Hayatın anlamı???

Çirkin Kral

Forum Tutkunu
Eski zamanların birinde bir adam hayatın anlamın ne olduğunu takmış kafaya Bulduğu hiç bir cewap ona yeterli gelmemiş we başkalarına sormaya karar Vermiş ama aldığı cewaplarda ona yetmemiş fakat mutlaka bir cewabı Olmamlı diyormuş we dolaşıp herkese bunu sormaya karar wermiş....
Köy kasaba ülke dolaşmış bu arada zamanda durmuyor tabiki...
Tam umudunu yitirmişken bir köyde konuştuğu insanlar ona..
--Su karşı ki dağları görüyormusun orada yaşlı bir bilge yaşar istersen ona git Belki o sana aradığın cewabı werebilir demişler...
Çok zorlu bir yolculuk sonunda bilgenenin yaşadığı ewe ulaşmış adam..
Kapıdan içeri girmiş we bilgeye hayatın anlamın ne olduğunu sormuş..
Bilge))
Sana bunun cewabını söylerim ama önce bir sınawdan geçmen gerekiyor Demiş..
Adam kabul etmiş..
Bilge))
Bir çay kaşığı wermiş adamın eline we içinde silme bir şekilde zeytınyağını Doldurmuş...
Şimdi çık we bahçede bir tur at tekrar buraya gel....
Yalnız dikkat et kaşıktaki zetinyağı eksilmesin eğer bir damla eksilirse((((kaybedersin))))
Adamın gözü çay kaşığında bahçeyi turlayıp gelmiş..
Bilge bakmış ewet demiş kaşıkda yağ eksilmemiş peki bahçe nasıldı??
Adam şaşkın.. ama demiş ben kaşıktan başka bir yere bakmadım kii...
Şimdi tekrar bahçeye dolaşıyorsun kaşık yine elinde olacak ama...
Bahçeyi inceleyip gel demiş bilge))
Adam tekrar bahçeye çıkmış gördüğü güsellikler büyülemiş muhteşem bir Bahçedeymiş çünkü..
Geri geldiğinde..
Bilge))
Adama bahçe nasıldı diye sormuş adam gördüğü güsellikler karşısında Büyülendiğini anlatmış
Bilge))
Gülümsemiş ama kaşıkta yağ kalmamış demiş)) we eklemiş hayat senin Bakışınla anlam kazanır.. ya sadece bir noktayı görürsün hayatın akıp gider sen Farkına warmassın yada görebilceğin tüm güselliklerin tam ortasında hayatı Yaşarsın akıp gider azmanın anlam kazanır....
Hayatın anlamı senin bakışlarında gizlii)))))))DEMİŞ HAYATIN ANLAMINININ CEWABINIDA ALMIŞ ADAM))

Çirkin Kral

Forum Tutkunu

hayatın anlamı (cevap)
hayatın anlamını hayatımı kaybetme korkusuna kapıldığım an cevapladım:

benim için hayat o an için aldığım her nefesti. şükretmiştim bunu için ve ona söz vermiştim' Ey Yaradan sen bana hayatımı bağışladın bende sana bunu için hergün şükredeceğim' diye.sözümü tutuyorum ama sanırım sadece şeklen yerine geriyorum bu yükümlülüğü esasa hiç dokunmadan. peki şimdi ne yapıyorum elimdeki zeytin yağını dökmemek için gerekirse o bahçedeki çiçekleri böcekleri eziyorum. peki yolun sonuna kadar gidebileceğimin garantisi var mı ? ne yapmalı o halde yarın ölmeyecekmiş gibi bugünü mü yaşamalı yoksa herşeye rağmen bu korkuyu içimizden atıp geleceğe hemde çok ilerisine mi bakmalı.