• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Her Gün Ettiğiniz Dua

ediz17

Üye
Allahım... dara düştüğünde seni hatırlayanlardan değil
geniş vakitlerde sana iltica eden kullarından eyle bizi...

Allahım... dua ettiğinde duaya icabetin istenenin istendiği zaman olması gibi anlayıp, dua ettim neden olmadı diyenlerden değil,
duasına anında cevap geldiğinde bile ürperip, acaba böyle isteyerek ahirete bir şey bırakmadım mı diye korkarak gözyaşı dökenlerden eyle bizi...

Allahım, kısıtlı zamanlarda, kısıtlı mekanlarda, hayatın aralıklarında seni ananlardan değil,
her nefeste, her idrakte ubudiyet hisleriyle senin kulun olduğunu bilip ruhta incelip inleyenlerden eyle bizi....

Allahım, yaşamak için öylece yaşayıp, şuursuzca günü tüketenlerden değil,
ancak senin ismini, senin dinini ruhlara ulaştırıp hissettirebildiği zamanlarda yaşadığını hisseden hasbi ruhlardan eyle bizi...

Allahım, hep her kusurunda hoşgörülüp affedilmeyi bekleyenlerden değil,
nefsi söz konusu olduğun, mümince bir tavır adına hoşgörü ve tolerans kapısını ardına kadar açık tutanlardan eyle bizi...

Allahım, şunun bunun değil,resulün efendimiz sas min, peygamberlein, sahabelerin, tabeinin, etbei tabeinin, ve Allah dostlarının hal ve hareketlerini taklit etmeyi ve

onlara benzemeyi bize nasip et...

...kırık bir gönül, ve yaşlı gözlerle haykırırken huzuruna varmayı nasip et Allahım...

amin, amin, amin.......

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Yâ rabbi! Sen benim rabbimsin, ben ise senin kulunum. Sen herşeyi Yaratıcısın, ben ise yaratılanım. Sen rızık verensin, ben ise rızık alanım. Sen mülkün sahibisin, ben ise kölenim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise âciz ve zelîlim. sen zenginsin, ben ise sana muhtacım. Sen ezelî dirisin, ben ise ölüme mahkûmum, sen bakisin, ben ise fânîyim. sen kerem sahibisin, ben ise kötülenmeye lâyığım. Sen iyilik yapansın, ben ise kötülük işleyenim. Sen affedicisin, ben ise günahkârım. Sen büyüksün, ben ise hakirim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise zaîfim. sen verensin, ben ise isteyenim. Sen emniyet verensin, ben ise korkanım, Sen cömertsin, ben ise dua edenim.
Ey merhametlilerin en merhametlisi! Rahmetinle benim günahlarımı affet. Suçlarımı bağışla.Amin.

sherry

V.I.P
V.I.P
Affedicisin, affetmeyi seversin bizi de affeyle Ya Rabbim.
Allah'ım senin yolundan ayırma beni.
Hergün ettiim dualar bunlar.

s@manyolu

Üyecik
"Ey cömert ve ikram edici Yaratıcımız, ey olabileceklerin en güzelini tasarlayan Sahibimiz, ey izzetli ve şerefli Koruyucumuz.Senden, cömertli in ve merhametin hürmetine istiyorum...Güzelli in ve İzzetin hürmetine diliyorum..."

Rabbim!
Benim hakkımda:
Kincilerin şiddetli kinini sevgiye,
Islah ehlinin kuşkularını güvene,
Yakınların düşmanlı ını dostlu a,
Akrabaların geçimsizli ini iyili e,
Akrabaların umursamazlık ve önemsemeyişlerini yardıma,
Yalnızca hoş sohbetlere dayalı arkadaşlıkları gerçek dostlu a,
Hakaret ve hafife almaya dayalı arkadaşlı ı samimiyete,
Sitemcilerin acı veren korkularını tatlı bir güvenceye çevir.

İlâhî!
Muhammed, sallallâhu aleyhi ve sellem, ve âline ve ashâbına rahmetini ulaştır.
Sen, o’ndan önce bazı kullarına Rahmetini ulaştırdı ın gibi, o’ndan sonra da bazı kullarına Rahmetini ulaştıransın.

Bismillâhirrahmânirrahîm
Rabbimiz; bize dünyada iyilik ve âhirette de iyilik ver ve bizi ateşin azâbından koru

wien06

V.I.P
V.I.P
ALLAHIM

Ellerimi actim sana geldim.Yalniz sana dua eder, yalniz sana kulluk ederim.Bizler icin daima hakkimizda hayirli olanlari nasip eyle Rahmetini ve Bereketini bizlerden ve ulkemizden esirgeme vatanimizi bolmeye calisan hainlere aman verme.Kahraman MEHMETCIGIMIZI ve GUVENLIK guclerimizi daima basarili ve muzaffer eyle onlarin acilarini bizlere ve ailelerine tattirma Sen bagislayici ve Affedensin ne olur bizleri bagisla ve af eyle, son nefesimizde imanla AHIRETE gocmeyi nasip eyle.AMIN

WoLF

Katılımcı
Allahim Yatariz Yatağimiza Siğiniriz Allahimiza şahit Olsun Melekler Dinimize Imanimiza,
Bize Güç Ver Allahim Kalmasin Hiç Bir Ağrimiz Inşallah Yarin Sabah Sapasağlam Kalkariz,
Sen Yücesin Ulusun Lütfen Dileğimiz Olsun Biz Uyurken Bu Gece Meleklerin Korusun,
Hisleriyle Ruha Dolan Allahimizi Bir Taniriz Allahimizin Kulu Olan Muhammede Inaniriz.