Hayat bir kum saati

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Hayat ne tuhaf. Kimimiz için fazla kısa kimimiz için yeterince uzun aslında.İşin gerçeği ne olur olsun zamanı tutamamak..Yarın yaparım, sonra söylerim, bir dahaki sefere diyerek ertelediğimiz işlerimiz, güçlerimiz, aşklarımız var. Zaman geçiyor arkadaş. Öyle çabuk ki hem de. Korkuyorum, panikliyorum çoğu zaman. Dilediğim gibi yaşayamamak derdim. Hayata iz bırakmak istiyorum. İlla bir icat yapıp memlekete yararlı bir birey olmak değil mesele. Birinin kalbine dokunabildim mi mesela? İz bırakabildim mi onda? Mesele aşk değil yalnızca. Öyle bir iyilik yaptım mı ki birine beni her düşündüğünde duacı olabildiği, ya da birini karşılık beklemeden dolu dolu sevebildim mi? Sarıldım mı nedensizce herhangi birine sırf yalnız olmadıgını bilmesi için ya da birilerinin hayatında yer edebildim mi ufacık da olsa?
Hayat kısa dostlar. Gerçekten kısa.. Bir düşünün. Birden bugünün son gününüz olduğunu öğrendiniz. Ne yapardınız? Hiç açılamadığınız birine aşkınızı mı haykırırdınız? Yoksa çılgınca birşey yapıp son kez hayatı ti ye mi alırdınız? Ya da en sevdiklerinize gidip dizlerinde mi uyurdunuz ebediyete? Yoksa tek başınıza gözleriniz kapalı hayatı mı tenefüs ederdiniz? Neden bunların hepsini öleceğimizi bilmeden şimdi yapmıyoruz? Neden sevdiklerimize onları ne kadar çok sevdiğimizi söyleyemiyoruz? Korkularımız, çekincelerimiz niye?
Bir gün istediklerimi yapabilmek için artık çok geç olduğunu farketmek istemiyorum. Az önce Beyonce'un 'I was here' şarkısını dinledim. Ve bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı duydum. Siz de dinleyin özellikle şarkı sözlerini okuyarak.
Hayata parmak izinizi bırakmanız dileğiyle..​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Hayatı ne kadar ağır alırsan al,
bir gözün saatte olmalıdır.
Kendini bir külkedisi gibi düşün..
Vaktinden önce dönmen gerekir
kendine seçtiğin başlangıç noktasına.
Ölümlü bir varlık olan insanın,
hayattan alacağı en büyük intikam,
zamanı en iyi biçimde kullanmayı
öğrenmektir.
Çünkü bu konuda hayat hep
hile yapar
Murathan Munganr.”

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
İyileştirdikçe iyileşirsin ,
Paylaştıkça çoğalırsın.
Yükünü aldıkça hafifler ,
Gülümsettikçe gülersin.
Merhametinle güzelleşir ,
Umut verdikçe yeşerirsin.
Kalbin yüzündür , bilmez misin ?

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

İnsanın bitti dediği yerde başlar hayat, tükendim dediği anda yeşerir filizler... Bir tırtılın hayata elveda dediği an canlanır birdenbire rengarenk kelebek kanatlarıyla "Merhaba" der yeniden yaşama... Yüreğimdekileri korkmadan gerçekleştirmek için koşmalı dur durak bilmeden hayatta. Gidebilmeli bazen en uzaklara, en ummaz denilen çöllere, bazen bazende okyanusun en derin dalgalarına... Yüreğinin heybetiyle öğrenmeli, yaşamalı hayatı. Dur durak bilmeyen bir kuş gibi uçmalı hep bambaşka güzelliklere... Güzellik mi sadece? Hayır; bazen de acıya, zorluğa, en çıkılmaz anlara. Ve sonra yeniden yüreğinin pusulasıyla çıkar aydınlığa... Hayatta tadı veren de bu değil mi zaten? Şekeri tatmadan tuzu anlayamazsın... Zorluğu görmeden ferahlığın verdiği mutluluğu tadamazsın...​

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Hayat bir hikaye gibidir;

Ne kadar uzun olduğu değil,

Ne kadar güzel olduğu önemlidir."

Wi1bdem.jpg

Her şeyi sil baştan yaşayacağım hayat. Bir yaprak gibi titreyen yüreğimde, bir sabah tan yelleri ile uyanacak umutlarım. Çizik attığım ne varsa, bir bir sileceğim hayatımdan. Bütün acılarımı "hiç" sayarak...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Kadınlar sever, erkekler aşık olur. Aşk erkek hastalığıdır, bencilcedir. Sevgi; emektir, ilgidir, fedakarlıktır ve kadınların çoğu bilir bunu, erkeklerin ise pek azı… Ama aşkı tedavi edecek kadın da az bulunur bu hayatta. Ve çatışma başlar. Neyse, uzun hikaye bu…