Google eski arayüzde bulunan özellikler nerede?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hesap Yönetimi

Genel hesap işlemlerinizin çoğunluğu, önceki arayüzde bulunan Hesabım sekmesinden, yeni arayüzde Ana Sayfa sekmesi altında yer alan Hesap ayarları sayfasına taşınmıştır.

İletişim ve E-posta Tercihleri

Hesap ayarları sayfasında iletişim bilgilerinizi güncelleyebilir; bunun yanı sıra, AdSense'ten almak istediğiniz e-posta türlerini ve iletişimlerimizin dilini seçebilirsiniz.

Kişisel Kimlik Numarası (PIN) Doğrulaması


Önceki arayüzde olduğu gibi, adresinizi bir PIN girerek doğrulamanız gerekirse, hesabınızın Ana Sayfa sekmesindeki Genel Bakış sayfasında bir uyarı görmeye devam edeceksiniz. Yeni arayüzde, PIN'inizi, Hesap ayarları sayfasını ziyaret ederek ve Hesap bilgileri bölümünde "adresi doğrula"yı tıklayarak da girebilirsiniz.

İzin Verilen Siteler


Artık, Ana Sayfa -> Hesap ayarları sayfasında bulabileceğiniz, adı değiştirilmiş "site yetkilendirme" özelliğini kullanarak, hangi sitelere AdSense kodunuzu görüntüleme izni verildiğini görebilirsiniz.

Site Doğrulaması


Tarayıcımızın giriş bilgileriyle korunan sayfalara erişmesine izin vermenizi sağlayan site doğrulaması özelliğinin adı, tarayıcı için giriş bilgileri özelliği olarak değiştirilmiştir. Ana Sayfa -> Hesap ayarları sayfasını ziyaret edip en alttaki Erişim ve yetkilendirme bölümüne giderek sitenize yönelik bir tarayıcı için giriş bilgisi ekleyebilir veya tarayıcı için giriş bilgisini güncelleyebilirsiniz. Tarayıcı erişimi'nin yanındaki "giriş bilgilerini düzenle"yi tıklayın ve ardından ayrıntılarınızı ekleyin.

Site Tanı Aracı


Hesabınızın Site Tanı Aracı sayfasında görmeye alışkın olduğunuz tarama hataları da Hesap ayarları -> Tarayıcı erişimibölümüne taşınmıştır. AdSense tarayıcısı, içeriğini belirlemek ve hedefli reklamlar sağlamak için sayfalarınıza erişirken sorunlarla karşılaştıysa, bu bölümde bir "hataları görüntüle" bağlantısı görürsünüz.
 
Top