• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Hayat bana çok şey ögretti

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Saglik dügün amaliyat ve Aile

Kendimde değiştirmek istediğim ve artık değiştirmeye başladığıma inandığım şeylerden birisi de karşımdaki insanlara hak ettiğinden fazla değer vermek ve duygusal olarak beni istismar etmelerine izin vermek oldu bu sene. Şimdi dönüp bakınca kırgınlık da hissetmiyorum. Siz ne kadar verici olursanız olun, karşınızdaki insana dostluk gösterirseniz gösterin o insan bunu hak etmiyorsa zamanla hayatınızdan kendi kendisini eliyor zaten. Hak etmediği bir yerde tutunamıyor bir nevi. Sadece sizin inancınız sarsılabiliyor bazı şeylere. Bir elin 10 parmağı kadar yakınım varken şimdi 5 parmağı kadar bu sayı. Atalarimizin dediği gibi insan doğasını ne kadar yakından tanıdıkça o kadar nahoş bir tablo ile karşılaşıyorum ve bu da beni insanlardan uzaklaşmaya itiyor. Peki yaşananları bir kenara bırakırsak bunlardan neler çıkardım? Yaşanılanları zaman süzgecinden geçirince bazı şeyleri daha net değerlendirebiliyor insan. Dönüp bakınca insanlara karşı önyargılı olmamak adına iç sesimi duymazdan geldiğimi gördüm. Bir insanla tanıştığınızda sizde yarattığı ilk izlenim ve devamında davranışları aslında size o insan hakkında çok şey söylüyor. İç sesiniz o insana güvenme diyor aslında ama siz güvenmeyi seçiyorsunuz, o noktada aslında gelecekte pişman olacağınız bir yakınlığın temellerini atıyorsunuz. Her şey elbette bizler için ve yaşadıkça öğreniyoruz ancak iyi niyetin ve dostluğun bu şekilde istismar edilmesinin bıraktığı duygu oldukça yıkıcı oluyor.
“Benim gerçekten sevdiğim insanlar azdır, beğendiklerim ise büsbütün az. Dünyayı görüp tanıdıkça hoşnutsuzluğum artıyor. İnsanların iç yüzünün nasıl hiç göründüğü gibi çıkmadığını; iyi ya da akıllı gibi görünenlere bile nasıl hiç güven olmadığını her gün daha açıkça anlıyorum.

Bu sene öğrendiğim bir diğer şeye daha gelecek olursak, birisi sizi aslında olmadığınız bir insanmış gibi yaftalamaya çalışıyorsa ve siz bunu anlamlandıramıyorsanız (olduğunuz insandan bu kadar farklı bir şekilde algılanmayı) kendinizi açıklamak için uğraşmayın. Sizi olduğunuzdan farklı yargılayan kişiler aslında kendi iç dünyalarının yansımasını sizin üzerinizde görmeye çalışır. “Benden nasıl böyle bir şey beklersin?” cümlesini kurduğunuz anda aslında o insan kendi yapabileceği ya da yaptığı bir şeyi sizden bekliyordur. Bu durumda da yanlış anlaşıldığınız için kendinizi suçlamak ya da üzülmek beyhude bir o kadar da naif bir davranış olur sizi bu kadar yanlış anlamlandıracak iç dünyası kara insanların aslında hayatınızda da işleri yoktur. cerezforum.com
2022 yılından 2023 yılına geçerken her zamankinden daha çok olduğum gibiyim. Çekincelerim yok artık. Yanlış anlaşılmaktan korkmuyorum, insanlara güvenememekten korkmuyorum, verdiğim emeklere yazık olmasından, iyi niyetimin sonuna kadar istismar edilmesinden de kormuyorum. Bugüne kadar hep biraz daha naif ve iyimser bir tavırla bakardım. Babam “Allah karşınıza iyi insanlar çıkarsın” diye dua ettiğinde hep gülerek “Baba o ne demek kötü insan var mı ki?” derdim. Bu siyah beyazdan çok ara renklerin varlığına dair inancımdan ve kimsenin aslında tamamen siyah ya da beyaz olamayacağını düşünmemden kaynaklanırdı. Şimdi yine aynı şekilde cerezforum.comdüşünmekle birlikte biraz derine inince daha çok siyaha çalan gri tonların var olduğunu biliyorum. İnsanların artık tahmin edebildiğim ve her şeyi beklediğim doğası karşısında daha az şaşırıyorum. 2022 yılını yavastan ugurlarken ruh halim size biraz karamsar gelebilir ancak negatif değil sadece daha “realistim”. Hep beyaz görmek istese de gözlerim her rengin varlığını öğrendim bu sene. Dilerim 2023 hak edenler için gökkuşağı renginde, iç sesinize daha çok kulak vereceğiniz mutlu bir sene olur!
sevgiler yesim

Son düzenleme:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bu nedenle tartıştığınız zaman kalplerinizin arasına mesafe girmesine izin vermeyin. Aranıza mesafe koyacak sözcüklerden uzak durun. Aksi takdirde mesafenin arttığı öyle bir gün gelir ki, geriye dönüp birbirinize yakınlaşacak yolu bulamayabilirsin