GTA IV ' de multiplayer nasıl kurulur ?

güney

Katılımcı
Arkadaşlar gta 4 ü evde oynuyorum cep telefonunu açıp multiye giiyorum liveye tıklayınca saçma sapan şeyler diyor (ingilizce olmasından dolayı)lan a tıklıyom quick match yada kendim kurduğum create match yapıyorum ama kimse gelmiyor.Yoksa livemı yapmalıyım yardım

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Cevap olmazmi hemde cerezde :) sen simdi oyunu ceptemi multiplayer oynamak istiyorsun yoksa pc demi cepte oynayacaksan bluetooth tan 2 ci bir telefon lazim cep ile pc multi olmaz . sayet pc den oynayacaksan server lara baglanacak yeni oyun kuracak veya katilacaksin . Bu dediklerim degilse detayli bir aciklama yap sorunu cozeriz :)

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Cevap olmazmi hemde cerezde :) sen simdi oyunu ceptemi multiplayer oynamak istiyorsun yoksa pc demi cepte oynayacaksan bluetooth tan 2 ci bir telefon lazim cep ile pc multi olmaz . sayet pc den oynayacaksan server lara baglanacak yeni oyun kuracak veya katilacaksin . Bu dediklerim degilse detayli bir aciklama yap sorunu cozeriz :)n kuracak veya katilacaksin . Bu dediklerim degilse detayli bir aciklama yap sorunu cozeriz :)

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Bununla ilgili bir arastirma yapacagim aksama multide online game secenegi varmi onu sec lan secenegi ag ile oynaniyor . Ben aksama donerim sana

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Öncelikle okurken dikkatli ve sabırlı olun. Bu ayarların yüzde 90'ı diğer oyunlar için de işinize yarayacak ve bunları bir kere yapacaksınız. Gözünüzde büyütmeyin. Başlıyoruz.

a. internetten GTAIV_Hamachi_override.reg dosyasını araştırıp indirip çalıştırın, (oyunun hamachiyi görmesini sağlar)
Önemli!!!!Windows Live ile başka oyun oynayan orijinal oyun sahipleri: Bu ayarı eski haline getirmek için GTAIV_Hamachi_override_-_OFF.reg çalıştırın. Yoksa oyununuz interneti görmeyebilir.
b. GTAIV_Patch_V2.exe'yi indirip kurun, (oyunun 2. yaması)

2) Port açın Yardım için buraya tıklayın Ben port açamam çok zor derseniz sonraki basamağa geçin.
Oyun ve hamachi için port açmak oyunun çalışmasında çıkabilecek sorunları azaltır.
ADSL modeminizden ve windows firewalldan resimdeki portları açın: TCP&UDP 443,12975,32976,17771,53,80,88,3074 (resimde solda yazan IP bilgisayarınızın yerel ipsi olmalı, ipyi donatılar/komut istemini açarak ipconfig yazıp enter'a basarsanız yerel ipnizi öğrenebilirsiniz.
WhatsMyIP.org : Port Scanners/Sniffers bu siteden portlarınızı deneyebilirsiniz. custom porta 443 yazarsanız "Port 443 is Closed" ya da "Port 443 is Opened" gibi bir cevap almalısınız. Time out derse port açılmamış demektir. Eğer "yaptım olmadı" derseniz boşverip 3'e geçin.

3) Hamachi'yi bulup yükleyin,

4) Hamachi ayarlarını yapın,

Vista için:
x51bi8.jpg

a. Başlat/ Aramaya başla yazan yere ağ ve paylaşım merkezi yazın ve açın,
b. Ağ Bağlantılarını Yönet 'e basın,
c. Alt tuşuna basın, yukarda menüler çıkacaktır,
d. Gelişmiş / Gelişmiş Ayarlar...'a basın, çıkan pencere aşağıdakine benzer olmalı, Hamachi en üstte olacak
Eğer üstte değilse sağdaki yeşil oklarla en üste taşıyın. Tamam deyin.

XP için:

a. Bilgisayarım'a çift tıklayın ve solda ortalarda biryerde Ağ Bağlantılarım 'a basın,
b. Yine solda Ağ Bağlantılarını görüntüle 'ye basın,
c. En üstte Gelişmiş sonra da Gelişmiş Ayarlar...'a basın, çıkan pencerede Bağlantılar yazan yerin altında Hamachi en üstte olacak
Eğer üstte değilse Bağlantılar'ın altındaki kutucuğun sağında yukarı ve aşağı gösteren oklar var. Hamachiye bir kez tıklayıp sağdaki oklardan en üsttekiyle onu yukarı taşıyın. Tamam deyin.

5) Arabirim Ölçüsü

Vista için:
a. Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni tekrar açıyoruz,
b. Ağ Bağlantılarını Yönet'e basıyoruz,
c. Hamachi bağlantısını bulup sağ tıklayıp özellikleri açıyoruz,
d. QoS Paket Zamanlayıcısı ve Internet Protokolü sürüm (TCP/IPv6) resimdeki gibi seçili olmamalı,

35ckbx5.jpg

e. Internet Protokolü sürüm (TCP/IPv4)'e tıklayıp altındaki özelliklere basıyoruz,
f. Daha sonra Gelişmiş e basıp otomatik ölçü'deki tiki kaldırıyoruz, Arabirim ölçüsü: yerine 10 yazıp, 2 kere Tamam diyoruz.

axl7cl.jpg

XP için:
a.Başlat/ Ağ Bağlantılarım/ sol tarafta Ağ Bağlantılarını Görüntüle'ye basıyoruz.
b.Sağda Hamachi bağlantısına sağ tıklayıp, Özelliklere basıyoruz,
c.Internet İletişim Kuralları( TCP/IP) ye çift tıklayıp, Gelişmişe basıyoruz.
d.Altta soldaki Otomatik Ölçüdeki tiki kaldırıp, Arabirim Ölçüsü yerine 10 yazıyoruz.

6) Ping limitini kaldırma
Xlive 25-30 msden fazla pingi olan oyuncuları otomatikman lobbyden atar. Onun için bir hilemiz var.
a. internetten GTAIV_Ping_Limit_remove_beta2.rar dosyasını b-araştırıp indirin,
b.ve içindeki .dllyi GTA IV klasörü içine atın,
c.ayrıca içindeki .reg dosyalarından sizin sisteminize göre olanı seçip çalıştırın.

7) Bilgisayarı her ihtimale karşı yeniden başlatın.

Tüm ayarlar bitti. Şimdi oynamaya geçelim.

8) Hamachiyi açıp oyuna girin, ayarlar doğruysa Home tuşuna basıp Settings/Network Information'a bastığınızda Hamachi'yi görmeniz gerekiyor doğru değilse oyunu kapatıp GTAIV_Hamachi_override.regi tekrar çalıştırın.

9) Oyun kurma
Her şey tamamsa oyuna girin tek kişilik oyun açın ve telefondan
Multiplayer/ Player match/ LAN/ Create Game
seçip istediğiniz türden bir oyun kurun ve lobbyde bekleyin. Alt-TAB oyuna girmeye çalışan kişilerin oyununuzu görmemesine neden olur o yüzden kuran kişi yapmasın.

10) Oyuna girme
a. Oyuna katılacak kişiler Multiplayer/ Player match/ LAN/ Custom Match'e girip tüm filtreleri ANY yapmalı.
F5'e basıp oyun var mı yok mu kontrol etmeli.
b.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Çok önemli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Custom Match menüsündeyken 1 oyun gördüğümüzde direk oyuna girersek oyun bizi pingimiz yüksekse dışarı atar.
1 Atmaması için Custom menüsünde oyuna girmeden önce yalnızca 1 kere CTRL-F12 tuşlarına basıyoruz.
2 Arkadaşımızın oyununa giriyoruz.
3 Lobbye ya da oyuna girer girmez tekrar yalnızca 1 kere CTRL-F12 tuşlarına basıyoruz.
Eğer fazladan ya da eksik basarsanız oyun çöker. basmazsanız, pinginiz de yüksekse giremezsiniz zaten.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Çok önemli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oyun nladığım kadarı ile orjinal olmayinca online de sorun çıkartıyor
lan yani ağ üzeri oynayacaksan sana 1 adet cross ( çapraz ) kablo lazım kabloyu takıp ıp ayarlarını yapınca lana dan otomatik görüyor
kolay gelsin

umarım işine yarar