• Yazarlık... E-COZUM.NET
  Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
 • Merhaba Ziyaretçi.
  Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Haksızlık Karşısında Okunacak Dua ve Çekilecek Zikirler

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Bir müslüman,zalimliği(haksızlığı)kendisine meslek edinmiş bir kötüye çatarsa,onun zulmünden kurulmak için 100 (yüz defa) ” Ya Müntekim Celle Celalüh” İsm-i Şerifini okumaya devam ederse,Cenab-ı Allah,o mazlumun(haksızlığa uğrayan kimsenin) hakkını (intikamını) haksızlık edenden alıverir.

Aklı başında olan bir kimse bunu bilir ve bildiği bu başkalarına değilde Yüce Rabbine sığınarak( “Ya Müntekim Celle Celalüh) İsmiyle Allah’a şikayet eder,hakıını alması için.Yani Allah’a havale eder.Böyle yaparsa kısa zamanda onun ahkkı Yüce kudretçe alnıverir.

Bu İsm-i Şerifi hakkının alınmasına kadar okumaya devam eder.Allah cezalandırılması gereken haksızlığa anında müdahale eder ve cezalandırır.Bazı suçlara mühlet verir ama ,bazılarını anında cezalandırı.Böyle durumları Allah en iyi bildiği için,duruma göre O’nun cezasını tecelli eder.

Kaynak:Yusf Tavaslı(Esmal Hüsna okunuşu ve faziletleri)


Hem haksızlığa uğramamak için, hem de haksızlık yapanın pişman olması için en iyi dua aslında Yasin suresini okumaktır.

Ayrıca aşağıda anlatılan yollarla Allah’a yakararak ve ona dua ederek haksızlığın üstesinden gelebilir ve haksızlık yapanın hak ettiğini bulmasını sağlayabilirsiniz. Sonuçta Allah istemezse yaprak bile kıpırdamaz ve Allah’ın gücü her şeye yeter. Nitekim Allah kullarının zor zamanlarda kendisine dua etmesini ister ve bundan hoşlanır.

 1. Her kim 41 kere Yasin Suresi okursa, hacetleri ve duaları kabul olur.
 2. Eğer sabah namazından sonra, tam bir ihlas ve istekle okunursa, o gün akşama kadar tüm belalardan ve sıkıntılardan korunur.
 3. Eğer akşam namazından sonra okursanız, sabaha kadar Allah’ın izini ile, tüm şerler ve ani gelecek tüm bela ve sıkıntılardan korunursunuz.
 4. Kime bir haksızlık dokunursa Yasin suresini okuduktan sonra Allah’ın izini ile bu durumdan kurtulur. Fakat aşağıdaki gibi üç veya 7 defa okunması gerekir. Bismillahirrahmanirrahmanirrahiym. Bismillahillezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyum. Bismillahillezi la ilahe İlla hüve zül celali vel ikram. Bismillahillezi la yedurru measmihi şey’ün fil erdi ve la fis sema’i, ve hüvessemiy’ul aliym.Allahümme inni euzü bike min şerri. (Burada kötülüğü dokunan kişinin adı söylenir.)
 5. Ruhi hastalığı olan kimse, üç gün boyunca yüzer defa ”Selamün kavlen min rabbir rahiym.” ayeti kerimesini okur yada yakını tarafından içilecek suya okunur ve içmesi sağlanır.
 6. Her kim haksızlığa uğradı ise ve kötü birine çatarsa, onun zulmünden korunmak için günde 100 defa Ya Müntekim Celle celalüh esmasını okumaya devam etmelidir. Bu esmayı okumak alışkanlık haline getirilirse. Allah-u Teala haksızlığa uğrayan kişinin hakkını haksızlık eden kişiden alır. Haksızlık ile karşı karşıya kalındığında, bu esma ile hakkının alınması için Allah’a şikayet eden yani haksızlık edeni Allah’a havale eden kişi kısa zamanda Allah’ın izniyle haksızlıktan kurtulur. Cenab-ı Allah haksızlık edene cezasını tecelli eder.
 7. Zulme uğrayan, haksızlığa maruz kalan ve hakaret gören kişiler gücünün yettiği kadar salavat okuyarak dua etmelidir.
 8. Haksızlık ve zulüm etmeyi meslek haline getirmiş olan birine Ya Guddûs esmasını okumak, o kişiyi kötü huylarından kurtarır ve ahlakını güzelleştirir.
 9. Her şeye gücü yeten anlamına gelen Ya Müheymin esmasını 145 defa okuyan kişi haksızlık eden kişiye galip gelir ve hakkını kazanır.
Lailahe illallahül-azimül-halim. lailahe illallahu Rabbül-arşil-azim. Lailahe illallahu Rabbüs-semavati ve rabbül-ardi ve rabbülarşil-kerim
"EY ÜMİT MAKAMININ HAYIRLISI, DİLEK MAKAMININ EN KEREMLİSİ, MERHAMETLİLER MERHAMETLİSİ OLAN MEVLAMIZ, BİZE EMİR VERDİN TERK ETTİK BİZE YASAK ETTİN İRTİKAP ETTİK BİZİ ANCAK AFFIN VE BAĞIŞIN KURTARIR BİZİ AFFEYLE KAPINDA DURUYORUZ BİZİ TARDETME SENDEN DİLİYORUZ ELİMİZİ BOŞ ÇEVİRME YARABBİM AMİN... AMİN... AMİN...

"Haksızlığa ve zulme uğrayan hakaret gören kardeşlerim için bir dua önerisidir. gücünüz yettiğince salavat okuyup bu şekilde dua etmeniz inşaallah faydalı ve hayırlı olur......"

Ey zulümden şikâyetçi olanların halinden haberdar olan; ey onların başlarına gelenlerden haberdar olabilmek için tanıkların tanıklıklarına ihtiyacı olmayan; ey yardımı mazlumlara yakın olan ve ey desteği zalimlerden uzak olan (yüce Allah); verdiğin nimetlerin şımarıklığıyla ve yaptıklarından dolayı kendisini hemencecik cezalandırmamana aldanarak FALAN OĞLU FİLANIN bana yaptığı haksızlığı, hakareti gördün, bildin. Allah’ım, kuvvetinle bana zulmedeni ve düşmanımı bana zulmetmekten alıkoy; kudretinle onun bana karşı düşmanlığının keskinliğini kır; (benimle uğraşmaya zaman bulmayacak şekilde) onu meşgul et ve onu bana karşı âciz, güçsüz kıl.Sana siginiyorum ve senin teveccühünü umuyorum Rabbim.Amin.
 
Top