Geceleri yemeklerden uzak durmanın 7 yolu!

Papatya

V.I.P
V.I.P

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, gece yemenin diyetinizi nasıl sabote ettiğini de biliyorsunuzdur herhalde. Geceleri sizi yemeklerden ve atıştırmalıklardan uzak tutmaya yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

Dişlerinizi fırçalayın

Her ne kadar kulağa saçma gelse de, yemek yemenizi engelleyecek en iyi yöntemlerden biri diş fırçalamak. Diş macununun ağzınızda bıraktığı tatla hiç bir yiyeceği birleştirmek istemeyeceğinize eminiz. Bu, sizi bir süre yemekten uzak tutmayı sağlayabilir.

Tok hissedin

Akşam yemeğinde çorba içmek karnınızın uzun süre tok kalmasını sağlar. Kendinizi tok hissettiğiniz sürece gereksiz atıştırmalardan uzak durmanız daha kolaylaşır.

Rafları temizleyin

Abur cuburdan uzak durmak istiyorsanız, en kesin çözüm hiç almamak. Bu bağımlılık yapan yiyecekler etrafınızda bulunduğunda karşı koymak zorlaşır. Bu nedenle bir an önce mutfak raflarınızı abur cuburlardan arındırın ve kesinlikle yerine yenilerini almayın.

Televizyona yenilmeyin

Bazen atıştırmanın sebebi bazı alışkanlıklardan kaynaklanıyor. Bir şeyler yemeden televizyon izleyemiyor olabilirsiniz. Bu alışkanlıktan kurtulmak için yanınızda bir şişe su bulundurun. Ya da televizyonu kapatın ve başka bir şeye odaklanın.

Oyalanın

Akşam yemeğinden yatma vaktinize kadar olan sürede kendinizi meşgül edecek bir şeyler bulabilirseniz, yiyeceklerden de uzak durabilirsiniz. Yemeklerden sonra yürüyüşe çıkmayı deneyebilirsiniz.

Kıyaslama yapın

O an, yediğinizde ve yemediğinizde kazanacaklarınızı kıyaslayın. Hedefinize ulaştığınızda yaşayacağınız mutluluğun bir anki mutluluktan çok daha fazla olacağını aklınızda tutmanızda fayda var.

Motivasyonu arttırın

Zorlandığınız anlarda bir arkadaşınızı arayarak destek alabilirisniz. Size motivasyonunuzu arttıracak sözler söyleyeceğinden emin olduğunuz bir kişiye ulaşmayı deneyin.

AHSEM

....EnDl-LeS....
mideme hakimiyetim olsa bu duruma karşı koyabilirdim
ama metebolizma yapısı engel olaamıyorum
aç olunca saat umrumda bile değil yeterki o karın doysun
çünkü açken insanın uykusu bile gelmiyo o derece yanii :D