Günün İpucu - Pratik İpuçları - Pratik Çözümler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yaklaşık bir aydır yaşadığım ve bugün çözdüğüm bir sorun vardı, aklıma geldi arkadaşlar. Sanırım forumumuzda Günün İpucu başlığı yok.

Bu bölümde günlük hayatta pratik kullanımı olan ipuçlarını paylaşabiliriz. Eğer konuyu yanlış yere açmışsam yönetici arkadaşlar taşıyabilir. Örneğin cam silerken keşfettiğiniz bir yöntem gibi :)

Pratik-Ipuclari.jpg

Hemen bu konuya cevap olarak yaşadığm sorunu ve çözümü cevap olarak yazıcam :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğer arabanız Nissan Qashqai ise :D ve radyoda belirli periyotlarla müzik 2 saniye kesilip tekrar geliyorsa çözümü şu.

Radyo menü düğmesine 2 saniye kadar basılı tutun ve düğmeyi çevirerek AF (Altenatif Frekans) menüsüne ulaşın. Bu özelliği OFF konumuna getirin. Artık radyo yayınınızda kesilme olmayacaktır :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bende giysilerdeki pas lekesi ilgili pratik bilgi vereyim, denenmiştir..

Pas lekesinin bulaştığı yere limon suyu sıkın. İyice emdikten sonra güneşte bekletin.
Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Leke gerçekten kayboluyor.
Yalnız açık renkli giysilerdekini tam bilmiyorum, kapalı renk montta denenmiştir.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bugün başıma gelen ve çözümünü bir süre sonra bulduğum pratik bir bilgiyi vereyim bende. Duvara çivimi çakmak istiyorsunuz, üstelik, duvar beton ve çivi çakmak bir o kadar zor ve duvarı zedeliyebilir durun direkt çakmayın çiviyi:) Banyoya kadar gidiyorsunuz bulduğunuz bir sabuna çivi batırıyorsunuz sabunun içinde çiviyi çeviriyorsunuz:) tamamen sabunla kaplanmış olsun. Şimdi çiviyi çakacağınız odaya ve duvarına yaklaşın istediğiniz yere bu çiviyi çakabilirsiniz rahatlıkla üstelik duvara zarar vermeden. Kolay gelsin. :)

OBir

MEB
Özel üye
Bir ekte ben yapıyorum. Daha az önce dinledim. :)

Ortamdan sinekleri kıvrak için kullanılan zehirli parfümler yerine kendiniz basit ve hoş kokulu bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Püskürtme özelliği olan bir kabin içine sadece temiz su ve 15-20 damla limon yağı koyup karıştırın ve ortama sıkın. Artık sinekler koşarak uzaklaşacaklar (mış) ortamdan.

Umarım işe yarar. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
- Dişlerinizi yemekten önce de fırçalamak daha az yemenize yardımcı olur.

- Yapacağınız 3 dakikalık soğuk duş size 40 kalori yaktırır.

- Acı seven biri değilseniz yanlışlıkla acı yediğinizde ne yapacağınızı şaşırıp bir anda suya saldırırsınız. Ancak bunun yerine ekmek içi yerseniz daha faydalı olduğunu görürsünüz.