hangisi anne

hangisi gerçekten annedir?

• Toplam katılan
    20

LoSt_LoVe

Forum Onuru
bence olaya göre değişir kadın çocuğunu atar başkası büyütür anne odur diğerinin annelikle alakası yoktur yada kadın doğurur zorla alırlar elinden ne yaptıysa geri alamaz işte gerçek annedir.

o yüzden olaya göre değişri diyorum

Safir

Özel Üye
Özel üye
Tabii ki annenin hissiyatına göre değişir.
Sevgi demek emektir, "ben doğurdum, anneyim" demekte doğru ama biyolojik açıdan doğru bu.. Ben anne değilim ama anne dediğimiz insanın (öz veya üvey) emeğini, sevgisini yabana atmamak gerek diye düşünüyorum..
Kısacası "annelik" yürekten gelir (bence).. Yüreğinde varsa vardır, yoksa yoktur..

iLk_NuR

Üstat
Doğuran biyolojik olarak anne olabilir ama hiç bi zaman gerçekten anne vasfı verilemez bence.Herkes doğurur herkes 9 ay karnında taşır ama herkes bakma büyütme eğitme sorumluluğunu alamaz.Etrafımızda görüyoruz nekadar sahipsiz çocuk var onları doğurup sokağa atanlara anne diyerek diğer annelerin hakkını yemiş oluruz.Anne demek çocuğunun gözlerine bakarak nedemek istediğini anlamak,çocuğunun gözlerine bakarak yapmaması gerekeni anlatabilmektir onunla olmak herşeyiyle sevmek sahiplenmektirr,9 ay karnında taşıyıp doğum sancısı çekmekle bitmiyo herşey hayatın sancısınıda çekmek lazım 9 ay karnında taşımaktan sorumluluğunu taşımak daha önemlidir!

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
benCe büyütendiR. biR çocuĞun dertLEriyLe iLgiLenmek onu hayata hazırLamak en büyük göreV. doğurupDa emeK vermemi$ biRi anCak biyoLojiK oLarak anne oLur. emek vermek, hayatıNı çocuğuna adamaK en büyüK ve herkeSin yapamayacağı bir iŞ...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
benCe büyütendiR. biR çocuĞun dertLEriyLe iLgiLenmek onu hayata hazırLamak en büyük göreV. doğurupDa emeK vermemi$ biRi anCak biyoLojiK oLarak anne oLur. emek vermek, hayatıNı çocuğuna adamaK en büyüK ve herkeSin yapamayacağı bir iŞ...

Lütfen büyük-küçük harf yazmına dikkat edelim.

Konuya gelince: Çok iyi yetiştirilmiş de olsa yıllar sonra gerçek anne baba aranıyor. Bunun biçok örneği var. Doğuran kişinin bu konuda herzaman öncelikli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de "Doğuran" seçeneğini oyladım.