Hayattan nefretmi ediyorsunuz bence bu yazıyı okuduktan sonra bir kez daha düşünün !

ruhu'm

Aktif
Yorgun ve hayattan bezmiştim.Midemden olan rahatsızlığımdan hastanede 5 gün yattım ama bu beş gün içinde o kadar şey gördüm bunları kelimelere en ifade edilir biçimde döküp yazmak bile yürek isteyen birşey.
HAYATTAN NEFRETMİ EDİYORSUNUZ BENCE BU YAZIYI OKUDUKTAN SONRA BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN ! O kadar ölmek isteyen var ki bu hayatta Ölmeyi çözüm ve hayat felsefesi haline getirmiş."Ölüm"kelimesi o kadar ucuz ve ağızdan çıktığı kadar kolay değilmiş.Neyse fazla uzatmadan konuya giriyorum.Dokuz yaşındaki böbrek yetmezliği olan fakat böbreği değişse bile kalbine vuran ciğerleri su toplamış su içmesi yasak olan bir kızın dramını anlatacağım size.Annesi kızının fazla yaşamayacağını öğrenince eve götürmekte aramıştı son çareyi ama her hastaneden izin alıp evine gittiğinde küçük kız ölümlerden dönmüş ve hastanede yatmaktan bıkmıştı.Benim ki Psikolojikti.Ama o küçük kız kardeşini özlüyordu ve yaşamak için en küçük ihtimali bile değerlendiriyordu.O küçücük bedeniyle bile hayatın acımasızlığına karşı direnme gücü gösteriyordu.Ben ise hayatın bu kadar ucuz olmadığını onu görerek ve onun yaşadıklarına tanık olarak anlamıştım.Arkadaşlar ölmek o kadar basit değil bir lafla öldüm denilmiyor.Ölmek isteyen zayıf insandır.Yaşamaya çalışmak ise güçlünün yaptığı ve hep azmiyle yendiği bir sanattır.Evet sanattır..
Sanat hep kağıta yapılan birşeyden el emeğiyle meydana gelen birşey değildir.
Allah herkese farklı farklı gösteriyor işte hastanede yatmam iyi bile olmuş ölmek isterken o küçücük kızın bana verdiği yaşam dersini unutmam.
Umarım az da olsa ölme isteği olanların isteği kırılmıştır.

Objektif birisini etkileyecek tarzda olabilir zira ölmeyi düşünen birisinin objektif olması da beklenemez hayat karşısında. TEşekkürler paylaşım için; hayatın değerine dair hoş bir yazı...

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
beni etkilemedi o yazı beni durduran içimdeki tek bir ses var şu kahrolası sınavı adam gibi bitir sınav kağıdı yanlış cevaplarlada dolu olsa sen yinede sınav sonuna kadar bekle belki sınav sonuna kadar bir kopya imkanı doğar ve bir kaç doğru ile noktalandırmayı basarabilirsin :) beni bu engelliyor belki sizede bu düsünce saçma gelir bilemem ama ölüm ne ağıza sakız edecek kadar kolay bir karar nede ben asla düsünmem denecek kadar uzak bir kavram hepimizin maratonda takatinin kesildiği anlar oluyor allah o anlarında biz kullarına sonsuz sabırlar versin ki sınav kağıdımız boşta olsa sınav sonuna kadar kaçmadan teslim edebilelim emanetimizi :)