Hayatı Hakketmek

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Hayatı haketmek; kulağa zor gelen kelimelerdir.Onu kazanmak çok zordur. Hemen pes etmemek gerek her zaman hayatın zorluklarına karşı göğüs germek gerekir. Savaşmak gerekir ki onu kazanabilmeliyiz ve hayatı yaşamaya hakkımız olmalı.
Hayat; merdiven gibidir, çıkabilirseniz sonuna varırsınız. Ve merdivenin sonunda ne olduğunu görürsünüz.
Ben bu hayatı haketmek için çok çabaladım. Öyle aşamalardan geçtim ki, kimisi böyle aşamalardan korkar ve vazgeçer.
Ben korkmadım, üstüne gittim, hala daha da savaşıyorum.Hayatı haketmek istemeyenler; herşeyi yarıda bırakırlar. Kendilerine hep mazeret üretirler sonunda kaybederler.
Aç kedi, yemeğini kaptırmamak için çevresine saldırır, karnını doyurur, hayatı hakederler.
Kuşlar yuvalarını korumak için, diğer kuşları kovalarlar. Hayatı veyuvalarını hakederler.
Sokaklara ve yuvalara terkedilen bebekler hayatı haketmek için çabalarlar. Büyümeye çalışırlar; açlıklarını, susuzluklarını ağlayarak dile getirirler, ihtiyaçlarını karşılayıp büyümeye çalışırlar ,hayatı hakederler.
Hayatı hakedenler onu kazananlardır.Zaten haketmeyenleri, hayat kendisi siler...

-alıntı-

iLk_NuR

Üstat
Hayat; merdiven gibidir, çıkabilirseniz sonuna varırsınız. Ve merdivenin sonunda ne olduğunu görürsünüz. sanırım benim artık çıkacak gücüm kalmadı tek çabam hayattan silinmemek için şuanda:( oda boş bi çaba sanırım:S