Gözlerim Ağrıyor.

Denizhan.

Kurtar Hayallerini
Gözlerimde sürekli bi ağrı, hemen hemen hergün, gece 00:00 ila 7 saatleri arasında uyuyorum 6-7 saat ortalama günlük, lakin sabah kalktığımda gözlerimde yanma ve arka kısmında ağrı oluyo, ışığa karşı aşırı bi duyarlılığım var, ışık şiddeti arttıkça yanma da o kadar artıyor. Eğer ağrının şiddeti çok fazla olursa bir süre sonra gözlerim kararıyor sadece tek bir noktayı görebiliyorum. Bazı kişiler gözlerimin renkli olduğu için olabilir diyolar ben yinede sormak istedim :)

SizinSesiniz

~~Şimdi Susma Vakti~~
Özel üye
Hocam öncelikle şunu sormak istiyorum Gözlük kullanıyormusunuz?

Ben size bunun tek bir çözümünü söyleyeyim. Tek çözümü GÖZLÜK kullanmak. Gözleriniz bozuk çünkü.

Dediğiniz gibi benim ışığa karşı öyle oluyor ve bunun için filtreli gözlük kullanıyorum.

Fazla vakit kaybetmeden doktora gitmenizi öneririm.

Allah korusun körlüğe neden olabilecek bir durum.

Denizhan.

Kurtar Hayallerini
Hocam öncelikle şunu sormak istiyorum Gözlük kullanıyormusunuz?

Ben size bunun tek bir çözümünü söyleyeyim. Tek çözümü GÖZLÜK kullanmak. Gözleriniz bozuk çünkü.

Dediğiniz gibi benim ışığa karşı öyle oluyor ve bunun için filtreli gözlük kullanıyorum.

Fazla vakit kaybetmeden doktora gitmenizi öneririm.

Allah korusun körlüğe neden olabilecek bir durum.

Doktora gittim ama gözlerimde 0.25 derece bile bozukluk yokmuş, alerji olabilir mi acaba ışığa karşı gözlerimde :) bu arada gözlük kullanmıyorum :)

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Allerjik olabilir,göz kuruluğu olabilir.. Sinüzit açısından da bakmak gerekir. Göz dibi ve göz sinirleriniz incelenmeli. Klimalı ortamlar ve nem oranı düşük ortamlarda,tozlu esintili ortamlarda uzun süre kalmayın. Gözlerinizde kızarıklık çapaklanma yapışma varsa enfeksiyon da olabılir. Rahatsız olduğunuz bir dönemde başka bir göz doktoruyla tekrar görüşün.Göz tansiyonunuz da ölçülmeli. İşinizle ilgili bir reaksiyon da olabilir(toz,kimyasal madde ,ışık vb). Geçmiş olsun.

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Benim arkdasım güneşi görünce hapsuruyordu. Işık alarjisi olduğunu söylediler.
Sizdede büyük ihtimal o olablir. Ve bildiğim kadarıyla genetiktir. Yanı ailenizde var ise sizde olmasıda kaçınılmazdır. Birde bagırsaklarla ilgili sorununuz varsa buda olablır çnkü hasssasıyet olarak göz burun gbi organlara yansıyormus siz iyice bir doktora görünün ama dediğim gbi ışık alarjisiyse sizdeki tedavisi yoktur. Mumkun olduğunca ışıktan uzak kalmalısınız güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanırsanız iyi olur. Kış diye takamam demeyin şubat ayında yazı yasadığımız bu günlerde pek anormal kaçmaz diye düşünüyorum :)
Umarım sağlığınıza kavusursunuz bir an önce.