Hard Disk Tamir Ve Sifirlama Programi

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
ARKADASLAR BU PROGRAM GERCEKTEN SUPER BENIM DİZ USTU BİLGİSAYARIMDA BİZZAT DENEDİM HDD COK FORMATTA ATSANIZ YİNE İZLER SİLİNMİYOR BENİM HDD COK YIPRANMISTI ACAYİP SES GELİYODU ILK BASTA İNANMADIM AMA BU PROGRAMDAN SONRA HDD SUPER OLDU BENİM HDD 60 GB VE TAM 7SAAT SURDU ZATEN PROGRAMIN ISE YARDIGI BURDAN BELLİ OLUYO GECEDEN BU İŞLEMİ YAPIN SABAH TERTEMİZ FABRİKA CIKISI HDD OLSUN

Bu programı indirip WİNRAR dosyası olarak geliyor
WİNRARIN İCİNDE DOSYA İMAJLI HAZIR ve bunu nero vasıtası ile İSO formatında CD ye YAZDIRDIM VE OLDU AMA DVD YE YAZDIRIN DİYO ÖNCE CDYI DENEYİN 100% OLUR OLMAZSA DVD Yİ DENEYİN

CD YAZDIRDIKTAN SONRA Şimdi
biostan boot ayarını PC nin açılşında CD ROM'u görecek şekilde değiştiriyoruz ( bazı bilgisayarlarda DEL,F8,ESC gibi tuşlarla da seçilebiliyor) eğer bilmiyen varsa genellike sol üst ikinci seçenekte bulunan yer (cd-rom seçeneğinin harddiskten önce olması yeterli)

Starting Caldera Dr-Dos

araya bir sürü yazı girecek ve sonunda yeni bir ekran açılacak

Run MaxBlast 4 from floppy or CD[F C]

burada cd den çalıştırdığımız için (C) yi seçiyoruz

sonra Strike a key to continue diyor herhangi bir tuşa basıyoruz ve programın beyaz renkli dil seçim ekranı karşımıza çıkana kadar bekliyoruz

burada en üstte bulunan ingilizce seçeneğini tıklayın (artık mouse aktif)

kısa bir süre sonra karşımıza ekranın sağ tarafında 5 tane seçenek olan bir ekran açılıyor
En üstteki Run MaxBlast 4 Installation Software seçeneğine girin
çıkan sözleşmeye i agree dedikten sonra ana sayfamıza ulaşıyoruz
!!!!!! önemli !!!!!!
eğer hdd nizi sıfırlayacaksanız ve pcnizde aktif bir windows kurulu değilse yada geçerli bir disk alanı oluşturmadıysanız şimdi karşınıza çıkan seçeneğe hayır demenizi tavsiye ederim daha hızlı yapıyor
artık işimiz neredeyse bitti
sol taraftaki 5 işlemden üstten 4 olan utilities seçeneğine girin
açılan ekrandan 3 sıradaki "zero fill drive (full)" seçeneğini tıklayın
!!!! eğer harddiskinizde aktif bir bölüm varsa burada karşınıza bir ekran çıkıyor ve size bilgilerinizin kaybolacağını söylüyor bu durumda ekranın aşağı tarafındaki kutucuğa tıklayıp ileri diyorsunuz.

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.