Görme engelli futbolseverler için Sesli GollerCepte

pKcJXVu.jpgTurkcell, engelli vatandaşlara yönelik fırsat eşitliği sağlayan hizmetlerinden bir yenisini daha spor alanında hayata geçirdi. Görme engelli Turkcell aboneleri, ücretsiz GollerCepte hizmeti ile artık golleri cep telefonu üzerinden anında dinleme ve maçları an be an takip edebilme şansı yakalıyor.
Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Turkcell, görme engelli aboneleri için ücretsiz bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Spor ile teknolojiyi görme engelliler için buluşturan sesli GollerCepte hizmeti, Young Guru Academy (YGA) işbirliğiyle yürütülen Turkcell Hayal Ortağım Servisi üzerinden, Turkcell abonesi görme engelli futbolseverlere sunuluyor.
Fark yaratan ücretsiz uygulama
Sesli Goller Cepte uygulaması ile görme engelli aboneler taraftarı oldukları takımın gollerini maç anında gelen otomatik çağrılar ile dinleyebiliyor, dakika skor öğrenebiliyor ve takımlarının gol sevincine ortak olabiliyorlar. Başlangıçta sadece Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor taraftarları için verilecek hizmet daha sonra diğer Süper Lig takımları için de verilmeye başlanacak. Turkcell Hayal Ortağım servisine kayıt olan herkesin faydalanabileceği ücretsiz uygulama kapsamında kişinin ilk olarak taraftarı olduğu takımı seçmesi gerekiyor. Ardından ilgili takımın Spor Toto Süper Lig maçlarındaki golleri maç anında TRT iş birliği ile Radyo 1'den elde edilen ses klipleri şeklinde kaydediliyor ve aboneye ulaştırılıyor.
Öztürkler: "Amacımız görme engelli futbolseverlere keyifli bir deneyim sunmak"
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, konuyla ilgili şunları kaydetti: "Turkcell ailesi olarak, engellerin önce zihinlerde olduğuna inanıyoruz. Teknolojiyi insanın hizmetine sunarak ülkemizin ve insanlarımızın ekonomik ve sosyal gelişimi için fırsat eşitliği getireceğini biliyoruz. Bu vizyon doğrultusunda, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katmak için 'Engel Tanımayanlar' çatısı altında birçok farklı alanda çözümler sunuyoruz. Bu hedef doğrultusunda Turkcell markasını ve teknoloji gücümüzü görme engelliler için seferber ettik. Spor ile teknolojiyi buluşturan GollerCepte hizmetimizle görme engelli futbolseverlere keyifli bir deneyim sunmayı hedefliyoruz."
Halen 5000 aktif kullanıcısı olan Turkcell Hayal Ortağım servisinden sadece görme engelli aboneler faydalanabiliyor. Görme engelli aboneler önce hayalortagim dan kayıt formunu dolduruyor. Kayıt işlemini tamamlayan ve görme engelli raporunu sisteme yükleyen aboneler; 24 saat içinde 8020'yi arayarak servisi kullanmaya başlayabiliyorlar.
Tamamen ücretsiz olan servis artık iPhone ve Android kullanıcıları için uygulama olarak da sunuluyor. iPhone kullanıcıları uygulamayı AppStore'dan, Android kullanıcıları da Turkcell T-Market ve GooglePlayden ücretsiz indirebilirler.
 
Top