Günümüzde Evlilikler Neden Yürümüyor?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Aslında ikisinin de farkında olmadığı gerçek şu: İnsanlar iletişimde bulunurken, söz ve davranışlarıyla ilişkiye bir yön verirler. Burada erkeğin susması kadının dırdıra başlamasına, kadının dırdırı da erkeğin susmasına yol açmaktadır. Bu kısır döngü içinde sağlıklı bir iletişim kurmak mümkün değildir. Peki bunun bir çözümü yok mu? Var. İki taraf da karşıdakinin değişmesini beklemeden kendini değiştirmeye çalışacak. Aslında çözümsüz gibi görünen ilişkilerin altında karşıdakinden değişmesini ve anlayış göstermesini beklemek yatıyor.
Hele su donemdede insanlarda sabir kalmadigi icin ayrilmayi cozum saniliyor ama malesefki daha aci gercekler ortaya cika biliyor ...

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Çünkü çoğu evlilik maddiyat üzerine kuruluyor
Geçenlerde gördüğüm bir paylaşımı buraya bırakıyorum her bir cümlesine harfi harfine katılıyorum

Mutlu olmak İçin son model eşyaları kullanmaya ihtiyaç duymuyorum, eşimin iplerini elime almaya, her söylediğimi yapmasına, sadece benim kurallarıma göre yaşanmasına, ailemin eşimin sadece benim mutlu olduğum durumlar da bulunmasına, çocuğumun olmasına, maddiyatımın tavan yapmasına, lüks bir evde yaşamaya, son model giyinmeye, bir el yağda bir elim balda olmasına ihtiyaç duymuyorum asıl mutluluk sevdiklerimizin varlığı sadece aynı duyguları yaşamak değil beraber yol alıyor olmak yargılamadan sevgi dolu sağlıkla hayırla yaşamak yeterli zamanla anlıyorsunuz

Birakin eşi şu düşünceye sahip bir arkadaş bile insana ne kadar huzurlu hissettirir.

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Çünkü çoğu evlilik maddiyat üzerine kuruluyor
Geçenlerde gördüğüm bir paylaşımı buraya bırakıyorum her bir cümlesine harfi harfine katılıyorum

Mutlu olmak İçin son model eşyaları kullanmaya ihtiyaç duymuyorum, eşimin iplerini elime almaya, her söylediğimi yapmasına, sadece benim kurallarıma göre yaşanmasına, ailemin eşimin sadece benim mutlu olduğum durumlar da bulunmasına, çocuğumun olmasına, maddiyatımın tavan yapmasına, lüks bir evde yaşamaya, son model giyinmeye, bir el yağda bir elim balda olmasına ihtiyaç duymuyorum asıl mutluluk sevdiklerimizin varlığı sadece aynı duyguları yaşamak değil beraber yol alıyor olmak yargılamadan sevgi dolu sağlıkla hayırla yaşamak yeterli zamanla anlıyorsunuz

Birakin eşi şu düşünceye sahip bir arkadaş bile insana ne kadar huzurlu hissettirir.
Aynen bacım çok doğru açıklamış.

Önceden asalete, aileye bakılır araştırılırdı. Evlilik menfaat, sen ben üzerine kuruldumu devam etnez. Sevgi, saygı, biz üzerine kuruldumu devam eder. Zorluklar elbet olacaktır önemli olan zorluklara birlikte göğüs gelmektir.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
soz.jpg