• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Gönül Dağı Dizisi Sohbet ve Yorum Konusu

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Ama gerçekten mahkemeler böyle işliyorsa çok can sıkıcı be aklım mantığım almıyor kimse Fikret'in geçmişine bakmıyor herkes anneye yükleniyor kadın evlenmeye karar veriyor diye suçlu duruma düşüyor resmen bunu aksettirmişler ne yani çocuğu olan kadın bir kes daha evlenemez mi
Sefer de zamanında başkasının suçunu üzerine almış sırf okusun hayatını kurtarsın diye şimdi o adam onu kurtarmak için bir şey bile yapmayacak belki de kimse için değmiyor arkadaş al sevdiğinden oldu

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Diziyi izlerken insan kendisiyle geçmişiyle duygularıyla yüzleşiyor adeta ,her karakter de kendinden bir şeyler bulup dersler çıkarıyor işte benim de kendimle yüzleşmem şu şekilde :)

Ben de yalnızlığı öğrendim ,acıyı öğrendim ,sevip değer verip değer görmememeyi öğrendim hayat insanı hep aynı yerden yaralıyor onu öğrendim hayat insan en çok neyi istiyorsa oradan sınıyor onu öğrendim,çok ta şey biriktirdim acı,öfke,pişmanlık ve yalnızlık insanın Allahtan sonra en eski sevgilisymiş yalnızlık ,iyilik yapıp kötülük bulmayı öğrendim,hayatın dizilerdeki gibi toz pembe olmadığını öğrendim ,bu dizi ve karakterler hep hayal ürünü ,aşk bile dizilerde anlatılanlar gibi yaşanmayor onu öğrendim, kimseyi kendiniz gibi görmemeyi öğrendim o kadar çok şey öğretti ki hayat bana öğren öğren bitmiyor
En önemlisi de kimse için fedakarlık yapmaya değmiyor ,bunlar dışında sabrı ,beklemeyi öğrendim ne kadar çok şey öğretti hayat bana öğren öğren bitmiyor
Ha bir de elini uzattıklarının nasıl arkasına bakmadan çekip gittiklerini gördüm
İçime attığım o kadar şey var ki susup söyleyemediğim ,söylemeye calışsam da dinlemeye tahammüllerinin olmadığı o kadar çok şey var ki
Düşmenin ne olduğunu bildiğim düşene el uzatmamanın ne olduğunu bildiğim den ben hep el uzatan oldum nerde dışlanmış biri var onunla arkadaş oldum
Kim boşlukta depeleniyorsa onu çıkarmaya çalıştım ama sonuç koskoca bir hiç sonra o boşluklara kendim düştüm ama beni kimse tutup çıkarmadı işte
Kimseye güven olmadığını öğrendim desem yalan olur ben insanları kendim gibi zannettikce onlara güvenmeye devam edecem anlaşılan

Verilen sözlerin hep hava da kaldığını gördüm,insanların bir sn da nasıl değiştiğini gördüm ,kendi çıkarları doğrultusunda nasıl değiştiklerini gördüm
Sırf içlerini soğutmak için nasıl can yaktıklarını gördüm
Kendin için istemediğin bir şeyi başkasına yapmayacakmışsın o yüzden ben kimseyi yarı yolda bırakmadım ,kimsenin acısını yüzüne vurmadım kimsenin zayıf yanını fırsat bilmedim galiba bu yüzden hep kaybettim bu dünya da iyi insan olmak yetmiyor maalesef

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bu dizi de çok şeyi öğretiyor aslında bize her karakterde kendimizden izler buluyoruz ,yaşadıklarımızla yasa yaşadıklarımızla acılarımızla ,pişmanlıklarımızla ,geçmişimizle yüzleşiyoruz :)
Birlik beraberliğin,dayanışmayı öğretiyor bu dizi bize ,iyi insan olmanın kazandırdıklarını görüyoruz ,hayallerimizin peşinden koşmamız gerektiğini görüyoruz o saf ve temiz aşkları görüyoruz Gülbeyaz daki Demir ağa ve Beyaz ananın hesabı yıllarca bir kişiyi sevmeyi ve onun yollarını gözlemeyi görüyoruz aile sıcaklığını görüyoruz ne olursa olsun kanlı bıçaklı olsalar da Zor günde bir olmayı görüyoruz o özlediğimiz sıcacık kasaba hayatlarını görüyoruz evet bunlar birer hayal ürünü şimdi herkes kendini düşünür olmuş menfaat dünyası olmuş gitmiş herşey :)
Bir de yıllarca bir inat ve yalan uğruna heba olmuş hayatları görüyoruz
Fadime ve Ali biri annesinin ölümünü babasından bilmiş onu suçlamış senlwrce babasını arayıp sormamış ,diğeri Ali Dilek 'in babası o da üzerine atılmış bir iftiradan yüze ailesinden ayrı düşmüş yıllarca kaçak hayatı yaşamış
Bu dizi bize çok şeyi öğretiyor ,çok çıkarılacak dersler var aslında

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Gecen hafta pişmanlık duygusu hakimdi dizi de onca yıl yaptığının bedelini ödeyen bunun altında ezilen kendini hiç affetmeyecen Ciritçi Abdullah ve boş yere yok yere yıllları heba olan Ali'nin hikâyesini izledik
Koca yürekli Taner sırf Kadir ümidini yitirmesin icat yapmaya devam etsin diye birincilikten vazgeçti
Aslında bu hareketi çok güzeldi bir insanlık dersiydi ama şu zamanda insanlar için bir şey yapmaya değer mi tartışılır
Alinin hikâyesini Serdar çözer demiştim babasının karşısına çıkar hesap sorar demiştim ama öğrendim ki Serdar rolündeki Utku Ateş başka nır diziyle anlaşmış başrol teklifi almış ve Elser aşkı başlamadan bitti oysa bu ikilinin aşkını uzun süredir bekliyorduk bu hem bize yani seyirciye hem de ekibe yapılan büyük saygısızlık
Elif'cim sana yine üzülmek düşüyor yarı yolda bırakıldın maalesef :(
Düğüncü Muammer'in bir ay boyunca oruç tutaması ve bunu günlüğüne dökmesi sahnesine ağlasam mı gülsem mi bilemedim
Keyfi oruç tutmayıp ta vicdan azabı çekmeyen o kadar insan var ki aslında

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
guven.jpg