Grev filan...

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Trenler grev yaptı.

Ahali makinisti dövdü.

Raylarda sürüklediler adamı.

*

Bu ülkede grevle mrevle netice alamaz memur... Çünkü memurun sorunudur.

Ahaliyi ırgalamaz.

*

Hakkını ararken polis tarafından haşat edilen işçilere, esnafın tekme tokat girişmesi de ondan zaten... İşçinin derdi, sadece işçinin derdidir, işçi olmayanı ilgilendirmez, el âlemi germez.

*

Doktor mesela... İdeal damattır,
herkes kızını doktora vermek ister,
beni ne doktorlar istedi filan, herkes çocuğunu büyüyünce doktor yapmak ister, herkes otomobilini doktordan almak ister, herkes evini-dükkânını doktora vermek ister... Kız verirken, kocaya varırken, meslek seçerken, otomobil alırken, ev kiralarken, canımdır cicimdir. 6 saat
grev yapsın, şerefsizdir.

*

Miting yapmaya hazırlanan eczacıların mitingine de, sadece eczacılar katılacak o yüzden... Doktorlar bile katılmayacak... Öğretmenlerin mitingine, öğrenci velilerinin katılmadığı gibi.

*

(Aktütün’ü basmışlardı, 15 şehit var, memlekette yer yerinden oynuyor, ağlamaktan gözümüze kan oturmuş, şak, bi faks geldi, isim, adres, şu şu sokaktaki kaldırımları sökmüş belediye, tam evinin önüymüş, böyle devlet olur muymuş, “Yazın bu sorunları” diyordu.)

*

“Her koyun kendi bacağından asılır”ın atasözü olduğu ülkede, grev mrev beyhudedir... “Nerde çokluk, orda bokluk” lafına sırıtan bir toplumda, “toplu” sözleşme yapılamaz.

*

Emekliler miting yapsa, ben iddia ediyorum, çocukları bile gelmez... Veya, garibim çiftçilerin eylemine sadece burnundan çeke çeke zorla getirdikleri ineklerin, öküzlerin katılması gibi.

*

Aslına bakarsanız, çiftçiler dün eylem yapmaya kalksaydı, öküzler de katılmazdı... Tren durduğu için, makinisti dövenlere bakmaya giderlerdi çünkü.

Yılmaz ÖZDİL

e-PaCk

Forum Gururu
Aslına bakarsanız, çiftçiler dün eylem yapmaya kalksaydı, öküzler de katılmazdı... Tren durduğu için, makinisti dövenlere bakmaya giderlerdi çünkü.
ehii

ben sana rep verebilme ihtimalini seviyorum ama olmuyor olmuyor
neyse artık yılmaz özdile gitsin repler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Maalesef bu ülkede bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti var. İşte böyle azıcık dokunduğunda da feryadı basar bizim milletimiz bilmezler ki amaç daha iyi bir hizmettir aslında. O günSamanyolu haber de ne kadar insan konuşturdularsa hepsi grev aleyhtarı konuşmalardı. Yani yanlı olunur da adetten bari olsun diye arada destekleyen biri de konuşturulur. Biz böyle bi milletiz işte. Birbirimizi arkadan vuran. Köstekleyen iten...

e-PaCk

Forum Gururu
bu şahsın mesajını değerlendirebilmeniz için başkalarınınkini değerlendirmeniz şart diyor. aslında sosyal mesaj veriyor kanımca buna kadar rep verecek adam mı bulamadın dercesine bi yazı karakteri var sonunda ünlem falan..

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
bu şahsın mesajını değerlendirebilmeniz için başkalarınınkini değerlendirmeniz şart diyor. aslında sosyal mesaj veriyor kanımca buna kadar rep verecek adam mı bulamadın dercesine bi yazı karakteri var sonunda ünlem falan..

seni ne çok seviom biliosun onun için burada kelimelere döküp adultlastırmak istemiorum öpüyorum bayramını kutluorum cadım :P

e-PaCk

Forum Gururu
sanılmasın ki cevapsız kaldı son mesajın
en alasından verildi cevabın :P
bayramını kutlarım bebek
sen de kutla bakiim herkesinkini!!