• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Güven konulu sözler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Güven her şeydir, peki her şey ifadesini kapsayan sözler, güven sözlerini ifade eden tümceler nelerdir? Çoğu insanın aradığı en temel duygu sevmekten çok güven duymaktır. Sizin için güven duygusunun değerini anlatan özlü sözleri derledik...

İşte en güzel güven cümleleri...

guven-resmi.jpg

Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalıktır inan. Ama kime ‘iki defa güveneceğini’ hesaplamalı insan.

İnsanın yaşayabileceği en büyük fenalık, kendisine olan güvenini kaybetmesidir. (Richard Benedici)

İnsanın kendine güveni, büyük işlere girişmenin ilk şartıdır. (Sɑmuel Johnson)

Kendine güvenen bir adamı avlamak ne kadar kolaydır. (Frɑncesco Pɑtrɑrcu)

Pahalı parfümleri bir kenara bırakın, insan dediğin güven kokmalı.

Güven ruh gibidir.. Çıktığı yere bir daha geri dönmez!

Erkek olmak; Geniş omuzlara sahip olmak değil, önemli olan, kaç kadına o omuzlara yaslanacak kadar güven verdiğidir.

Politikacılar dünyanın her yerinde aynıdır, nehir olmayan bir yere köprü yapacaklarına söz verirler.

İnsanın kendine güveni, büyük işlere girişmenin ilk şartıdır. (Sɑmuel Johnson)

Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalıktır inan. Ama kime ‘iki defa güveneceğini’ hesaplamalı insan.

Hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.

Her zaman güvensizlik göstermek, her zaman güvenmek kadar büyük bir yanlışlıktır. (Goethe)

Kendine güven kazanmanın biricik yolu, başarısızlığa yer vermeyecek derecede bir şeye iyi hazırlanmaktır. (Lockwood Thorpe)

Bir insana zorla sevdiremezsin kendini. Bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin: Sen bilirsin.

“Hiç kimseye güvenmiyorum” diye bir şey yoktur, “Zamanında o’na güvendiğim için, artık kimseye güvenmiyorum” diye bir şey vardır.

Güvensizlik başlayınca dostluk kaybolur. (Epicure)

Çok güvenirseniz aldatılırsınız, ama hiç güvenmezseniz hayatınız azapla geçer. (Frank Crɑne)

Güvensiz kalplerimizi, karaktersiz insanlara borçluyuz.

Güvensizlik başlayınca dostluk kaybolur. (Epicure)

Erkek olmak; geniş omuzlara sahip olmak değil, önemli olan, kaç kadına o omuzlara yaslanacak kadar güven verdiğidir.

İnsanın yapabileceği en büyük fenalık, kendisine olan güvenini kaybetmesidir. (Richɑrd Benedici )

Kendine güven kazanmanın biricik yolu, başarısızlığa yer vermeyecek derecede bir şeye iyi hazırlanmaktır. (Lockwood Thorpe)

Her zaman güvensizlik göstermek, her zaman güvenmek kadar büyük bir yanlışlıktır. (Goethe)

Hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.

Çok güvenirseniz aldatılırsınız, ama hiç güvenmezseniz hayatınız azapla geçer. (Frank Crɑne)

Birine güvenmek pek akıllıca değil. O yüzden bunu sık sık yapıyorum.

- Bir kimse senden emin değilse, sen de ondan emin olma. Hz. Ali (r.a.)

“Hiç kimseye güvenmiyorum” diye bir şey yoktur, “Zamanında o’na güvendiğim için, artık kimseye güvenmiyorum” diye bir şey vardır.

Bir insana zorla sevdiremezsin kendini. Bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin: Sen bilirsin.

İki günde tanıdığınız insanlara, nasıl güvenebiliyorsunuz? Ben bunca yıldır kendimle yaşıyorum, kendime bile hala güvenemiyorum.

Güven mi dedin? Hayatta kimsenin eline sımsıkı sarılma, kimsenin duvarına dayanma; gün gelir o eller gevşer, gün gelir o duvar çöker!

Vatana sadakatla hizmet edenin atalara ihtiyacı yoktur.

Yarabbi ben düşmanlarımı yenmeğe kadirim. Sen beni dostlarımdan koru.

Panzehire güvenilerek, zehir içilmez. (Hz. Ebubekir (r.a.) )

Bir başkasını etkilemenin en iyi yolu, o kişiyi hak ve çıkarlarını garanti altına alınmış hissedeceği bir ruh durumuna sokmaktır.

Emanete riayet rızık getirir. Hıyanet ise fakirlik getirir. (Hadis-i Şerif)

Kendine güvenen herkes, dünyayı idare edebilir. (Voltaire)

İnsanın kendine güveni, büyük işlere girişmenin ilk şartıdır ( Samuel Johnson )

Tilki kümesi iyi tanıyor diye bekçi yɑpılır mı? (H. Truman)

Ağaca dayanma çürür insana güvenme ölür. (Türk Atasözü)

Sana güvenmekte zorluk çekmemin tek sebebi, yalan söylemenin benim için ne kadar kolay hale geldiğini bilmem. (Charles Bukowski)

Kendine güven kazanmanın biricik yolu, başarısızlığa yer vermeyecek derecede bir şeye iyi hazırlanmaktır ( Lockwood Thorpe )

Kötü insanlara güvenilir çünkü değişmezler. (W Faulkner)

Bazı insanlar bilgi sahibi oldukları için bazı toplumlarda kendilerini başrol olarak görürler nitekim güven ve şeref kazanmak bilgiye dayanmıyor…….

Kalbim sana bedenimden Ddha çok güveniyor bebeğim.

Önce insanlara güvenmeyi öğrendim,sonra bunu bir daha yapmamam gerektiğini…

Unutma, her ten haz verebilir ama her omuz güven vermez ……

Bir insanı sınava tabi tutmadan ona güvenmek acizliktir. (Hz.Ali)

Yalnız kalma kalbim yanında yarınlara boş bakma güven dolu yarınlar bizi bekliyor bunu unutma.

Yarına güvendim bugün beni sattı.

Karşındakine düşünerek güven düşünmeden güvenirsen sonuçları acı olur.

Bizi hiç aldatmadıkları için, tanımadıklarımıza güven eğilimi gösteririz.

Başkalarına karşı beslediğimiz güvenin en büyük kısmını doğuran, kendimize olan güvenimizdir.

İnsan yalnız inanmak istediği şeylere inanır, çünkü bu doğasında vardır.

Sakın! Sakın tek bir kelime edeyim deme! Sakın tek bir yalan daha söyleme. Niye biliyor musun? Çünkü; İnanırım!

Güvenmek sevmekten daha değerli, zamanla anlarsın.

En Sevdiğin insan bile arkandan vuruyorsa seni demek ki dünyada babana bile güvenmemeli!

Yalnızca kendine ve sana ihanet etmeyecek birine güven.

İnsanın yapabileceği en büyük fenalık, kendisine olan güvenini kaybetmesidir.

Aşk bile salt fizyolojik bir sorundur. Bizim öz irademizle hiç ilişiği yoktur. Gençler sadık kalmak isterler, kalamazlar; yaşlılar sadakatsizlik etmek isterler, edemezler. Söylenecek söz bundan ibaret.

Başkalarına karşı beslediğimiz güvenin en büyük kısmını doğuran, kendimize olan güvenimizdir.

Aşkın temeline güven katan sevgi katlarının yıkılmaz mabedini inşa edendir.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Kırdılar kalbimizi. Kırıldık. Çok kırıldık. Değer vermiştik oysa ki, çok değer vermiştik. Verdiğimiz değerin karşılığını alamadık, incindik. Oysa ki mutlu olmak hakkımız değil miydi? Değer verdiğimiz insanlardan karşılığını alamamak da neydi? Hiç gitmezler diye umduk. Hiç gitmezler sandık. Sonra hiç ummadığımız bir anda gittiler. Ortada kaldık. Ama değiştik artık. Alıştık belki de…
Bunu asla unutma; seni üzmüş olanlar, seni mutlu edenlerden daha çok yarar sağlamıştır sana.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Dostum mu olmak istiyorsun
Merhametli dürüst olacaksın
Vicdanlı mert olacaksın
İnsanlara doğaya, hayvanlara saygılı olacaksın
Pozitif enerjili
Hayata renk katanlardan olacaksın
Eğer bunların dışında
Menfaatin için yanımda olmayı düşünüyorsan