• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Hayattan Sıkılanlar için..Bakın hayata Nasıl Bağlılar..!!

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Bazen durup düşünüyoruz ve sonra “keşke düşünmeseydim” deyip beynimizde açılan pencereyi kapatmaya çalışıyoruz ama olmuyor. Neden bu kadar sıkılıyoruz bazı şeylerden? Neden sürekli işe gelip gittikçe hayatımız rutinleşmiş gibi hissediyoruz?

Aslında ne için çalıştığımızı bile bilmiyoruz sadece bir mekanizmanın bozulmaması için oradan oraya sürükleniyoruz fark etmeden. “Keşke bunları hiç düşünmeseydim” dediğimiz anlar olmuyor mu? Oluyor. Ancak bu ruh halinin içine girdikten sonra geriye dönmek biraz zor…

Günlük hayatımızın içinden bizi boğan durumları sizler için listeledik.

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
1. Sabah o yataktan kalkmak zorunda olduğunuz beyninize vurduğunda

Hele de kış aylarında sıcacık yorganın altından, o güvenli bölgenizden çıktıktan sonra oluşan soğuk hava dalgasıyla yüzleşmek…

2. Haftaların su gibi geçtiğini fark ettiğinizde

Bir pazartesiyi fark ediyoruz, sonrası nasıl geçiyor bir fikri olan var mı?

3. Gökyüzünü ve evreni sorgulamaya başlayıp, kendinizin ne denli ufak olduğunu hissettiğinizde

Bu koskoca evrende benim amacım ne ki? Evrenin içinde Dünya bir kum tanesi bile değilken ben neyim? Bu gibi sorularla yüzleşmek gerçekten hayattan soğumanıza neden olabilir.

4. Görmediğiniz biriyle denk gelince “Neler yapıyorsun?” sorusuyla karşılaştığınızda

“Aa çok uzun zaman oldu, görüşmeyeli neler yaptın?” dendiği zaman içinizden derhal orayı terk etme isteği geliyorsa hiç durmayın kaçın!

5. Hiçbir şey yapmaya enerjiniz kalmadığını hissetiğinizde

Spor yapmak istiyorsunuz ama enerjiniz yok, bazı hobileriniz var onları geliştirmek için kurslara gitmek istiyorsunuz ama hevesiniz yok. Çok sıkıldınız, dışarı çıkmak istiyorsunuz ama ona bile gücünüz olmadığını fark edip kendi kendinize “aman zaten iki saat sonra uyurum” diyorsanız.

6. Üzücü durumlara soğukkanlı yaklaşmayı başarabildiğinizde

“Kısmet”, “kader”, “öyle olması gerekiyormuş” gibi kelimelerle daha çok haşır neşir oluyorsanız.

7. Keşke uzaylılar tarafından kaçırılsaydım diye düşündüğünüzde

Evreni her düşünmeye başladığınızda ve yalnız olmadığınızın farkına vardığınızda “Keşke uzaylılar tarafından kaçırılsam.” ilk aklınıza gelen cümle ise.

8. Herkes tarafından çok anlamlı bulunan şeyler size anlamsız geldiğinde

Çok beğenilen ve tavsiye edilen bir film, duygusal bir sahne veya şarkı size sadece “hıı güzelmiş” dedirtiyorsa.

9. “Sokaktaki insanlar açken ben neden tokum, bu nasıl bir düzen?” diye düşünmeye başladığınızda

Sokakta yatanları düşünüp bu kadar adaletsizliğin içinde benim ne işim var diye düşünüyorsanız.

10. Her kedi gördüğünüzde kediye dönüşmek istiyorsanız

Etrafta, arkadaşınızın evinde veya kendi kedinize baktığınızda “Ay ne kadar güzel uyuyor, hiçbir şey düşünmeden bütün gün yaptığı yalanıp uyumak, keşke ben de kedi olsam.” diye düşünüyorsanız.

11. İzlemekten hoşlandığınız tek şeyin belgeseller olduğunu fark ettiğinizde

Hayvan, evren, bilimsel testler, sıra dışı olaylar ilginizi çekiyor, diziler ve diğer programlar boş geliyorsa.

12. Bulunduğunuz hiçbir ortama sığamadığınızı hissettiğinizde

Ofiste oturduğunuz koltuğa, dışarı çıktığınızda gittiğiniz mekana veya evinizdeki yatağa hiçbir yere sığamadığınızı fark ettiğinizde…

Artık siz de hayattan sıkılanlar kulübüne girmiş bulunuyorsunuz.