Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
YSwJV.jpg

Gelin makyajındaki amaç, gelini zarif neredeyse makyaksız doğal güzelliğini ile davetlilerin karşına çıkarmaktır.Bu sebeple ki gelin makyajı son derece doğal olmalı.

Güzel bir gelin makyajının sırları nelerdir peki?

Mat tonlar kullanın, Gereğinden fazla sim, siiz hem rahatsız edebilir, hemde fotoğraflarda çok parlamızı sağlayabilir.

Allıklarınızı elmacık kemikleriniz cıkık ise altına, elmacık kemikleriniz baskın değil se üzerine sürün.

Makyajınızı boynuzda bırakmayıp, gögüs dekoltenize kadar uzatın.

Göz farınızı açık renk ve tonlarında gölgeli bir makyaj yaptırın

Eğer kirpikleriniz çok uzun ve gür değilse , kesinlikle takma kirpik kullanın. Bakışlarınız ile herkesi büyülemelisiniz.

Dudaklarınaza gelince, göz makyajınızın önüne geçmeyecek, dudaklarımızı kalın ise açık renk, ince dudaklara sahipseniz koyu renk ruj tercih etmelisiniz. Tabii ruj seçiminiz deki en önemli detay kalıcılık. Buna bağlı olarak seçeceğiniz markanında kalıcı ve uzun saatler siizn yanınızda kalmasına dikkat edin.

KaRaNFiL

1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)
Nisanimda makyajimi begenmemistim. Bana cok abarti gelmisti. Normal hayatta da hic makyaj yapmiyorum aliskin olmadigim icin belki cok abartili buldum. Ama yinede daha sade olabilirdi.

Kina gecemde ve dügünümde kesinlikle cok sade olmasini istiyorum. Bi kac örnek arasam iyi olur :)

Ayrica o simleri bende sevmiyorum.

KaRaNFiL

Altta ki gibi olabilir ama ruj bayagi bir acik renkte olmasi gerekiyor.

dogal-gelin-makyaj%C4%B1.jpg

Söyle sade de olabilir. Lila/mor tonlarinda istiyorum dügün günü :)

KaRaNFiL

Kesinlikle bende öyle düsünüyorum :) Birde ben istiyorum ki göz makyajiyla ruj rengi ayni olsun en azindan uyum icinde olsun. Farkli renklerin kullanilmasini pek begenmiyorum.

Papatya

V.I.P
V.I.P
Erkeklerin de bildiği gibi kadınlar için her alanda kusursuz olmak oldukça önemlidir.
Hele ki başrolünde kendileri varsa.
İşte başrolünde oldukları ve çoğunun hayatında bir kere bu kadar özen gösterdiği günlerden birisi de tabii ki düğünlerdir.
Düğün için seçilen salonun, müziğin, ikramların dışında aslında kusursuz olması gereken daha da önemlisi elbette gelinin kendisidir.
Gelinler için gelinlik, ayakkabı ve tabii ki en önemlisi makyaj son derece özenli olmalıdır.
En son gittiğim birkaç düğünde gördüğüm kadarıyla gelin makyajı en iyisi, en şaşalısı, en dikkat çekeni olsun diye o kadar abartılı yapılıyor ki bu gerçekten tanıdığımız kişi mi diyorsunuz. Bize göre kusursuz bir gelin makyajı kesinlikle sade ve abartısız olmalıdır.
Gelin Makyajına Nasıl Başlanmalı?
Gelinler kendilerini kuaförlerin eline teslim ettiklerinde ortaya çıkacak sonuçtan emin olamadıkları için eminim kendileri de çok tedirgin oluyorlardır. İlk tavsiye olarak gelin makyajınızı yaptırmadan önce.. kuaförürünüzle iyice bir konuşun. Güzel bir makyaj ve güzel bir görüntünün ortaya çıkabilmesi için makyajın yapıldığı cildin de kusursuz olması gerekir.
Bunun için gelin makyajı yapan kişinin biraz deneyimli olması ve ten renginize uygun pudra veya fondöten kullanarak cildinizi makyaja hazır bir hale getirmesi çok önemlidir. Cildinize sürülecek olan fondötenin tabak halinde olmaması diğer önemli bir etken.
Kusursuz bir gelin makyajı için yapılacak olan göz makyajı da aynı özenle yapılmalıdır. Düğünüz için yaptıracağınız göz farınızı çok koyu renkler dışında her renkle yapabilirsiniz. Siyah ve suya dayanıklı rimel far olarak tercihleriniz arasında olmalıdır. Suya dayanıklı olmasının sebebini siz biliyorsunuz.
Göz makyajı için önemli olan kirpiklerin daha uzun ve daha büyük gözükmesi için kirpiklerinizi kirpik aparatıyla kıvırabilirsiniz.
Gelin makyajı yaparken genellikle bunun yerine kirpik ekleme de yapabiliyorlar. Kaşlarında belirginleştirilmesi ile birlikte göz makyajı tamamlanacaktır.