Hayalimdeki Yürek ve Rüyalarım - Erin Quinn /Kitap Özeti

İrlandanın sisleri serisinin ikinci kitabında ikizlerden Rory'i okuyoruz..Birinci kitapta herşey yoluna girdiğinde Rory ;Fenore kitabına dokunduğundan normal hayatına dönmekte hep zorlanmıştır..Bu yüzden geçimsiz ve bir o kadar asi bir çocuk olmuştur..Ailesi onu teyzelerinin yanına Amerikaya gönderiyor ..Bir daha da geri dönmüyor Rory..Geri dönmemesinin bir nedeni de kalenin harabelerine oynarken üvey kardeşinin düşüp ölmesine neden olduğunu düşünmesi..Aslında olaylar kaza gibi görünse de Rory bu durumdan oldukça etkleniyor..Otuz yaşına geldiğinde rüyalarında bir kadın görüyor..Kadın ona sürekli "Beni bul." diyor..
Bir akşam iş çıkışı Rory arabasında ölü babaannesinin ziyaretine geldiğini görüyor..Ve artık öldüğünü onunda geri dönerk cenazesine katılması gerektiğini söylüyor..Rory gitmeyi asla düşünmese de kendini İrlanda da buluyor..
Havalimanında ikiz kardeşi iki çocuğuyla onu karşılamaya geliyor..Rory kimseye haber vermese de kardeşiyle aralarında bulunan özle bir bağ nedeniyle genelde telepati kurabiliyorlar..
Babaannenin cenazesinde Rory yine kadını görüyor..Bu kezuykusunda değil tamamen ayıkken..Ve kadını takip etmeye başlıyor..Kadın kalenin altında ki mağaraya girerek gözden kayolunca Rory de peşinden gidiyor ve kendini bir anda Saraid'in yaşadığı zamanda buluyor ki bu zaman oldukça geçmiş bir zaman..Burada ki kendisinin adı Rourı..İlk kitapta kitaba dokunarak bir yerlere kayboldukları zmanda ,kiz kardeşi Rory'i geri getirmiş ama bir parçası gittiği yerde ani Saraid'in yaşadığı zaman da kalmış..
Rourı bir savaş Beyinin oğlu ve babası kitabı kullandığıdan tam bir baş belası.Rourı de babadan hiç sevgi görmediğinden tam bir katil ve gözü pek bir asker ..Saraid'in klanıyla Rourı'nın klanı savaş halinde olduğundan bie evlilikle ortayı bulmayı ümit ediyorlar..
Saraid zorla Rourı ile evlenmeyi kabul ediyor ve gerdek gecelerinde babasının adamı ve aynı zamanda üvey kardeşi Rourı'yı öldürüyor ..Böylelikle Rory diğer benliğinin yerini alıyor..İlk işleri oradan kaçarak canlarını kurtarmak oluyor..Rory ise kitabı bularak evine gitmek istiyor ama kitap tabiki bulunmak istediğinde ortaya çıkıyor sadece..Rory'nın babaannesi Saraid'i ziyaret ederek Rory'nın kitabı kullanmasını engellemesini istiyor..

Çok karışık bir kitaptı bence..Heleki birinci kitap daha da karışıktı..Öyleki özetini çıkarmaya bile cesaretim yok..Ben bu kitabı daha çok beğendim..Üçüncü kitabımız Fenore Kitabına dokunarak kaybolan Saraid'in ağabeyinin kitabı..Ağabeyiyle beraber küçük kardeşi de kaybolmuştu bakalım o nereden çıkacak...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu bölüm indirme bölümü değil kısa kitap özetlerinin paylaşıldığı bölüm. PDF olarak dosya linkleri yok bu bölümde.