Beşiktaş Güncel Haberler...

Stewie

Katılımcı
NOBREYE YUNAN KANCASI !

Olympiakos’un, Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldızıyla ilgilendiği öğrenildi. Sezon sonunda Rivaldo ile yollarını ayırmayı planlayan Kırmızı-Beyazlılar’ın Sambacı’yı izlettiği bildirildi.
Figer devrede Beşiktaş’ta çok özverili oynamasına karşın ligin ilk yarısında sadece 1 gol atabilen Mert Nobre’ye talip var. Olympiakos’un bu sezon başında Siyah-Beyazlılar’a gelen Brezilyalı golcüyü transfer etmek için birçok maçta izlettiği belirtildi.
Kırmızı-Beyazlılar’a; Nobre’yi Türkiye’ye getiren ve Alex ile Kleberson’un da menacerliğini yapan Brezilyalı Juan Figer’in aracılık yaptığı ifade edildi.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Beşiktaş Transferde İnce Eleyip Sık Dokuyor

2006 - 2007 sezonunun ilk yarısını Süper Lig'de 3. sırada bitiren ve UEFA kupasından elenen Beşiktaş, ikinci devre öncesi takıma yapılacak takviye konusunda acele etmeme kararı aldı.

Son bir haftadır teknik direktör Jean Tigana'nın yaptığı iddia edilen açıklamaların gündemi oluşturduğu siyah beyazlı kulüpte, transfer çalışmaları ikinci planda yer alıyordu. Fransız teknik adamında ülkesine gitmesi sonucu yönetim ve teknik heyet arasında yeni alınacak oyuncular konusunda sağlıklı bir fikir alış verişi gerçekleştirilemedi. Ancak siyah beyazlı yönetimin son yaptığı toplantı sonrası takımın kadrosunda bulunan futbolcuların yeterli olacağı düşüncesi ağır bastı. Devre arası yapılacak bir transferin risk olduğu düşünen Beşiktaş yönetiminin, Tigana'nın ısrarla istemesi durumda sadece bir oyuncu almak istediği öğrenildi. Alınması düşünülen yeni futbolcunun çok iyi araştırılması ve geçmiş özel hayatının dahi incelenmesi kararına veren siyah beyazlılar, bu ismin yerli olmayacağı konusunda da karara vardılar. UEFA kupasından elenilmesinin ardından Avrupa'da hedefi kalmayan Beşiktaş'ın kadrosuna katmayı düşündüğü yabancı oyuncunun defans hattına takviye amaçlı alınacağı ve önümüzdeki sezon için de takıma tam anlamıyla katkı sağlayacak tecrübeli bir oyuncu olması kararlaştırıldı.
Öte yandan Beşiktaş'a geldiği günden buyana gösterdiği performansla eleştiri oklarını üzerine çeken Kleberson'un da çok iyi bir teklif gelmemesi durumunda takımda kalacağı öğrenildi. Brezilyalı futbolcunun kötü bir dönem yaşadığını ve toparlanacağını düşünen yöneticiler, Kleberson gibi bir oyuncuyu değerinin altında elden çıkartmak istemiyorlar. Sezonun ilk yarısının sona ermesinin ardından takas yapılacağı yönünde haberler de çıkan Brezilyalı futbolcu için transferin son gününe kadar bekleme kararı alındı. Bu dönem içerisinde her iki tarafında menfaatleri doğrultusunda gelecek bir teklif olursa değerlendirmeye düşünen siyah beyazlı yöneticilerin ilk tercihi ise Brezilyalı oyuncunun takımda kalması doğrultusunda olacak.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

KURUL ÖNCESİ HAREKETLİ GÜNLER

Aralarında siyah beyazlı kulübün onursal başkanı Süleyman Seba ve Fahrettin Çuroğlu, Turgay Atasu, Ali İhsan Karayiğit, Mete Kılıç, Yalçın Karademir, Mesut Arda, Erdoğan Nasır, Ergun Gökalp, Alim Seferoğlu'nun yer aldığı yaklaşık 20 kişilik grubun yaptığı toplantıda kulübün içinde bulunduğu durumdan nasıl çıkılacağı, 2004 yılından bu yana görevde bulunan Yıldırım Demirören yönetiminin değerlendirilmesi, artan borçlar ve seçimde Demirören'in karşısına çıkarılacak başkan adayı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İlk kez düzenlenen toplantının seçim tarihine kadar tekrarlanacağı öğrenildi.

Buluşmada somut karar çıkmazken, eski futbolculardan oluşacak bir komite ile kulübü içinde bulunduğu durumdan çıkarmak için araştırma yapılması ve kesin adımlarla Beşiktaş'ı düzlüğe çıkartılması fikri ön plana çıktı.

Toplandıta söz alan Mesut Arda şu an da Yıldırım Demirören'in karşısına herhangi bir aday çıkmasının zor olduğunu, böyle bir ismin henüz belirlenemediğini dile getirdi. Seçim tarihine yapılacak olan toplantılarda yeni isim üzerinde tekrar fikir alışverişinde bulunucağı öğrenildi.
 
Geri
Top