• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Hakkın yoktu beni böyle üzmeye

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
tek kelime söylemeden
habersizce gidiverdin
alay ettin hislerimle
hakkın yoktu sevgilim
beni böyle üzmeye
çekmem artık kahrını
ayrılacagım
hıckırıga boguldum satırları yazarken
fakat kararım kesin ayrılacağım
veda ettim hayatına
razı oldum sensizliğa
anlamadın sevdiğimi
hakkın yoktu sevgilim
beni böyle üzmeye
çekmem artık kahrını
ayrılacagım
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Her gün seni ararım ne olur uzak kalma,
Her gelenden seni sorarım ne olur uzak kalma,
Yolunda boyun büktüm ne olur sen bunu anla,
Gelmeyeceksen eğer gidiyorum kusura kalma
Aradan yıllar geçse hala dün gibi gözümdesin
Hit bir tarif edilmeyecek şekilde yüreğimdesin
Anlamsız olsa da bu bekleyiş hala gönlümdesin,
Bilmiyeceksen eğer gidiyorum kusura kalma
Adını adımın yanında kalın harflerle yazdım
Bilmem neden böyle ben hatamı yaptım,
O bol güzellikler içinde bir tek sana baktım
Görmediysen eğer gidiyorum kusura bakma
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Seni ne çok sevdim ben. Ne çok gözyaşı döktüm senin için. Geceleri sen yatağında meleklerin kanatlarıyla uçarken ben penceremin önünde senin rüyana girmek için dua ederdim. Bir bakışına, bir dudak kıvrımında titreşen gülüşüne ulaşmak için dünyanın bütün çiçeklerini önüne sererdim.

Şiirler, şarkılar, sevgiler içimde tutuşan bir ateş, onun yangınında senin için kül kesildim. Ağır hastalar geceyi zor geçirir. Sabahı bekler kırgın yürekler, hasta umutlar, yalnız ruhlar. Yalnızdı gecelerim. Hastaydı gecelerim. Kan kaybından giden bir yaralı gibi umarsızdı gecelerim. Bir uçurumun kenarına beni taşıyan karabasandı gecelerim. Adına yalnızlık dedim. Sensizlik dedim.. Sen beni bilmedin, beni tanımadın, beni sevmedin.. Bu bir ölümdü, bu bir fermandı .. Bıçak kesmez artık beni, ip asmaz, çeküller yüreğimi taşımaz. Yaşamak mümkün değil, yalnızlık karanlık kapılarıyla üstüme kapandı. Amansız acılar içindeyim.

Ey Sevdiğim.. Ben seni ne çok sevdim. Dünya bildi, bir sen bilmedin. Yalnızlığın diğer adı aşka karşılık almamaktır. Kaçılamayacak kadar yakın, tutulamayacak kadar uzak bir yerdesin.. Benim aşkıma yalnızlık kucak açtı. Senin yokluğuna dokundum, içim yandı. Odamın çıldırtan sessizliğinde sana seslendim. Yankısı döndü dolaştı, senin kapıların bana kapalı. Kendi sesim yine bana ulaştı. Anladım ki beni hiç duymayacaksın.

Sana sitem edemem. Sana kırılamam. Bir tek dileğim var senden, son bir tek isteğim. O da MUTLU OLMAN.

MUTLU OL SEVDİĞİM.. BİRİCİĞİM.. AŞKIM. NEREYE, KİME GİDERSEN GİT YETER Kİ SEN MUTLU OL
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Sana baktığım zaman gözlerim kamaşıyor. İnce bir rüzgar esiyor saçlarının arasından, bütün denizler deviniyor .. binlerce güneş parlıyor gözbebeklerinde.. senin ışığın öyle parlak ki gökyüzündeki utancından eriyor

Sana dokunduğum zaman sudan geçer gibi ellerim, senin beyazlığınla arınıyor. Yüreğimin içinden ırmaklar akıyor. Sana dokunduğum zaman nefes alamıyorum, soluğum kesiliyor.Sana dokunduğum zaman boyut değiştiriyorum.. bütün renkler yenileniyor.

Bir masanın başında oturuyorsun, elinde çay bardağı… Diyelim ki çay içiyorsun. Senin oturduğun masa birden anlam kazanıyor. Çay daha lezzetli, masa daha sevimli, bulunduğun oda huzur veriyor.

Sen yürüdüğün zaman bastığın kuru toprakta çimen bitiyor, çevrende güller açıyor. Kuşlar havalanıyor sevinçle mavi gökyüzüne. Senin el sürdüğün yerden bereket fışkırıyor.

Ah sevgilim.. yüreğimin ateşi, başımın dumanlı yüce dağı, dinim kadar imanım kadar güvendiğim ey güzel insan.. seni kimse benim gözlerimle görmüyor. Sana sıradan biriymişsin gibi, yüzüne bile bakmadan bir söz söylüyor, cevabındaki gizemi fark etmiyor. Seninle kurulan cennet umurlarında değil.. Ama senin yüzüne bakıyorlar, onlara gülümsüyorsun, sana uzanıyorlar ses etmiyorsun. Verdiğin nimetin farkında değiller. Ben sana niçin onlarla berabersin diye hesap sormuyorum. Ama onlar senin değerini bilmiyorlar.

Bunun adı kıskançlıksa evet.. Seni kıskanıyorum.. Ama bu, sana layık olmayanların vurdumduymazlığından kaynaklanıyor. Kimse seni bulunduğun yerden bir santim aşağıda göremez, görmemeli.. İşte o zaman çıldırıyorum. Sana uzanan elleri kırmak, sana bakan gözlere mil çekmek istiyorum.

Sen burada, benim dünyamda, teksin, ulaşılmazsın. Sana ulaştığını sanan herkese lanet ediyorum. Çünkü onlar seni benim gözümle seni görmüyorlar.
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Sen gittin.. Bir zifiri karanlık, bir zından yalnızlığı, ağır bir boşluk bıraktın geride. Gittin ve dönmeyeceksin bir daha. Haklısın gidişinde, bu aşkı bitirmekte haklısın. Tek söz söyleyemedim. Yüzüne bakamadım. Karşında ağlamadım. Eridim, tükendim, bittim. Sonsuzlukta bir insan nasıl olur.. sesi soluğu nasıl duyulur?

Elveda aşkım.. Elveda sevgilim. Sen kendini hiç böyle gereksiz, böyle değersiz, böyle yapayalnız hissettin mi? Ayrılık ölüm kadar acı ve soğuk.Aynalara bakıyorum. Aynada gördüğüm ben değilim. Gözlerim cehennem ateşi.. dudaklarım mühürlenmiş. Ellerim titriyor. Yüreğim kızgın demirlerle dağlandı. Yokluğunun bedeli çok ağır sevgilim.

Sevinçlerim, hayallerim, umutlarım, renkli dünyam elveda.. Elveda yaşamak.. Yaşamın anlamı elveda. Kimse farkında değil yokluğunun. Sensiz ne hallerde olduğumu kimse bilmiyor. Anlamıyor yitip giden bir aşkın kederini.

Düne kadar en yücesini yaşadım mutluluğun, ayaklarımın altından kayıp gidiyordu toprak, denizlerin ovaların üstünde uçuyordum. Güneş kadar yakındı bana aşk. Güneş kadar sıcak ve parlak. Bıraktın birdenbire, kanatlarım kesildi. Hızla çakıldım yere, boşluğun içindeyim, şimdi hiçbir şeyim.Oysa dünyanın en zenginiydim. Bütün çiçekler bizim için açardı, bizim için ballanırdı meyveler, ekinler bizim için bereketli, sular bizim için çağlardı. Şimdi toz duman içinde kızgın bir çöldeyim. Yönümü yolumu şaşırdım. Sam rüzgarlarına bıraktım gövdemi, sürüklenmekteyim.

Sen bensiz nasılsın, bilmiyorum. Rahat mısın, mutlu musun, bu kadar çabuk beni unutur musun?.. Nasıl birden mazi olursun?

Düne kadar gözlerinden aşkı içtiğim, dudaklarında yüreğimi erittiğim, uğruna bıçaklar çekip dünyaya meydan okuduğum ey sevgili nerdesin? Kimlesin?.. kimlerlesin?.. Kimlerle oynaşır gönül eğlersin? Ben burada, terk edip gittiğin yerdeyim.

Elveda aşkım.. Elveda birtanem.. Elveda sevgilim! Elveda sana..

Logged
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Aşkım kadar sustuğumsun yüreğime
Sığmadım dünyanın tüm şehirlerine
Giderken göz yaşlarımı da götürmeseydin
Aklar düşmezdi gözlerimin rengine

Gitgide kamburlaşıyor sırtımda hayat
Erken yaşlanıyor ömrüm
Hava soğuk gözlerim ayaz
Bilsen seni ne çok özlüyorum
Bir de paran kadar adamlık eklendi mi üstüne
Bedava ısınacak güneş arıyorum
Bu yüzden ben hiç
Hiçbir şehre sığmıyorum


Ve kadir bilmez halimi
Kıymete sorsan ne çıkar
Üstelik haylazdır benim çocukluğum
Ninniler söylemezsen eğer sel sele ağlar
İstanbul biberon sevdan sütüm
Aşkı emzirdiğin zaman susar
İşte hayat dediğin gülüm
Sustuğum kadar


Aşkım kadar zulüm oldun yüreğime
Her gelişin gidişine gebe
Oysa gidişinin sancısıymış gelişin
Dünyanın tüm bahçelerinde
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Sitem bu sitem
Seni benden çalana,
Seni benden ayırana sitem.
Başka kollarda olduğun,
Beni ayyaş yaptığın,
Dipsiz kuyuya attığın için sitem.
Bu yüreğin altına elini koyamadığın,
Bu yüreği bitirdiğin için sitem.
Hissedemediğin aşk,
Soldurduğun busem için sitem.
Denizlere sel olup akıttığım göz yaşlarımı
Dalgalar vurur sahiline diye günlerce beklediğim için
Aptallığıma sitem.
Riyasız, çıkarsız, sınırsız davranıp,
İhanete uğradığım için saflığıma sitem.
Başımı dik tutamayıp onurumu, gururumu
Ayaklar altına aldığım için
Kendime sitem...
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
İlk kez ; yalnizca sana , SENI SEVIYORUM derken düsünmedim. Egrisine dogrusuna, oluruna olmazina,ayrisina gayrisina bakmaksizin…birileri ne der diye umursamadan,gecmisi sorgulayip gelecekten kaygilanmadan…” seni seviyorum “ dedim ve seni sevebilmek icin silmem gerekenleri sildim.

Ilk kez; yalnizca sana yüregimden geceni söyleyebildim.Heyecanlarimi anlattim lütufsuzca,bir cocuk coskusuyla paylastim umutlarimi,cicekler filizlendi tebessümlerimde, bakislarima yansidi kardelenler, kendimi herseyimle sana biraktim.

Insanlarin mutluluktan uctuklarini duyardim hep! Gülerdim. Seninle ucabilmeyi ögrendim… yada kanatsiz uctugumu hissettim. Ancak ayaklarimin yerden kesildigine tüm hücrelerim sahitti!

Varligin yoklugun fark etmedi! Tam surama; gögsümün altina, yüregimin en kuytularina yazdim sevdani…rüzgarinla savruldum, atesinle yandim, yagmurunla islandim, dumaninla kayboldum ama seni sevdigime hic pisman olmadim.

Hasreti sevdim, sevdani bende büyütüyor diye…yalnizligimi sevdim, senden diye…gözyaslarimi bile sevdim senin icin akiyor diye!

Simdi uzaklardasin diyemiyorum cünkü; hep icimdesin hep benimlesin.Biz ayrilmadik birtanem.Sevdayi büyütüyoruz icimizde. Tohumlar ekiyoruz simdi.Birgün gelecek gözyaslarimizla suladigimiz bu tohumlar yuvamizin huzuru,nesesi,sevinci ,mutlulugu olacak.

Ne yildizlari saclarina serpmek ne gökyüzünü ayaklarinin altina indirmek sevdayi anlatmaya yetmiyor! Beni affet birtanem!

Sana söyleyebilecegim son sözüm; Seni SeviyOrum..
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Bırakıpta gittin diye,
Sana sitem etmedimki
Ateşlere attın diye,
Sana sitem etmedimki

Ellerim boş kaldı diye
Ümitlerim soldu diye
Hergünüm dert doldu diye
Sana sitem etmedimki

Gerçek aşkta sitem olmaz
Seven kalpler böyle yapmaz
Hiç bir zaman unutulmaz
Sana sitem etmedimki

Git mesut ol hayatında
Beni getirme aklına
Mutluluklar benden sana
Sana sitem etmedimki

El sözüne kanıp durma
Hayatına darbe vurma
Benden zarar gelmez sana
Sana sitem etmedimki

Geçmişini unut gitsin
Geleceğin parlak senin
Rabbim sana huzur versin
Sana sitem etmedimki
 

yesim434

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır
Özel üye
Soğuk bir kış günü gelişinle ısınan kalbim bu yaz mevsiminde gidişinle tir tir titriyor
gittin işte bende ne varsa alıp uzak diyarlara tek bir umut bırakmadan sessizce gittin
sustum gidişinin ardından yumruklarımı sıktım avuclarımı kanattım şu acıya dayanamayan dişlerimle
kac kez dudaklarımı patlattım hüznü dağları cıldırtan gözlerimle kac kez yanaklarımı ıslattım
hiç birini bilmedin hiç birini görmedin
haberin yok sen gittinde ben kac kez öldüm kimsesiz cenazemi kimsesiz mezarlara kac kez kendı omuzlarımda taşıdım
hayattan silinmiş kendi suretimi kendim gömdüm
sen gittin ya
ardından
gözlerim hep kapıda kulagım her seste keske bir gelebilsen senı nasıl sevdıgımı bılsen hasretın uykularımı bolerken
seni kaybetmenın korkularını bir yenebilsem ah yenebilsem
sen gelsen
artık karanlıkla örtüyorum üstümü yapayanlız bir ıslaklıkta yalpalanmıs ruhum yavas yavas sönmekte olan bır mum alevı gıbı sonuyor
bir güneş bekliyorum pencereme doğacak şu karanlık dünyamı aydınlatacak yani sen güneş olsan bir gelsen boynunu bükmüş butun cıceklerım canlansa
ruhum hayat bulsa.........olmazmı
hayat hep masallarla dolu sende bende birer masaldık sen masalınıda alıp gittin ama benim masalım hala devam edıyor kötü kalpli cadı, yardımsever kral, kurt ,
cüceler,devler falan yok bu masalda bir tek ben varım bir tek ben kaldım ve ıcımde butun masallardan buyuk bır sevda
yoksun gittin işte
ama hala çok güzel hakkında düşünmek
sen gittin diye tek bir damla vazgeçişim olmadı senden
beklıyorum bırgun belkı gelırsın diye belkı hiç gelmıceksın belkı benim masalımda kötü sonla bitecek belki sonsuza dek karanlık sonsuza dek soguk sonsuza dek yanlız olacak ruhum
ama hala cok güzel bekleyebilmek seni
ve ölürcesine sevmek
sen beni sevmesen bile.....
 
Top