Haftanın Konuğu alemdar

Papatya

V.I.P
V.I.P
Anlıyorum, eğlenceli bir kişilik olduğuna şüphem yok...
Doğrudur, kişinin nasıl anladığı ve görmek istediğiyle alakalıdır genelde bu durumlar, kişiye göre değişir...

Bazen eğlenirken, eğleniyor olmamın hata olduğunu düşündüğüm oluyor. Dünyanın öbür ucunda canları düşününce. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun, yani bir tarafın mutlu olması diğer tarafın mutsuz olması hakkında.
Ben bunu birine söylediğimde, bana senin yapabileceğin bir şey yok ki demişti...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Bazen eğlenirken, eğleniyor olmamın hata olduğunu düşündüğüm oluyor. Dünyanın öbür ucunda canları düşününce. Sen bu konu hakkında ne düşünüyorsun, yani bir tarafın mutlu olması diğer tarafın mutsuz olması hakkında.
Ben bunu birine söylediğimde, bana senin yapabileceğin bir şey yok ki demişti...

Güzel bir konuya değindin... Benimde hep irdelediğim bir durumdur... En basit örnek mesela, kar yağdığında kente, içimden dedim ki, kimilerine eğlence, kimilerine sıkıntı... (Elbette ki rahmet) Bununla ilgili de yazdım hatta... Ağlamakla gülmek kardeş... Malum, ülkemizde dahil dünyanın bir çok yerinde ne olaylar duyuyoruz... İnsan kendini sorgulamadan edemiyor... O yüzden hiç bir şeyde ölçüyü kaçırmamak gerek... Duyarlı olmak, duyarlı kalmak güzel, emin ol ve hep öyle kal, kalalım. EMİ.

Papatya

V.I.P
V.I.P
Güzel bir konuya değindin... Benimde hep irdelediğim bir durumdur... En basit örnek mesela, kar yağdığında kente, içimden dedim ki, kimilerine eğlence, kimilerine sıkıntı... (Elbette ki rahmet) Bununla ilgili de yazdım hatta... Ağlamakla gülmek kardeş... Malum, ülkemizde dahil dünyanın bir çok yerinde ne olaylar duyuyoruz... İnsan kendini sorgulamadan edemiyor... O yüzden hiç bir şeyde ölçüyü kaçırmamak gerek... Duyarlı olmak, duyarlı kalmak güzel, emin ol ve hep öyle kal, kalalım. EMİ.

Çok acı bir durum aslında. Ama hani şu "adalet, kanun" meselesi var ya. O konuyla çok denk bu konu.
Kanunu ve adaleti yok hayatın.
Adalet olmuş olsa, herkes aynı düzeyde sahip olurdu her şeye. Yani tamamen yaradılışla alakalı. Herkes birbirinin aynı olsa olmazdı bunu demeye çalışıyorum. İçimi bir nebze ferahlattın önemli olan ölçü değil mi, rabbim hepimize ölçü ihsan eylesin abim.

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Çok acı bir durum aslında. Ama hani şu "adalet, kanun" meselesi var ya. O konuyla çok denk bu konu.
Kanunu ve adaleti yok hayatın.
Adalet olmuş olsa, herkes aynı düzeyde sahip olurdu her şeye. Yani tamamen yaradılışla alakalı. Herkes birbirinin aynı olsa olmazdı bunu demeye çalışıyorum. İçimi bir nebze ferahlattın önemli olan ölçü değil mi, rabbim hepimize ölçü ihsan eylesin abim.

AMİN... Tamda onu diyorum... Güzel gönüllü insan...

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Evli bir erkek çocuğu babasıdır... SAMSUN' da doğmuş ve SAMSUN' da yaşar. (Aslen RİZE) Şuan AFAD' da çalışan, (serbest işine de devam etmeye çalışan) aynı zamanda aöf öğrencisi olan, özellikle yazmaktan hoşlanan, hayata dair güzel olayların içinde olmaya çalışan, dürüst dostluklardan hoşlanan, yararlı işlere imza atmaya çalışan, araştırma yapmaktan, sürekli kendini geliştirmekten hoşlanan... Vatanına, milletine sevdalı bir adam... Kısaca böyle, değerli kalemşor dostlar...

Allah bagislasin abicim mutlulugunuz eksik olmasın inş
Hayat en guzeli sunsun her daim size

Peki başka bi yerde yasamyi düşündün mü hiç abi akdenize gelmek geçti mi hiç aklından :))
Ve de yazmaya ne zamn basladin konu şiirse en sevdigin şairi sorarım mutlaka :)