Google Authenticator ve Kripto Para Borsaları

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Başlıkla içerik pek uyumlu olmayacak ancak yabancı kripto para borsalarının hemen hepsi iki aşamalı güvenlik duvarı anlamına gelen 2FA sistemini kullanıyor.

Aslında sistemin kullanımı çok basit. Üye olduktan sonra 2FA sistemini aktif yapıyorsunuz ve telefonunuza Google Authenticator uygulamasını indiriyorsunuz. Artık girişlerde e-posta adresi ve şifrenizi girdikten sonra Google Authenticator programının ürettiği rakamları da girmeniz gerekiyor. Böylece hesabınızın başkaları tarafından ele geçirilmesinin önüne büyük ölçüde geçmiş oluyorsunuz.

Ancak ilk kullanım aşamasında size verilen harf ve rakamlardan oluşan 16 haneli kodu mutlaka saklamanız gerekiyor. Eğer telefonunuzu kaybeder veya yanlışlıkla sıfırlarsanız sisteme yeniden girebilmek için bu 16 haneli koda ihtiyacınız olacaktır.

* Eğer 2FA sitemi kullandığınız aktif girişler varsa ve yedek almadıysanız panelden sistemi önce pasif hale getirip tekrar aktif hale getirirseniz yeni 16 haneli kod verilecektir. Bu kodu yedekleyin.

Küçük dikkatsizlikler büyük sorulara neden olabilir!

2FA sistemi aslında forumumuzda da var ancak pasif halde. Amaç sizi uğraştırmamak, zaten forum hesplarını kim çalmak istesinki. :)

Google Authenticator programının kullanımı ve 2FA sistemi ile ilgili yakın zamanda detaylı bir konu açmaya çalışacakğım. :)
 
Top