotlu çoraplar birbirine çok yakışır. Ayağınıza da bir makosen ayakkabı olursa tam bir hipster oldunuz işte.
QWJ70ro.jpg


Takılar
Altını çizerek söylüyorum en önemli aksesuarınız kemik çerçeveli bir gözlük. Cinsiyet farketmeksizin mutlaka kullanmanız gerek. Erkekler için; kravat, papyon, pipo, değişik şekillerde şapkalar kullanılabilir. Kadınlar için ise fularlar, fiyonklu taçlar ve bandanalar, maddi değeri düşük olan kocaman takılar uygundur.
sRVLiXp.jpg


Ulaşım
Kendinize bir bisiklet edinin. İnanın bunun sebebi hakkında hiç bir fikrim yok. Ama akım ne diyorsa o sonuçta. Sizin dolmuşla, otobüsle işiniz olmaz. Yol ne kadar uzun olursa olsun pedal çevirmeniz lazım.
1syTAgR.jpg


Bit pazarları
Bit pazarları hipster cenneti gibi yerlerdir. Eski olan ne varsa alın. Ne olduğu önemli değil, önemli olan vintage olması. Eski bir anahtarlığı bileklik yapabilirsiniz mesela.
KI9XMd8.jpg


Sosyal medya ve teknoloji
Hipster her ne kadar eski olanı sevse de teknolojinin yeri başkadır. Yan yana olsanız bile iletişiminizi sosyal medyadan sağlamanız gerekir. Her konuya çok hakim olmalısınız ki ortamlarda yorum yapabilesiniz.
TNjKT4y.jpg


Saç ve sakal
Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere dikkat çekici saça ve sakala sahip olmalısınız. Özellikle uzun sakal ve kıvrık bıyık ikilisi çok revaçta. Kadınlar da bıyık figürlü ne varsa kullanabilir.
6J6sDoB.jpg


Son olarak inkar
Siz bir hipster değilsiniz. Bunların hepsini yapsanız da sonuna kadar inkara devam. Hipster da ne?

C2appX2.jpg


alıntı
 
Top