Hangi Pencereden Bakıyorsunuz?

Hangi Pencereden bakıyorsunuz?

• Benciyimdir hep kendi penceremden bakarım

Oy: 2 14.3%
  • İnsanları anlamaya çalışır empati yaparım.

Oy: 7 50.0%
  • Diğer(açıklayınız)

Oy: 5 35.7%

• Toplam katılan
    14

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
İnsanları anlamaya çalışırım empati kurarım ama insanlar bunu anlamaz.. Bencil insanların varlığı gerçekten beni çok üzüyor.. Dün gece uyku bile girmedi gözüme hala böyle benci olan insanlar yüzünden.. Ama o kadar uğraştım ki bencil gibi onlar gibi düşünmeyi ama olmadı, beceremedim.. Bazı insanlar için gerçekten çok kötü birisi olucam sanırım eğer uygulama aşamasında sorun yaşamaz isem .. ( :

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
İnsanları anlamaya çalışırım empati kurarım ama insanlar bunu anlamaz.. Bencil insanların varlığı gerçekten beni çok üzüyor.. Dün gece uyku bile girmedi gözüme hala böyle benci olan insanlar yüzünden.. Ama o kadar uğraştım ki bencil gibi onlar gibi düşünmeyi ama olmadı, beceremedim.. Bazı insanlar için gerçekten çok kötü birisi olucam sanırım eğer uygulama aşamasında sorun yaşamaz isem .. ( :

Yapında insan sevgisi var ise benci olamazsın Mercimekim. Ne kadar bu tür davranışlara maruz kalsanda , her seferinde bende onun gibi olacağım desende yapamazsın. Yine karşıdakini düşünür onun yerine koyarsın kendini.

Bende empati yapanlardanım. Asla ben diye düşünmedim. Belki zaman içinde bu özellik beni yordu, üzdü ama yinede bundan vazgecmedim ve vazgeçmemde sanırım:)

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Aslında yer yer kendi penceremden, yer yer karşı tarafın penceresinden...
Ama kimileri vardır ki ne kadar empati kurarsanız kurun anlayamazsınız. Bazılarının yerine geçip, onun gibi düşünmek zordur..

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
hep karşı taraf olarak bakarım..fazlasıyla çık sözlüyümdür,çünkü ben nasılsam karşımda olanı da öyle düşünüyorum.çünkü karşı tarafın yerine geçseniz de doğrular değişmiyor :D

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Bencil değilim ama ilk etapta kendi penceremden bakarım kimse kusura bakmasın kendi çıkarlarım da benim için önemlidir ..ama bu demek değil ki karşı tarafı anlamaya çalışmam elbette empatide kurarım orta yol bulmaya çalışırım baktım olmuyor yine kendi pencereme dönerim çünkü şartlarım bunu gerektiriyor :)

Suskun

V.I.P
V.I.P
Her insan bir kişilikse öncelikle kendi penceresinden bakacak.Kendi penceresinden bakmak bencillik değil gerçekçiliktir.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bir olay var ve bu olayın içindesiniz kızgınsınız evet ama bu kızgınlık diğer taraf için geçerli. Bu durumu düzeltmekte istiyorsunuz bu durumda nasıl bir orta yol bulurdunuz. :)

SizinSesiniz

~~Şimdi Susma Vakti~~
Özel üye
Ruh Halime Göre Değişir. Çok Duygusalsam Herkes Adına Düşünür Onların Penceresinden Bakarım. :) Ama Genellikle Odanın Penceresinden Bakıyorum. :)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Bir olay var ve bu olayın içindesiniz kızgınsınız evet ama bu kızgınlık diğer taraf için geçerli. Bu durumu düzeltmekte istiyorsunuz bu durumda nasıl bir orta yol bulurdunuz. :)

Bilindik en eski yöntemi kullanırım ablam konuşurum ,tartışırım gerekirse sonuca ulaşana kadar kavga ederim..benim için önemliyse kolay pes etmem hemen vazgeçmem mutlaka ortak bir yerde buluşacağızdır :)