Hazırla Bahanelerini

~meLek~

GalataSaray'ım
Olur da birgün,biterse bana olan aşkın,olurda gitmek istersen ve ben ısrarla 'Neden?' diye sorarsam,sakın bana 'Seni sevmiyorum artık' deme. Dürüst olma, istemiyorum, bahaneler bul, yalanlar uydur. Beni suçla mesela,de ki 'Herşeyin sorumlusu sensin...' Yemin ederim itiraz etmem sana. Herşeyi çekerim sineye, herşeyi kabullenirim. Sadece beni sevmediğini duymaya dayanamam ben. Bunu söyleyeceğine öldür daha iyi, emin ol canım daha fazla yanmaz...

Gitmek istersen sakın 'Bir başkası var..' deme bana. Varsa öyle biri sakla kendine,ben bilmek istemiyorum. Bir başka elin sana dokunduğunu, bir başka kolun seni sardığını, bir başka dudağın seni öptüğünü düşünmek delirtiyor beni. 'Bir başkası var' dediğin an korkarım tepkimden, korkarım yapacaklarımdan. Buyüzden mesela de ki bana. 'ilişkimiz yoruldu, dinlendirelim...' Bu en basit,bu en kanılmayacak bahaneye bile kanmaya hazırım ben.

Gitmeyi kafana koyduysan eğer ve artık hiçbir şekilde heyecanlandıramıyorsam seni, haber vermeden git, birşey söylemek zorunda değilim. Bırak merak edeyim, bırak yollara düşüp seni arayayım. Bulamayınca kadehlere sarılayım, ağlayayım. Ama yeterki duymayayım artık beni gördüğünde ellerinin terlemediğini, dizlerinin titremediğini. Gerçek herzaman eniyisi değildir ve ben her gerçeği kaldıracak kadar güçlü değilim. Bakma öyle göründüğüme, konu sen olunca en zayıf en aciz halime bürünüyorum. Seni kaybetmekten deli gibi korkuyorum..

Bıktıysan benden ve topladıysan eşyalarını, ben görmeden git. Gizlice ve sessizce... Gidişin bir yıkım yaratmasın bende. Tanık olmayayım; geldiğimde göreyim gitmiş olduğunu. Gözümün içine baka baka 'Hoşçakal...' demeni istemiyorum. Yüzyüze bir veda bana göre değil. kaç istersen,bir hırsız gibi. 'Uzun bir tatil' de, birdaha geri dönme. Bir not bile bırakma, senden sonra onu okumak bile ağır gelir bana.

Gitmek istiyorsan eğer sakın ağırdan alma, hemen git.Beni oyalayıp biraz daha alıştırma kendine.Kesin olsun gidişin, dönüşlerinden arınmış olsun. Bana senden geriye hiçbirşey kalmasın.Hiç yaşamamışsın, hiç benim olmamışsın gibi... Anılarla başederim ben merak etme ama sen gideceksen hazırla bahanelerini, beni gerçeklerle yüzleştirme...

aLntı