Halil Sezai Paracıklıoğlu Kimdir?

PoYRaZ

Aktif
Halil Sezai Paracıkoğlu (Kimdir ?) Biyografisi

S3nvq.jpg

16 Ağustos 1979 yılında Eskişehir’ de dünyaya gözlerini açtı. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadını buradan almaktadır. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’ de tamamladı. Liseyi Eskişehir Atatürk lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra Hacettepe Üniversitesinde eğitimini tamamlayarak, tiyatroya bıraktı kendini.

Tiyatro oyunları, filmleri ve müzik albümleri

• Sevgili Dünürüm : Cem 2005
  • Ihlamurlar Altında Murat 2005
  • Ankara Devlet Konservatuvarı 2007
  • Kader : Levent 2007
  • Kahve Bahane : Muhsin 2009
  • Yapma Diyorum : Sağlıkçı Tezcan 2009
  • Türkan Dizisi : İsmail 2011
  • İncir Reçeli : Film (2011)
  • Seni Beklerken : müzik albümü 2011
Son olarakta 11 Şubat 2011 tarihinde gösterime giren ve çok beğenilen İncir Reçeli filminde rol almıştır. Sesi kadar oyunculuğunun da ne kadar iyi olduğunu gözler önüne sermiş oldu.
Halil Sezai, Badem’in ikinci albümünün ilk klibi olan Kalpsiz’de de rol almıştır.
Ayrıca Kanal D'nin sevilen Dizisi, Türkan'da İsmail adlı karakteri canladıran sanatçı Turkmax'te yayınlanan Kahve Bahane dizisiyle de izleyenleri güldürmüştür.
Halil Sezai Paracıkoğlu aynı zamanda müzisyen olduğundan, pek çok kişi, Sezai Paracıkoğlu'nu şarkıları ile de tanımaktadır. En Çok bilinen şarkısı Sen ve Ben, Fırtına, İncir Reçelinde söylediği İsyan şarkısıdır. Ayrıca 2012 yılında Seni Beklerken adlı albümü ile büyük başarı yakalayan sanatçının bir anda sosyal medyada en çok konuşulan isim haline gelmiştir. Seni Beklerken albümünde Paramparça, Fırtına, Sonbahar, İsyan, Duman, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel gibi birçok eseri yer almaktadır. Söz ve Müziklerin birçoğu kendine ait olan sanatçı bu albümüyle yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır.

Halil Sezai Şarkılarından Başlıklar

Halil Sezai Paracıkoğlu - Duman
Halil Sezai Paracıkoğlu - İsyan
Halil Sezai Paracıkoğlu - Olsun
Halil Sezai Paracıkoğlu - Paramparça
Halil Sezai Paracıkoğlu - Seni Çektim İçime
Halil Sezai Paracıkoğlu - Sevda Tanrıçası
Halil Sezai Paracıkoğlu - Sonbahar
Halil Sezai Paracıkoğlu - Yanıma Gel

Halil Sezai Paracıklıoğlu' nun söylediği şarkıların sözlerine BURADAN ulaşabilirsiniz..

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Alıntı yaptığın yerden ne var ne yok almak yerine gerekli olan yerleri almalısın.
Mesela "Halil Sezai Şarkıları ve Sözleri" altındaki başlıkların hepsi link içeren başlıklar.Fakat sadece link başlıklarını almışsın.Normalde alıntı yaptığın sitede o her bir başlık sanırım bir başka linke yönlendirir.En azından "Halil Sezai Paracıkoğlu - Duman Şarkı Sözleri" yerine "Halil Sezai Paracıkoğlu - Duman" olsaydı.Adı geçen şahsa ait şarkı isimlerini vermiş olurdun.Bu şekilde konu hiç hoş olmamış.Bundan sonra konu açarken daha özenli olmanı rica ediyorum.