Hindistan Cevizi Yağı Ile Vücut Nemlendirme

Papatya

V.I.P
V.I.P

Hindistan Cevizi Yağı İle Vücut Nemlendirme
Hindistan Cevizi Yağı


Hindistan cevizi yağı hiç bir zararlı kimyasal içermemesinden dolayı saç, yüz ve vücut için değişik amaçlar ile kullanılabilir.

Banyo yaptıktan ya da duş aldıktan sonra hindistan cevizi yağını vücudunuza sürebilirsiniz. Cildiniz henüz sıcak ve esnek iken kullanmanız yağın emilimini kolaylaştıracaktır.


V6l04Z.jpg


Kollarınızı nemlendirmek için yağdan bir çorba kaşığı kullanın. Bir çorba kaşığı ile kolunuzun üzerine aldığınız yağı tamamen emilinceye ve pürüzsüz hale gelinceye kadar elinizin tersi ile ovunuz. Aynı işlemi diğer kolunuz için de uygulayınız.

Hindistan Cevizi Yağı İle Yüz Nemlendirme

Hindistan cevizi yağı ile kurutulmuş köri yaprakları, neem yaprağı ve ebegümeci çiçeğini karıştırın. Daha sonra yağ ve diğer bileşenleri bir arada ısıtın. Oda sıcaklığına kadar soğuması beklendikte sonra pamuk yardımıyla saç derisine uygulanır. Hafifçe masaj yaparak sürünüz ve gece boyunca başınızda kalsın. Ertesi sabah şampuan ile yıkayın. Saçınızın harika şekilde parlak ve yumuşak olduğunu fark edeceksiniz.

BUNLARA DİKKAT!

Hindistan cevizi yağı kafa derisine sürüldüğü zaman bitlerden kurtulma konusunda yaklaşık yüzde 90 etkilidir.
Hindistan cevizi yağı saçı daha sağlıklı hale getirir ve daha hızlı büyümesine yardımcı olur.
Eğer saçınızı evde boyuyorsanız, nemlendirici özelliği ile ürünlerin içindeki kimyasallardan gördüğünüz zararı azaltmaya yardımcı olur. Boya şişesinin içine birkaç damla damlatın ve kullanmadan önce iyice karıştırın.
Yağı sürdükten sonra bir günden fazla bekletmeyin. Aksi halde saç hem kötü kokabilir hem de yağlanabilir.
Saç köklerinde melanin tutmak için Hint bektaşi üzümü / Amla tozu eklenerek kullanılabilir. Gri saçı önlediği söylenmektedir.
% 100 doğal olduğu ve cilt üzerinde alerjiniz olmadığı sürece artık oluşturmadığı hindistan cevizi yağı, hassas ciltler üzerinde bir losyon veya nemlendirici olarak harika sonuçlar vermektedir.
Bu yağın az bir miktarı uzun süre gitmektedir. Bu yüzden çok fazla kullanmamaya dikkat edin.
Isıtmaya çalışırken mikrodalga fırın kullanmayınız. İçerdiği besin öğeleri mikrodalgadan zarar görmektedir. bu nedenle eritmek için sıcak suyun altına tutmak daha iyidir.
Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda şeker ile karıştırılarak normal ciltlerden kuru ciltlere kadar doğal bir temizleyici rolü de üstlenebilir.
Bacaklarda tıraş sonrası idareli şekilde kullanın.
Saçınıza haftada 2-3 kez hindistan cevizi yağı sürün ve yıkayın. Kullanmaya başladıktan kısa süre sonra saçlarda pürüzsüz, yumuşak ve ipeksi sonuçlar göreceksiniz.
Etkili bir deodorant olarak koltuk altlarınıza da kullanabilirsiniz.
Leke bırakabildiği için kıyafetlerinize bulaşmamasına özen gösterin


7Poq9Y.jpg


Yara izlerinim kaybolması için kullanılabilir. Yara üzerine hindistan cevizi yağında bol miktarda sürüp ovalayın. Günde iki kez tekrarladığınızda zamanla skar boyutlarında azalma olduğu ve izlerin cilt ile daha uyumlu göründüğü fark edilir.

Egzama tedavisinde kullanılabilir. Kuru ve inflamasyonlu bölgeye sürülen yağ, ilgili bölgeyi nemlendirir ve kaşıntıyı azaltır.

Manikür yağı olarak kullanılabilir. Öncelikle su ve sabun ile ellerinizi iyice yıkayın. Manikür bölgelerine yeterli miktarda hindistan cevizi yağını sürün. Her bir el için bir bezelye büyüklüğünde yağ yeterlidir. Sürdükten sonra ovalayarak tamamen emilmesini sağlayın.Alıntıdır.Hindistan Cevizi Maskesi Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizi Yağı ve Faydaları

 
Top