Hayatta Hiç düşündün mü ya da bileniniz var mı içinizde yada merak edeniniz.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Bir birimize Merhaba Diyebilelim

Ve7jjF5.jpg

Hayatta Hiç düşündün mü ya da bileniniz var mı içinizde yada merak edeniniz.​

“MERHABA” ne anlama geliyor diye?
Çok ilginç bir o kadar da hoş ve sıcak bir anlamı varmış meğer.
“Merhaba” aslında farsça kökenli olup “benden size zarar gelmez” anlamına geliyormuş.
Çok hoş değil mi? Bunu öğrendikten sonra karşımdaki insana merhaba demek daha bir anlamlı benim için. Bir rüya gibidir aslında yaşanan her şey.

Hepsi ayrı bir hikaye...​

Kimi zaman mutlu. Kimi zaman mutsuz son ile biten. Benim hikayelerim hep mutlu son ile bitti bitecek…
Çünkü ben her mutsuzlukta “mutlu olunabilecek bir şeyler” olduğunu öğreniyorum...
Sizde öğrenebilirsiniz dostlar inanın çok zor değil.
Hayat o kadar kısa ki hiçbir şey üzülmeye değecek kadar önemli değil...
Bazen mutlu olmak için bir güler yüz bir tatlı söz bile yeter. Bazen de bir merhabayla başlar mutlu şeyler.
Bir merhaba hayatını değiştirir insanın baştan sona…
Sabah kahvaltımızı ailemizle sevgi dolu bir ‘merhabayla’ başlasak onlara sizi seviyorum diyebilsek, yarın sanki yokmuş gibi mutluluğumuzu paylaşsak ve ardından, bu güzel yaz ayının güneşli günlerinde, kendimizi dışarıya atmak ne güzel olurdu.
Bir sabah yürüyüşü ile birlikte, rastladığımız her insana ” merhaba” demek!
Hatta kaldırımın kenarında, miyavlayan sokak kedisine “miyav” diye karşılık versek(!)
Veya küçük bir köpek yavrusuna(!)

Serçelerle kargalarla selamlaşsak(!)​

Bakkal amcayla, esnafla, gördüğümüz herkese olabildiğince tebessüm edip o esirgedimiz sözü söyleyebilsek.
Sakın ola ki! İçinizden olacak iş mi demeyin. Bu düşünceleri tatbik etmeye çalışınız.
Günümüz dünyasında, komşumuzu bile tanımaz olduk, ayaküstü hoşbeş sohbet etmek şöyle dursun, bir selamı bile esirger olduk. Çocukluk günlerimi gözden geçiriyorum da, dini bayramlarımızda, yılbaşında birkaç gün öncesinden, tanıdıklarımıza, arkadaşlarımıza bayram ve yılbaşı kartları gönderirdik. Yakınımızda olanları da,ziyaretlerde bulunarak,bir merhaba derdik, halini hatırını sorar istekleri varsa yerine getirmeya çalışırdık saygı ve hürmette eksik etmemeye özen gösterirdik.
Şimdilerde ise kimse kimsenin kapısını çalmaz oldu. Teknoloji çağında hepimiz dijital olduk. Dijital tuşlara basarak gönül alır olduk. Neredeyse konuşmayı da unutacağız bu dijital Dünyada…
Yani diyorum ki bugünden itibaren unutmayalım haydi bu sabah merhaba demeye başlayalım. Herkese tüm sevdiklerimize, görün o pozitif enerji nasıl size dönecek ve günümüz güzel geçecek… Sanal alemdeki dostlarımızı da ziyaret etmeyi ihmal etmeyelim. Şu an bu mesajı okuyan herkesede benden “merhaba” Benden size zarar gelmez arkadaşlar… Sevgiyle ve güler yüzlü kalın…

MERHABALAR .....​

Son düzenleme:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
. . . . HAYAT ! . . .
Bana Beş Dakika İzin Ver !.....
.... Hiç Kimsenin Olmadığı Beni Hiç Kimsenin Duymadığı
Bir Yerde Avazım Çıktığı KaDaR AĞLIYAYIM . . . . .
. . . . Çok Doluyum İçimdeki ZEHRİ Biraz Boşaltayım. . . . .
Sonra Kaldığım Yerden İnsanlara Gülümseyen Maskemi Takıp
...... Yine İçime . . . . İçten. . . . İçe AĞLARIM ....