Güzel cildin 10 sırrı

cemree

=)=)
V.I.P
1285844391_makaleresimlericilt.jpg


:confused:1. Beslenmene özen göstermen şart. Bu yüzden bol bol taze sebze ve meyve ye.
:confused:2. Kafeinli ve asitli içeceklerden uzak dur. Özellikle kahve bir süre sonra cildini daha kötü bir hale getirebilir.
:confused:3. Vitamin kullan! E vitamini ve Omega 3 içeren balık yağları tam sana göre.
:confused:4. Cilt tipine uygun ürünler kullan. Bunun için cilt tipini bulma testlerinden yapabilir ya da bir dermatoloğa giderek önce cilt tipini öğrenebilir ve sonra kendin için en uygun ürünü isteyebilirsin.
:confused:5. Özellikle kış aylarında çok sıcak suyla yıkanırız. Oysaki bu durum cildimizin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden ılık suyla yıkanman gerekir.
 

cemree

=)=)
V.I.P
:confused:6. Uyku düzenine dikkat et. Akşamları aynı saatte yatıp sabahları aynı saatte uyanmaya özen göster. Yoksa solgun ve mat bir cilde sahip olabilirsin.
:confused:7. Yüzünde çıkan stres sivilcelerinden kurtulmak için stresli günleri en aza indir. Tek başına yapamıyorsan yardım al. Örneğin yoga yapabilir, haftada en az iki kez spor salonunun yolunu tutabilirsin.
:confused:8. Güneş koruyucusu kullan! Evet! Güneşlenmek ve bronz bir tene sahip olmak çok güzel ama mevsim kış da olsa mutlaka 15 koruma faktörlü güneş kremini sürüp dışarı öyle çıkmalısın.
:confused:9. Haftada bir bakım yap! Şikayetin ne ise (yorgunluk, solgunluk, kuruluk vs) buna uygun bir maske tarifi bul ya da hazır olanlardan edin. Kendine bu keyfi yaşatmayı ihmal etme.
:confused:10. Bol bol su iç! Çünkü su, vücudumuzdaki zararlı toksinleri atmamıza yardımcı olurken, cildimizi yeniliyor.
 
Top