Google ve Samsung'un iPhone 4S'e ortak cevabı

Samsung'un yeni telefonu Galaxy Nexus Google işbirliği ile yeni işletim sistemiyle çıktı
681146_detay.jpg

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung ile internet arama motoru Google'in ortak ürettiği Galaxy Nexus, dün Hong Kong'da düzenlenen bir tanıtım ile görücüye çıktı. Android işletim sisteminin son sürümü Android 4.0 Ice Cream Sandwich (Dondurmalı Sandviç) ile gelen ilk akıllı telefon olan Galaxy Nexus'ta yüz algılama teknoloji bulunuyor.

1.2 GHz hızındaki çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM ve 16 / 32 GB dahili hafıza özelliklerini barındıran cihaz, 4.65 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksellik dokunmatik ekrana sahip. 5 megapiksellik arka ve 1.3 megapiksellik öne kamerası bulunan ürün, mobil ödeme teknolojisi NFC ve 4G teknolojisini de destekliyor.

Apple'ın iPhone 4S'inin ardından merakla beklenen Android 4.0'lı Samsung Galaxy Nexus'un gelecek ay Avrupa pazarında satışa çıkması bekleniyor.

ÇIKIŞI STEVE JOBS İÇİN ERTELENMİŞTİ

Google ve Samsung'un 11 Ekim‘de San Diego‘da düzenleyecekleri Unpacked 2011 etkinliğinde yeni ürünleri Galaxy Nexus (önceden Nexus Prime olan isim değişti) ve işletim sistemi Android 4.0 Ice Cream Sandwich'i tanıtmaları bekleniyordu. Samsung ve google Jobs'a saygılarından tanıtımı erteleme kararı almışlardı.
Google sözcüsü konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı "Biz, Steve Jobs'ın ölümü sebebiyle tüm dünyanın saygılarını ifade ettiği bir dönemin yeni ürün duyurusu yapmak için doğru olmadığına inanıyoruz. "

681146_a48d9e8cf1d52c40ea23abc330297cfe.jpg